Саміт Великої сімки: інфраструктурний план для світу та боротьба з пандеміями.

Велика сімка (G7) вирішила запустити глобальну ініціативу щодо розвитку інфранструктурних проєктів у бідніших країнах світу, намагаючись таким чином протистояти зростанню впливу Китаю. Відповідне рішення лідери країн G7 та ЄС погодили в суботу, 12 червня, - другий день саміту клубу провідних демократичних держав, що проходить на англійському курорті Карбіс-Бей у графстві Корнуолл.

Інфраструктурний план було ухвалено за ініціативи президента США Джо Байдена. Мета його - запропонувати біднішим країнам "орієнтовані на цінності, високоякісні та транспарентні" парнерські відносини, зазначили в адміністрації Байдена, повідомляє інформагенція AFP. Ця ініціатива має стати противагою "Новому шовковому шляху" Китаю - проєкту транспортного коридору, що має зв'язати КНР з Європою.

Читайте також: Велика сімка пожертвує мільярд доз вакцин від коронавірусу біднішим країнам

За допомогою цього проєкту Пекін просуває розвиток інфраструктури у багатьох країнах. Водночас США та інші країни Заходу критично сприймають зростання впливу Китаю, вважаючи "Новий шовковий шлях" важелем розширення геополітичних інтересів Пекіна.

Меркель: G7 має діяти швидше та ефетивніше

Як зазначила канцлерка Німеччини Анґела Меркель (Angela Merkel), коментуючи ініціативу, лідерам держав G7 відомо про велику потребу в інвестиціях у інфраструктуру в бідних державах, наприклад, в Африці, і покладатися на те, що "це зробить Китай", не можна. Водночас вона зауважила, що йдеться не про проєкти проти когось. Меркель також звернула увагу, що інструменти фінансування Великої сімки є не такими швидкими, як того часто потребують країни, що розвиваються. Вона виступила за те, щоб у цьому питанні держави G7 працюваkи "швидше та ефективніше", привітавши створення на саміті відповідної робочої групи.

В адміністрації США оцінюють потребу в інвестиціях у інфраструктуру в бідніших країнах світу у 40 трильйонів доларів, а через пандемію коронавірусу ця сума ще зростатиме.

Читайте також: Турне президента США Джо Байден Європою. Йтиметься й про Україну?

Рішення про інфраструктурну ініціативу знайде своє відображення в заключному комюніке саміту, зазначили представники делегації США.

Боротьба з пандеміями

Ще однією важливою темою саміту 12 червня була боротьба з пандемією коронавірусної хвороби. Господар саміту, прем'єр Великобританії Борис Джонсон привітав заплановане ухвалення пакту у сфері охорони здоров'я як "історичний момент". "Цією домовленістю провідні демократії світу зобов'язуються запобігти тому, щоб пандемія коли-небудь повторилася у світовому масштабі", - зазначив Джонсон.

Читайте також: ЮНІСЕФ закликає заможні країни віддати зайві вакцини від коронавірусу

Заключне комюніке саміту має містити певні домовленості у сфері охорони здоров'я. Серед головних пунктів - швидка розробка та допуск вакцин, а також методів діагностики та лікування. Передбачена також і реформа Всесвітньої організації охорони здоров'я.

В останній день саміту, 13 червня, лідери країн Великої сімки та ЄС мають обговорити кроки у боротьбі зі змінами клімату.

 • Мапа: хто входить до G20 - Великої двадцятки

  Влада, гроші, вплив: скільки є у світі G-об'єднань?

  G20: Найпотужніші економіки

  Зустрічі Великої двадцятки є неформальними, проте ухвалені на них рішення мають значний вплив. 20 провідних економік світу виробляють майже 90 відсотків світового валового продукту. Тож вони визначають глобальну торгівлю, розвиток і зміну клімату. Дві третини населення планети живе та працює у країнах G20 - "клубі", створеному за ініціативи Великої сімки.

 • Члени G7 - мапа держав Великої сімки

  Влада, гроші, вплив: скільки є у світі G-об'єднань?

  G7: Вхід лише для обраних

  Неформальний клуб з семи провідних розвинених країн світу утворився ще в 1970-х роках. У 1997-му до нього увійшла Росія, перетворивши клуб на G8, але у 2014-му її виключили через агресію проти України. Майже кожен десятий на планеті мешкає у країнах Великої сімки, які створюють близько третини ВВП світу та продукують близько чверті парникових газів. На форумах вони консолідують свої позиції.

 • Мапа G8+5 - Велика вісімка та країни з високими темпами розвитку

  Влада, гроші, вплив: скільки є у світі G-об'єднань?

  G8: Коротка історія Великої вісімки

  Росія протрималася у клубі великих держав 16 років - з 1997-го до 2014-го. Після анексії українського Криму Москву виключили з неформального форуму. Утім, за десять років до цього "вісімку" часто розширювали до формату G8+5, додаючи країни зі швидкими темпами розвитку економіки - Бразилію, Китай, Індію, Південну Африку та Мексику (на мапі позначені сірим).

 • Група десяти - МВФ - мапа G10

  Влада, гроші, вплив: скільки є у світі G-об'єднань?

  G10: Світові кредитори

  11 високорозвинених демократій - США, Італія, Японія, Канада, Великобританія, Франція, Німеччина, Бельгія, Нідерланди, Швеція та пізніше долучена до них Швейцарія - у рамках Міжнародного валютного фонду (МВФ) утворюють так звану Групу десяти, G10. Вона може кредитувати МВФ у разі потреби для виділення додаткових позик країнам, у яких є проблеми з балансуванням держбюджету.

 • Мапа Групи 15-ти, G15

  Влада, гроші, вплив: скільки є у світі G-об'єднань?

  G15: Співпраця півдня з півднем

  15 країн, що розвиваються, вирішили посилити свій вплив на світову політику та у 1989 році заснували Групу 15-ти. Сьогодні до неї входить уже 17 держав, у яких загалом мешкає більше двох мільярдів людей. Розташовані переважно в регіоні екватора та Південної півкулі, ці країни прагнуть також до тіснішої співпраці заради сприяння розвитку та економічному зростанню.

 • Група 77 - G77 - мапа країн-членів G77

  Влада, гроші, вплив: скільки є у світі G-об'єднань?

  G77: Клуб бідних

  Із початкової групи 77 країн, що розвиваються, "клуб бідних" розрісся до 134 членів. Єдина європейська країна там - Боснія і Герцеговина. З 1960-х років завданням об'єднання є боротьба з економічною відсталістю та посилення міжнародної співпраці. Вплив більшості з них на світову політику порівняно незначний. Найбільші члени G77, зокрема Китай та Індія, представлені також у G20.

  Автор: Гелле Єппесен, Стас Соколов


Deutsche Welle

«Deutsche Welle» - новини й аналітика з Німеччини українською мовою. Найважливіші події в Німеччині, Україні, Європі та в світі.

https://www.dw.com/uk

Медикам Харківщини не виплачують зарплати. Депутати від «ЄС» завітали в МОЗ: що з того вийшло

Медикам Харківщини не виплачують зарплати. Депутати від «ЄС» завітали в МОЗ: що з того вийшло

Упродовж тижня медикам Валківської лікарні, що на Харківщині, виплатять заборгованість. Посприяти цьому пообіцяли у Мінохорони здоров’я. Три місяці персонал районної лікарні не отримував ані зарплат, ані надбавок за лікування хворих на коронавірус...

1 21

Звільнення Хомчака пов'язане з тим, що Тарана призначав Єрмак, – Бутусов.

Звільнення Хомчака пов'язане з тим, що Тарана призначав Єрмак, – Бутусов.

Володимир Зеленський ухвалив рішення звільнити головнокомандувача Збройних сил України Руслана Хомчака. На такі дії президента міг вплинути керівник Офісу Президента Андрій Єрмак. Читати на сайті:

1 157

Колечко

Колечко

Казаський сценарій: Лукашенко змінює конституцію Білорусі та послаблює роль президента.

Казаський сценарій: Лукашенко змінює конституцію Білорусі та послаблює роль президента.

Соратники самопроголошеного президента Олександра Лукашенка оприлюднили проєкт змін до конституції Білорусі. Нововведення дивують послабленням ролі президента і передачею частини його повноважень іншим гілкам влади. Читати на сайті:

1

Прокляття прапороносців подолано, допінг, перемога Ганни Лисенко.

Прокляття прапороносців подолано, допінг, перемога Ганни Лисенко.

Маємо ще одну бронзову медаль у скарбничці України. А також Олімпійського рекордсмена. Розлогіше про здобутки української збірної на Олімпійських іграх - у розповіді Леоніда Веселкова. Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансл...

1 1

Вибух на хімічному заводі в Німеччині: одна людина загинула.

Вибух на хімічному заводі в Німеччині: одна людина загинула.

Вибух на хімічному заводі в Німеччині. Щонайменше одна людина загинула та 16 постраждали. Четверо - зникли безвісти. Трагедія сталася в німецькому місті Леверкузен. Про імовірні причини вибуху та їх наслідки розповість Мирослава Танська. Підпишіть...

1 50