Володін заявив, що закон про антисанкції не торкнеться 90 з 1019 ліків, які ввозять у РФ зі США

Гордон
Володін заявив, що закон про антисанкції не торкнеться 90 з 1019 ліків, які ввозять у РФ зі США

Державна дума не буде забороняти 90 лікарських препаратів виробництва США, аналогів яким у Росії немає. Про це розповів в інтерв'ю "Россия 24" спікер Держдуми В'ячеслав Володін.

"Є норма прямої дії закону, що передбачає не вводити обмежень на постачання лікарських препаратів, які в нас не мають аналогів або ми не можемо їх постачати з інших країн. Якщо говорити про лікарські препарати, які постачають зі США, то їх у переліку 1019. Тих, які не мають аналогів, – 90", – пояснив він.

Рішення про обмеження імпорту інших препаратів ухвалюватиме уряд, продовжив спікер.

"Давайте будемо відштовхуватися від того, що ніхто не ухвалюватиме рішення на шкоду собі", –додав Володін.

6 квітня Вашингтон оголосив про санкції проти 24 російських бізнесменів і високопосадовців, а також низки компаній. Американське міністерство фінансів пояснило, що такі заходи вжито на виконання закону "Про протидію супротивникам Америки за допомогою санкцій" (CAATSA), який у серпні 2017 року схвалив президент Дональд Трамп.

За даними агентства Bloomberg, сукупні статки найбагатших росіян 9 квітня зменшилися на $16 млрд через санкції США. 16 квітня акції компанії "Русал", часткою в якій володіє конгломерат En+ російського бізнесмена Олега Дерипаски, упали до історичного мінімуму з моменту виходу компанії на IPO у 2010 році.

У Росії підготували законопроект про санкції у відповідь. Документ, зокрема, передбачає заборону на роботу в кількох галузях із компаніями, де більше ніж 25% у капіталі належить США, а також іншим державам, які підтримують санкції. Обмеження стосуються атомної галузі, авіабудівної та ракетно-рухової промисловості. Окрім того, пропонують увести низку заборон, зокрема – на ввезення зі США та "інших іноземних держав" сільгосппродукції, сировини і продовольства, алкогольної та тютюнової продукції, а також ліків.

Держдума планує розглянути "закон про антисанкції" у першому читанні 15 травня.