На Землі невблаганно змінюється клімат: помічено тривожний сигнал.

Французькі вчені з Університету Тулузи і Університету Пікардії виявили, що багато видів живих організмів, особливо морських тварин, мігрують ближче до полюсів і вгору по гірських схилах.

Причиною масової втечі є катастрофічні зміни клімату, йдеться в статті дослідників, яка опублікована в журналі Nature Ecology & Evolution.

Фахівці проаналізували 258 наукових робіт, які фіксують зміну місця проживання у більш ніж 12 тисяч бактерій, грибів, рослин і тварин. Виявилося, що водні організми швидше реагують на підвищення середніх температур в низьких широтах. Наприклад, ареал проживання комах зсувається зі швидкістю 18,5 кілометра на рік, а морських видів тварин – 6 кілометрів у рік.

o-planete.ru

Якщо порівняти швидкість зміщення ареалів проживання морських і сухопутних тварин, то перші переміщаються приблизно в шість разів швидше. Ця невідповідність пояснюється тим, що повітря проводить тепло приблизно в 28 разів гірше, ніж вода, а наземні тварини краще регулюють температуру свого тіла.

За словами дослідників, тварини, що живуть високо в горах, знаходяться на межі вимирання, оскільки вони не пристосовані до середовища з більш високою температурою, яка піднімається вгору по схилу. Однак вчені підкреслюють, що їх метааналіз охоплює тільки 0,6 відсотка видів живих організмів на Землі.

Як повідомляв OBOZREVATEL, синоптики зі Швейцарії проаналізували більше 20 показників у 520 містах світу і прийшли до висновку, що вже через 30 років можна буде спостерігати суттєві зміни клімату.

Новини по темі

Dmytro Levus: Україна як адвокат корінних народів РФ.

На світлині: Інавгурація Інязора ерзянського народу. Київ, 12 вересня 2020 рокуТези виступу під час онлайн-дискусії «Чи може Україна бути адвокатом корінних народів РФ» 29 травня 2020 року Слід зазначити, що для України саме по собі питання допомо...

Перший випадок. У США виявили бубонну чуму в білки

У білки в американському місті Моррісон, штат Колорадо, виявили бубонну чуму.

1

У Мінську ОМОН б'є беззбройних протестувальників, закриті станції метро — відео.

У Мінську співробітники ОМОН почали бити беззбройних мирних людей, які вийшли на протест після відмови ЦВК реєструвати незалежних кандидатів на президентських виборах.

1 3

Более 4000 автомобилей утопят в Атлантическом океане.

Судно, на борту которого пребывало 4200 автомобилей Kia и Hyundai, распилят и отправят на дно океана.

1

США підтримали Нідерланди у позові проти РФ в ЄСПЛ у справі збитого Боїнга МН17.

Посол США в Нідерландах висловив підтримку цій країні, яка подала позов до Європейського суду з прав людини проти Російської федерації, яка звинувачується в організації теракту, внаслідок якого було збито Боїнг МН17 "Малайзійських авіаліній".

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie