Йом га-Шоа: 8 квітня відзначається День пам'яті жертв Голокосту.

У четвер, 8 квітня, в усьому світі відзначається День пам'яті жертв Голокосту, відомий також під назвою Йом га-Шоа.

Цього дня в Ізраїлі та інших державах шанують пам'ять 6 мільйонів євреїв, знищених під час Голокосту, а також згадують про Єврейський рух опору тих часів. OBOZREVATEL розповідає про традиції та історію пам'ятного дня.

Історія Йом га-Шоа

Після здобуття 1948 року незалежності Ізраїлем у країні розгорнулася дискусія про вибір дати для увічнення пам'яті євреїв, знищених нацистами.

12 квітня 1951 року парламент Ізраїлю Кнесет ухвалив резолюцію про проголошення Дня пам'яті Катастрофи та героїзму 27 нісана (місяць єврейського місячно-сонячного календаря) – на шостий день після закінчення Песаха і за тиждень до святкування Дня Незалежності.

Такий порядок дат служить символом шляху єврейського народу до відродження. 2021 року Йом га-Шоа випадає на 8 квітня.

Як відомо, 27 січня, в річницю визволення Освенцима, також відзначається Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту, заснований ООН.

Взуття на березі Дунаю – найбільший меморіальний пам'ятник жертвам Голокосту. Будапешт, Угорщина
Взуття на березі Дунаю – найбільший меморіальний пам'ятник жертвам Голокосту. Будапешт, Угорщина
Unsplash

Як відзначається День пам'яті жертв Голокосту Йом га-Шоа

Йом га-Шоа в Ізраїлі – національний день жалоби, на честь якого організовують пам'ятні заходи та церемонії. У частині синагог проходить особлива служба з поминальною молитвою Ізкор і запалюванням шести меморіальних свічок у пам'ять про шість мільйонів загиблих під час Катастрофи європейського єврейства.

Офіційна пам'ятна церемонія проводиться в Меморіальному центрі Катастрофи в Єрусалимі – Яд ва-Шем.

Меморіал убитим євреям Європи в Берліні
Unsplash

Крім того, о 10 годині ранку в Йом га-Шоа по всій країні звучить сирена, під час якої громадяни двома хвилинами мовчання вшановують пам'ять загиблих.

Євреї з діаспори відзначають Йом га-Шоа в синагозі або в громаді, влаштовують зустрічі з тими, хто пережив Голокост або їхніми нащадками, презентації фільмів та інших тематичних проектів.

З 1998 року проходить "Марш живих" – хода від Освенцима до Біркенау, найбільшого комплексу концтаборів Другої світової війни. Також цього дня моляться про те, щоб часи загибелі й жаху ніколи не повторилися знову.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше меморіальний центр Холокосту "Бабин Яр" оприлюднив 300 тисяч важливих документів 20-го століття. Проект має на меті оновити склад населення Києва до, під час та після війни.

Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Новини по темі
Голого Путіна на золотому унітазі встановили у Празі.

Голого Путіна на золотому унітазі встановили у Празі.

У Празі біля посольства Росії встановили пам'ятник Путіну. Доволі оригінальний. Група активістів принесла до будівлі посольства Росії фігуру голого президента Путіна на золотому унітазі. 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram...

З чого та як виготовляють маргарин: користь та небезпека.

З чого та як виготовляють маргарин: користь та небезпека.

Існують "страшилки", що маргарин виготовляють, мало не з нафти. Але це звичайно не правда. Звичайно, у маргарину є свої недоліки, але це всього лише емульсія рослинних жирів, і з "чорним золотом" він нічого спільного не має. 24 Канал онлайн – 24 К...

Позиції ЗСУ під Горлівкою обстрілюють із мінометів

Позиції ЗСУ під Горлівкою обстрілюють із мінометів

На ранок 19 квітня контрольовані Росією сили обстріляли українські позиції неподалік Горлівки. За попередньою інформацією – із мінометів. За лічені метри ведуться роботи із демонтажу шахти. На момент обстрілу цивільних там не було. Також на цій ді...

Вакцина made in Ukraine: чи здатна Україна відновити виробництво вакцин - ексклюзивне розслідування.

Вакцина made in Ukraine: чи здатна Україна відновити виробництво вакцин - ексклюзивне розслідування.

За весь час пандемії коронавірус забрав життя понад 3 мільйонів людей на всій планеті. Для порівняння – це кількість населення, скажімо, Вірменії. Сумні дані і для нас також. В Україні померли майже 40 тисяч. Але наша країна вже подолала пік захво...

Донецк готовится к войне? - Донбасс Реалии

Донецк готовится к войне? - Донбасс Реалии

К чему готовят Донецк? На этой неделе окна административных зданий в подконтрольном боевикам городе обложили мешками с песком. Местные жители задаются вопросом – что это – подготовка к боям или нагнетание паники? Эксклюзивные съемки Донбасс Реалии...

Про головне за 10:00: Дипломатичний скандал між Україною та Росією.

Про головне за 10:00: Дипломатичний скандал між Україною та Росією.

У випуску "Про головне" за 19 квітня станом на 10:00 – між Україною та Росією виник дипломатичний скандал. У Міністерстві закордонних справ України назвали прізвище російського дипломата, якого видворять з країни у відповідь на затримання українсь...