Два роки Masterpass в Україні: покупки онлайн стали швидшими, комфортнішими, надійнішими

UA.NEWS 1
Два роки Masterpass в Україні: покупки онлайн стали швидшими, комфортнішими, надійнішими

У лютому 2013 року на виставці в Барселоні відбулася знакова подія для електронної комерції – компанія Mastercard презентувала технологію Masterpass. По суті, це електронний гаманець-агрегатор карт, який дозволяє у два кліка скористатися послугами магазинів і сервісів, які з ним працюють.

15 липня 2016-о сервіс запустили і в Україні. Нова система дозволила вітчизняним споживачам скоротити шлях оплати – всі дані карт і рахунків (а також адреси доставки) зберігаються в профілі. Природно, багато хто вирішив скористатися перевагами легкого і надійного рішення.

Загалом, кількість онлайн-платежів і миттєвих грошових переказів показує систематичне зростання, як і підвищення рівня довіри до проведення операцій в інтернеті. За даними статистики, Україна вважається одним з найбільш динамічних і швидко зростаючих ринків у сфері е-commerce. Приріст онлайн-транзакцій щорічно складає приблизно 30-35%.

Сергій Францішко
директор з розвитку бізнесу Mastercard в Україні
«Ринок цифрової комерції в Україні продовжує розвиватися досить стрімко, при цьому дедалі більшої ваги набирають смартфони, а значить і мобільна комерція. Вже зараз рівень проникнення смартфонів в Україні – 41%, і 80% – серед мілленіалов (16-35 років). Створення можливості зручно купувати в додатку або через  мобільну версію сайту, здійснюючи мінімум кроків – це важливо для користувача і з цим має рахуватися торговець. Швидка, зручна і безпечна оплата, в тому числі з мобільного – те, що надає Masterpass. Крім того, буде розвиватися роль інтернету речей і використання підключених пристроїв, кількість яких у володінні українців буде зростати»

Але навіть за таких сприятливих умов, більше половини всіх операцій в інтернеті закінчуються на етапі оформлення замовлень. Причиною можуть стати як незручності пов’язані з введенням необхідних даних (починаючи з необхідності реєстрації, закінчуючи адресою доставки), так і відсутність довіри до окремо взятого сервісу. Masterpass легко усуває ці проблеми. Платформі вдалося об’єднати платіжні системи, торгові мережі та споживачів, оскільки технологія запропонувала спосіб поєднання надійності і простоти при проведенні операцій онлайн. Про це красномовно говорять цифри: після виходу на ринок розробники платформи MasterCard оцінили приріст транзакцій в 40% щомісяця.

Сергій Францішко
директор з розвитку бізнесу Mastercard в Україні
«Зараз Україна входить в трійку лідерів серед європейських країн у використанні цифрових гаманців Masterpass. За останні півроку кількість транзакцій з використанням платформи зросла у 4 рази. Сервіс розвивається, освоює нові категорії, в тому числі через інтеграцію в мобільні рішення і створення нових платіжних технологій на основі Masterpass. Так, наприклад, Masterpass за останній рік почав працювати для оплати квитків: залізничних – на сайті і в мобільному додатку від «Укрзалізниці»; квитків на події і в кіно – з Parter.ua і Multiplex. Також активно інтегрується Masterpass в сервіси оплати послуг і комунальних платежів – MobiPay, Tachcard, UkrBilling, 104.ua, Lanet, Київенерго. І це не повний список»

Продукт, перш за все, зручний для кінцевого споживача, який отримав спрощений процес покупки товарів і переказу коштів – реєстрація даних карти відбувається всього один раз і надалі необхідні для проведення операції дані підтягуються автоматично. Погодьтеся, оплачувати покупки в один клік – це не просто швидко, це – комфортно.

Технологія також дозволяє успішно реалізовувати регіональні проекти, пов’язані з оплатою, і розвивати концепцію «розумного міста». Крім рітейлу, Masterpass працює і як платіжний метод в соціальних сервісах. Так, додаток Parking UA, що дозволяє оплачувати парковку в містах України в один клік, працює на базі гаманця Masterpass. Завантажити його можна в  Google Play і App Store.

Сергій Францішко
директор з розвитку бізнесу Mastercard в Україні
«Нещодавно в додатку Parking UA від Leogaming оплачувати парковку з Masterpass стало можливим в двох нових містах – в Івано-Франківську і Дніпрі. Якщо спочатку проект охоплював тільки муніципальні парковки, то зараз за допомогою програми з цифровим гаманцем можна розраховуватися і на комерційних паркінгах, наприклад, біля ТРЦ. У планах проекту – розширювати його географію, відкриваючи новий комфортний досвід щоденних оплат для більшого числа українців, розвиваючи концепцію «розумного міста» по всій Україні»

Рітейлерам Masterpass також відкрив нові можливості. Торгові мережі збільшили продажі за рахунок зростання обсягу транзакцій і прискорення процесу оформлення замовлень. При цьому безпеку всіх операцій гарантує MasterCard, дані карт не «світяться» на сайтах магазинів при оформленні операцій. Masterpass сумісний будь-яких мобільними гаджетами та операційними системами.

Зареєстровані користувачі можуть зберігати в Masterpass банківські карти різних платіжних систем, тієї ж Visa, Maestro. Перемикання між картами відбувається в пару кліків. Наприклад, оплачувати комуналку можна зарплатною карткою, дорогі товари купувати кредиткою з пільговим періодом, а побутові витрати оформляти картою з кешбек.

Не дивно, що сервіс за короткий час став популярним і затребуваним. На момент запуску в Україні партнерами Masterpass були понад дві тисячі мерчантів з різних сфер – таксі, парковка, залізничні квитки, комунальні послуги, платіжні системи, банки, онлайн-магазини.

З недавніх пір Masterpass впроваджує можливості оплат оффлайн – за допомогою унікального для України рішення Mastercard QR.

Сергій Францішко
директор з розвитку бізнесу Mastercard в Україні
«Рішення використовує інтероперабельний (зчитуваний різними додатками) динамічний (що генерується в конкретний момент часу) QR-код і цифровий гаманець Masterpass для оплат. Користувач зчитує QR-код додатком з інтегрованим Masterpass і переходить на сторінку оплати, де може розрахуватися буквально в один клік. Вперше можливість платити оффлайн з таким рішенням була протестована буквально на днях. В рамках Atlas Weekend (який, до речі, вперше став фестивалем без готівки завдяки Mastercard) на одній з його локацій відвідувачі могли з Mastercard QR оплачувати напої – користувач сканував своїм додатком QR код на смартфоні касира і платив картою з гаманця Masterpass. Сама технологія Mastercard QR була запущена в Україні в березні 2018 року»

Зараз Masterpass запущено у понад 30 країнах світу, «гаманець» співпрацює з майже 300 тисячами магазинами і сервісами. До речі, Україна входить в трійку лідерів серед країн Європи за частотою оплат з Masterpass – до хорошого звикаєш швидко.

Марія Гелюх, Володимир Крекотін

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Автор: UA.NEWS