В Ізраїлі знайшли стародавнє поселення віком понад 7 тисяч років.

За даними археологів, будинки в ньому були побудовані з глиняних цеглин.

Кам'яному поселенню 7200 років / Фото: Вікіпедія

Кам'яному поселенню 7200 років / Фото: Вікіпедія

Ізраїльські вчені у Тель-Цаф, що в долині річки Йордан, виявили будинку і сховища для продуктів, складені з висушеної на сонці глиняної цегли, вік яких – 7 200 років.

Читайте такожКитайські вчені знайшли в бурштині частину крила птаха доісторичного

Вчені, що працювали під керівництвом професора Данини Розенберга з Інституту археології ім. Зинмана хайфського університету, розповідають, що глиняні цеглини зцементовані і покриті штукатуркою, зробленої з глини чи вапна; стелі могли бути зроблені з дерева або очерету, а дахи, напевно, були плоскими, передає FaceNews.ua.

В період середнього халколіту Тель-Цаф був великим селом, що розкинулося на пагорбі на південь від озера Кінерет. Його розташування пояснює, чому жителі села вирішили будувати свої будинки і споруди з пухкої висушеної на сонці місцевої глини, а не з каменю – його в них просто не було.Тель-Цаф виник на дні вузького витягнутого доісторичного озера Лисан, що існувало за часів льодовикового періоду, від якого збереглися лише Кінерет і Мертве море.

Протягом 500 — 700 років, що існував Тель-Цаф, його жителі використовували один і той же рецепт для виготовлення цегли, як з'ясували Розенберг і його колеги: вони зміцнювали глину органічними матеріалами.

Новини по темі

Астрономи змогли зробити фото однієї з найбільших планетарних туманностей у космосі.

Велика хмара газу у космосі утворилася через смерть зірки класу червоний гігант.

4 4

Вчені знайшли спосіб спілкування з пацієнтами у вегетативному стані.

У Канаді розробили систему, що дозволяє "читати" думки важких пацієнтів.

1 4

Facebook заборонив рекламу, яка пропонує зцілення від коронавірусу.

Раніше компанія Facebook пообіцяла, що буде відслідковувати фейкові пости про коронавірус і теорії змови про захворювання.

6

Революційне відкриття: вчені знайшли тварину, що здатна обходитися без кисню.

Дослідники впевнені, що відкриття може мати значення для пошуку позаземного життя.

1 23

Міжнародна IT-компанія розповіла про основні кіберзагрози для операційної системи Linux.

При здійсненні своїх атак на користувачів Linux зловмисники найчастіше використовують уразливості захисту серверів жертв, після чого з їхньою допомогою запускають спам-кампанії та здійснюють майнінг криптовалют.

2

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie