2019 рік став другим найспекотнішим за всю історію спостережень.

Перше місце поки зберігає за собою 2016.

Вчені з NASA і Національного управління океанічних і атмосферних досліджень заявили про те, що 2019 рік був другим найспекотнішим з 1880 року. Як повідомляє агентство, минулий рік продовжив тенденцію до підвищення глобальної температури.

Статус найспекотнішого року в історії спостережень утримує 2016, п'ять останніх років були найтеплішими за 140 років спостережень. У 2019 році середня температура була на 0,98 градуси Цельсія вищою, ніж у 1951-1980 роках.

"Десятиліття, яке закінчилося, було найспекотнішим в історії спостережень. Кожне наступне десятиліття, починаючи з 1960-х років, тепліше за попереднє", - заявив представник NASA Гевін Шмідт.

З 1880-х років середня температура весь час зростає і на даний момент приблизно на один градус Цельсія вища, ніж в кінці ХІХ століття. За словами дослідників, це викликано в першу чергу збільшенням кількості викидів в атмосферу парникових газів, викликане діяльністю людини.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Читайте також: "Кліматичний страйк" і "кліматична НП": слова 2019 року

Раніше 11 тисяч вчених зі 153 країн світу заявили про настання "кліматичної надзвичайної ситуації". За їхніми словами, в разі, якщо існуючий порядок не буде переглянутий, не можна буде уникнути "невимовних людських страждань".

Новини по темі

Вчені виявили в атмосфері тонни уламків грибних спор.

У повітрі міститься в два-три рази більше грибних спор, ніж вважалося раніше.

1

Хвороба Паркінсона може початися ще до народження

Люди, у яких хвороба розвивається до 50 років, могли народитися з ураженими клітинами мозку.

6

Microsoft випустила оновлення для Windows 7 після завершення її підтримки.

Оновлення виправляє проблему зі "шпалерами", яка з'явилася після останнього оновлення.

5

Apple планує запатентувати скляний комп’ютер

Компанія Apple подала на реєстрацію патент на дизайн комп’ютера-моноблока зі скла. У ньому буде вбудована клавіатура. Заявка на відповідний патент опублікована на сайті Бюро патентів і торгових марок США, повідомляє The Verge. Корпус буде ви...

5 6

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie