Учені розробили унікальне покриття для загоювання важких опіків.

Унікальна розробка українських вчених для загоювання важких опіків вдесятеро дешевша, ніж закордонні аналоги

Колектив вчених Інституту молекулярної біології і генетики (ІМБГ) на чолі з професором Любов’ю Лукаш створив нові комбіновані еквіваленти дерми для лікування тяжких опікових ран.

Їх можна використовувати при лікуванні масивних опіків та інших ускладнених і важко загоюваних уражень шкіри, зокрема, у хворих на цукровий діабет, а також для загоювання трофічних виразок та інфікованих ран. Про це розповіли на сторінці Інституту молекулярної біології і генетики у Facebook.

В основі унікальної біотехнології – застосування дермальних еквівалентів шкіри із включенням комплексу біологічно активних речовин, синтезованих стовбуровими клітинами в культурі, та лікарського препарату ізатізон у комбінації з рекомбінантним білком EMAP II.

«Це надзвичайно важлива розробка, адже якщо у пацієнта загальна площа опіку більша за 30–40% поверхні тіла, її не можна своєчасно закрити за допомогою фрагментів власної шкіри пацієнта, тобто шляхом аутотрансплантації. Для того, щоб тимчасово закрити поверхню рани і загоєння відбувалося ефективніше, використовують штучні замінники шкіри у вигляді гнучких плівок або м’яких мазеподібних покриттів, що включають клітини і різні препарати», – пояснюють вчені.

Саме такі новітні покриття розробили і тепер вдосконалюють науковці відділу генетики людини ІМБГ. Все почалося 2016 року, коли до науковців звернулися лікарі-комбустіологи Київського центру термічної травми і пластичної хірургії з проханням про порятунок трирічного хлопчика, – у лікарів зовсім не було тимчасових покриттів для опіків.

«Ризик був чималим. Але ми мали в арсеналі мезенхімальні стовбурові клітини (ці клітини здатні до диференціювання і регенерації тканин). Швидко приготували перші покриття зі стовбуровими клітинами. Їх разом з іншими засобами лікарі наносили на рани після хірургічного видалення струпів. І це спрацювало! Досить швидко дермальний шар шкіри був готовий до проведення аутотрансплантації маленьких шматочків перфорованої шкіри хлопчика. Поступово всі рани загоїлись, навіть рубців не лишилося. Згодом за спеціальним дозволом хірурги досліджували вплив розроблених нашими науковцями дермальних покриттів на загоєння масивних опікових ран у дорослих важких пацієнтів», – розповіла Любов Лукаш.

При використанні розроблених в ІМБГ еквівалентів дерми результати були вражаючі: майже вдвічі скорочувалися терміни загоєння ран, не було жодного випадку відторгнення трансплантованої шкіри, всі пацієнти одужали.

Проте, незважаючи на успішне застосування винаходу у форс-мажорних випадках у 2005-2007 роках, його не було введено в практику інших профільних клінік.

«Змінилися законодавчі норми щодо трансплантації клітин, і використання лікувальних методик та препаратів без ґрунтовних доклінічних досліджень на тваринах опинилося поза законом», – пояснюють вчені.

Тож у нинішньому році науковці почали доклінічні дослідження на модельних тваринах (миші, щури), головна мета яких – визначити токсикологічні властивості та безпечність використання нових еквівалентів дерми.

Нагадаємо, раніше евакуйований до Харкова український військовослужбовець, який дістав поранення в районі проведення операції Об’єднаних сил 15 липня, помер у понеділок вранці.

Главком

«Главком» - всі новини України і світу. Свіжі новини політики, економіки, спорту та шоу-бізнесу.

https://glavcom.ua/

Новини по темі

«Укрзалізниця» продовжила маршрут двох київських електричок.

«Укрзалізниця» вирішила продовжити маршрути двох приміських поїздів – Київ – Малин та Київ – Миронівка. Як повідомляє Укрзалізниця, починаючи з 1 серпня елктричка Київ – Малин курсуватиме до станції Коростень, а Київ –...

UA.NEWS

Через наплив мігрантів Литва ініціює позачергове засідання міністерської ради ЄС.

Через наплив мігрантів Литва ініціює позачергове засідання міністерської ради ЄС.

"Після останньої зустрічі міністрів ВД ЄС минуло лише два тижні, а кількість нелегальних мігрантів за цей час зросла майже удвічі. Ця ситуація вимагає невідкладних дій і рішень", - цитує Білотайте у своєму повідомленні МВС Литви, передає Цензор.НЕ...

Цензор.НЕТ

Секрети Мамай-гори. Археологи вперше знайшли артефакти Трипільської культури на півдні України

Секрети Мамай-гори. Археологи вперше знайшли артефакти Трипільської культури на півдні України

Археологічне відкриття. На Запоріжжі, археологи вперше за весь час досліджень, знайшли артефакти трипільської культури. Раніше вважали, що трипільців на півдні України не було. Що значить знахідка для сучасних істориків? Як працюють археологи та ч...

Медаль в плаванні, розчарування в тенісі, традиції між спортсменками.

Медаль в плаванні, розчарування в тенісі, традиції між спортсменками.

Четверта бронзова нагорода у скарбничці українських олімпійців на іграх у Токіо. Її виборов плавець Михайло Романчук. Натомість перша ракетка України Еліна Світоліна не змагатиметься за олімпійське золото. У півфіналі вона поступилася спортсменці ...

Підготовка до  «Ігор Воїнів». Як ветерани АТО з інвалідністю стрибали з парашутами

Підготовка до «Ігор Воїнів». Як ветерани АТО з інвалідністю стрибали з парашутами

Підкорюють небо. Ветерани бойових дій на сході України стрибали з парашутами з чотирикілометрової висоти. 16 вояків, які зазнали поранень на фронті тепер готуються представити Україну на міжнародних змаганнях ветеранів "Ігри воїнів", які відбудуть...

Заява на туалетному папері.  «Голос»  тріщить по швах: що відбувалось на з’їзді партії

Заява на туалетному папері. «Голос» тріщить по швах: що відбувалось на з’їзді партії

Політичний "Голос" більше не співає в унісон. Половина фракції не довіряють керівниці політсили. Представники партії зібралися на з’їзд. Сімох народних депутатів виключили з політсили. Ті, зі свого боку заявили, про узурпацію влади. Дехто свій про...

Подія геополітичного масштабу: У зоні відчуження відкрили колії для транспортування ядерного палива.

Подія геополітичного масштабу: У зоні відчуження відкрили колії для транспортування ядерного палива.

Оновлена залізниця у Зоні відчуження. По ній курсуватиме спецпотяг, який транспортуватиме відпрацьоване паливо до сховища. Відремонтували колії у рекордний термін. Нині організували урочисте відкриття. Мирослав Солонар повернувся із Зони відчуженн...

Які країни спростили умови подорожей для українських туристів.

Які країни спростили умови подорожей для українських туристів.

Пандемія коронавірусу змінила плани багатьох українців на відпочинок. Втім для туристів є шанс побувати за кордоном у 2021 році. Читати на сайті: