У Мережі з’явився повний текст угоди США і Німеччини про «Північний потік-2».

США та Німеччина офіційно домовились про завершення будівництва російського газопроводу «Північний потік-2», опублікувавши спільну декларацію.

Текст документу був опублікований на сайті німецького МЗС, повідомляєТСН.

Декларація має назву «Спільна заява США та Німеччини на підтримку України, європейської енергетичної безпеки і наших кліматичних цілей».

У ній зазначається, що країни несуть відповідальність за агресію Росії проти України.

«США та Німеччина рішуче підтримують суверенітет, територіальну цілісність, незалежність України та європейський шлях, яким вона пішла. Сьогодні ми підтверджуємо, що вживатимемо заходи проти російської агресії та російської руйнівної діяльності в Україні та за її межами», – сказано у заяві.

Також Німеччина пообіцяла активізувати свої зусилля у Нормандському форматі, щоб забезпечити реалізацію Мінських угод.

США та Німеччина зобов’язуються працювати разом для реагування на російську агресію та деструктивну діяльність РФ, у тому числі на російські спроби використовувати енергію як зброю.

«Якщо Росія спробує використовувати енергію як зброю або вчинити подальші агресивні дії проти України, Німеччина діятиме на національному рівні та закликатиме Європейський Союз до ефективних заходів, включаючи санкції, які обмежуватимуть спроможності Росії щодо експорту до Європи в енергетичному секторі, в тому числі що стосується газу, а також застосовуватиме ефективні заходи в інших економічно важливих сферах», – йдеться у декларації.

Країни хочуть, щоб РФ не використовувала газогін для досягнення агресивних політичних цілей. Вони виступають на підтримку енергетичної безпеки України, Центральної та Східної Європи.

США і Німеччина погоджуються, що в інтересах України і Європи продовжити транзит російського газу через Україну після 2024 року. Німеччина зобов’язується використовувати всі доступні засоби впливу, щоб уможливити продовження угоди з Росією про транзит газу через Україну до десяти років. Переговори щодо цього питання повинні розпочатися якомога швидше, але не пізніше ніж 1 вересня.

Крім того, Німеччина та США будуть заохочувати та підтримувати інвестиції в Зелений фонд для України щонайменше на 1 млрд доларів США.

Німеччина спочатку додасть до фонду не менше 175 мільйонів доларів в якості гранту і буде працювати над збільшенням своїх внесків в найближчі роки, стверджується в декларації.

Німеччина продовжуватиме сприяти двостороннім енергетичним проєктам з Україною, зокрема у сферах відновлюваних джерел енергії та енергоефективності, а також підтримку поступової відмови від вугілля. Німеччина призначить спецпредставника для просування двосторонніх енергетичних проєктів з Україною і виділить йому 70 млн доларів.

Сполучені Штати планують просувати ініціативу за допомогою технічної та стратегічної допомоги відповідно до цілей Фонду.

Німеччина має запустити пакет заходів стійкості для України, який підтримає енергетичну безпеку України. Це містить зусилля по забезпеченню і підвищенню можливостей для реверсу газу в Україну з метою повного захисту України від потенційних майбутніх спроб Росії скоротити постачання газу в країну.

Крім того, Німеччина обіцяє допомогти Україні у кібербезпеці, підтримати зусилля з реформування українського енергетичного сектору та допомогти розробити варіанти модернізації українських газотранспортних систем.

Читайте також:

ФРН вчинить дії національного масштабу, якщо Росія намагатиметься використовувати газопровід «Північний потік-2», як енергетичну зброю проти України.

В Офісі президента України зазначили, що рішення щодо «Північного потоку-2» не може ухвалюватися за спиною тих, кому загрожує цей проєкт. На його думку, ситуація буде проявлена під час візиту президента Зеленського у Вашингтон і зустрічі з президентом США Джо Байденом.

Імовірний наступник Ангели Меркель, кандидат у канцлери ФРН Армін Лашет назвав «Північний потік-2» суто економічним проєктом і зазначив, що для Німеччини важливо, аби магістраль не використовувалася в якості політичного інструменту проти України.

Автор: UA.NEWS

UA.NEWS

«UA.NEWS» - усі події в Україні та світі за останній час, найголовніше, огляди, аналітика та прогнози, читати українською

https://ua.news/ua/

Новини по темі
Міграційний тероризм на службі в Лукашенка

Міграційний тероризм на службі в Лукашенка

Білоруські силовики зустрічають емігрантів, які приїжджають до Мінська через Росію, і супроводжують їх до кордону з Литвою - для дестабілізації ситуації в країнах Балтії

Обозреватель

Путін погрожує завдати  «невідворотний удар»  після інциденту з британським есмінцем біля берегів Криму.

Путін погрожує завдати «невідворотний удар» після інциденту з британським есмінцем біля берегів Криму.

Слова Путіна пішли за інцидентом в Чорному морі в червні, коли Росія заявила, що зробила попереджувальні постріли по британському есмінцю біля берегів Криму

Дзеркало Тижня

Про головне за 18:00: Кадрові ротації в уряді України.

Про головне за 18:00: Кадрові ротації в уряді України.

У випуску "Про головне" за 26 липня станом на 18:00 – за словами політологів, після канікул на нас чекає чимало кадрових ротацій. Зокрема ймовірна звільнення чекає на чинну генпрокурорку Ірину Венедіктову. 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 2...

Масштабні пожежі в Італії на острові Сардинія

Масштабні пожежі в Італії на острові Сардинія

И снова гримаса русского мира 250721

И снова гримаса русского мира 250721

Мешканці Колонщини вимагали зупинити незаконні слухання щодо будівництва кільцевої дороги.

Мешканці Колонщини вимагали зупинити незаконні слухання щодо будівництва кільцевої дороги.

Понад 4 години мешканці села Колонщина Київської області намагались переконати голову Бучанської райдержадміністрації перенести або скасувати засідання, що, на думку юристів, проводилось без дотримання необхідних процедур. Невдоволені навіть викли...

У Львові попрощалися з героєм- Три місяці без зарплати - люди вийшли на пікет- НОВИНИ 26 липня.

У Львові попрощалися з героєм- Три місяці без зарплати - люди вийшли на пікет- НОВИНИ 26 липня.

- Провели в останню путь. У Львові попрощалися з героєм російсько-української війни Сергієм Шевченком - Три місяці без зарплати. Працівники психіатричної лікарні "Заклад" знову пікетують - Море чи гори? А якщо море гір? Де можна відпочити на вихід...

Штам  «Дельта»  у Львові. Скільки осіб захворіли і в якому вони стані / включення

Штам «Дельта» у Львові. Скільки осіб захворіли і в якому вони стані / включення

Дихальна недостатність і лихоманка. У такому стані до львівської лікарні потрапили троє пацієнтів із коронавірусом штаму "Дельта". Зараз їх вдалося стабілізувати. Ще троє львів'ян очікують на результати тестування. Звідки завезли цей різновид, роз...