1,5 млрд боргів: ДТЕК Дніпровські електромережі змушений обмежити в електропостачанні стратегічні підприємства області.

Генеральний директор ДТЕК Дніпровські електромережі Андрій Терещук.

Генеральний директор ДТЕК Дніпровські електромережі Андрій Терещук.

Водоканали, теплопостачальники та промислові гіганти – ДТЕК Дніпровські електромережі назвав ТОП боржників за спожиту електроенергію, багаторічні борги яких створюють серйозні проблеми в ланцюжку розрахунків в новому енергоринку. У зв'язку з вимогами закону, Оператор системи розподілу (ОСР) змушений обмежити їх в електропостачанні – до повного погашення заборгованостей.

Найбільші боржники і перші кандидати на відключення найближчим часом:

• КП Дніпропетровської облради "Аульський водовід" (забезпечує водою місцеві водоканали Дніпра і Кам'янського, а також Верхньодніпровськ, Новомосковськ і ряд населених пунктів Криничанського та Дніпровського районів) – борг 181 млн грн;

• КПП Кам'янської міськради "Міськводоканал" (живить водою Кам'янське та селище Романкове) – 111,3 млн грн;

• Державне підприємство "Дніпро-Західний Донбас" (забезпечує водою жителів Павлограда, Тернівки, Першотравенська, Синельниково, Павлоградського та Петропавлівського районів) – 88,3 млн грн;

• АТ "Криворізька теплоцентраль" (забезпечує теплом 50% жителів Кривого Рогу) – 171,7 млн грн;

• Державне промислове підприємство "Кривбаспромводопостачання" (займається підготовкою питної води для Кривого Рогу і прилеглих населених пунктів – Апостолове, Широке, Зеленодольськ, місцевої ТЕЦ, а також здійснює відкачування шахтних вод на об'єктах великих підприємств ГМК ) – 127,2 млн грн.

"Борги підприємств створюють цілий ланцюжок неплатежів: ми не можемо розрахуватися з державним підприємством "Енергоринок", той – з генеруючими компаніями і шахтами. Це ставить під удар економіку Дніпропетровської області та країни. Ситуація, що склалася, зобов'язує нас обмежувати боржників в електропостачанні. Це один з обов'язків, який відповідно до Закону України "Про ринок електричної енергії" покладається на ОСР в умовах поділу енергопослуг", - пояснює під час брифінгу генеральний директор ДТЕК Дніпровські електромережі Андрій Терещук.

Відключення вищеназваних підприємств може привести до перебоїв у водопостачанні таких великих міст як Дніпро і Кам'янське, а також сусідніх населених пунктів. Під загрозою зриву опалювального сезону також місто Кривий Ріг – через борги місцевої теплоцентралі. Відключення Криворізької ТЦ заплановано вже на 19 вересня. Відповідальність за негативні наслідки, пов'язані з припиненням електропостачання, несе керівництво підприємств-боржників.

На даний момент ДТЕК Дніпровські електромережі веде переговорний процес з підприємствами-неплатниками. Енергетики закликають до активних кроків щодо врегулювання ситуації обласну та міські ради, профільні міністерства, до юрисдикції яких належать ці підприємства. Це допоможе не допустити відключень соціально важливих об'єктів, вийти з хронічного глухого кута неплатежів і посприяти розпочатому процесу трансформації українського енергоринку.

В цілому борги за спожиту електроенергію станом на 1 серпня 2019 року становлять понад 1,5 млрд грн. Найбільш злісними неплатниками залишаються підприємства ЖКГ регіону, за якими – понад 1,13 млрд грн. Промисловість – 206,5 млн грн. Жителі області заборгували 160 млн грн.

Все це – борги минулих років, накопичені до 1 січня 2019 року. Після поділу ринку вони залишилися за ОСР – ДТЕК Дніпровські електромережі, який, в свою чергу, має кредиторські зобов'язання за закупівлю електроенергії для регіону в енергоринку країни.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Новини по темі

Напади в таксі: як захиститися від неадекватного водія.

Експерт з безпеки пояснив, чому в таксі не можна сідати на переднє сидіння

1

Децентралізацію підтримують понад 70% українців (видео).

Денис Шмигаль повідомив про необхідність змін до Конституції, щоби довести до ладу адміністративно-територіальний устрій. (видео)

1

ВООЗ назвала країни Європи, в яких коронавірус поки не зафіксовано.

Україна перебуває поки що в числі країн, в яких захворювання не зафіксовано.

1

Індексація пенсій з 1 березня: кому підвищать виплати.

З 1 березня 2020 року багатьом українським пенсіонерам можуть підняти пенсії — їх мають автоматично проіндексувати.

1

Обмін полоненими може відбутися до квітня – Пристайко.

Обмін полоненими між Україною та ЛДНР може відбутися до кінця квітні.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie