Вчені розповіли про те, як ВІЛ набуває стійкість до ліків.

Дзеркало Тижня

Останні новини України й світу. Лише достовірні новини політики, економіки, світу, культури й науки.

https://zn.ua/ukr/

Фермент вірусу здатний уникати зв'язуючої дії препаратів.

Вчені з Інституту раку імені Френсіса Кріка в Лондоні та Інституту онкології Дана-Фарбер в Бостоні визначили механізм, який допомагає ВІЛ розвивати стійкість до препаратів. Як повідомляє Naked science, мутації і втрата води допомагають важливому ферменту вірусу уникати зв'язуючої дії лікарських препаратів.

Сьогодні існує цілий ряд ліків, які допомагають контролювати ВІЛ-інфекцію. В тому числі до цих ліків відносяться препарати-інгібітори вірусної інтегрази: ралтегравір, елвітегравір, долутегравір і биктегравір. Всі вони зв'язуються з одним із ключових ферментів ВІЛ, блокуючи включення вірусної ДНК у хромосомі людини.

Незважаючи на те, що інгібітори інтегрази проявляють високу активність у зв'язуванні і блокуванні ферменту, з часом вірус може послаблювати зв'язок між ензимом та молекулою ліків.

"Незвичайна властивість цих ліків полягає в тому, що вони взаємодіють з іонами металів, що дозволяє їм створювати дуже міцні зв'язки з активним центром вірусного ферменту. Ми виявили, що ВІЛ може тонко змінювати хімічне оточення металів і, немов за допомогою дистанційного управління, послаблювати ступінь зв'язування", - заявив один із співавторів дослідження Петро Черепанов.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше повідомлялося про те, що вчені успішно випробували щеплення від ВІЛ . Вчені навчили імунну систему гризунів розпізнавати частки ВІЛ за допомогою "коктейля" з особливих білків, схожих за структурою на частини оболонки вірусу.

Підготував/ла : Фаина Ваулина
ТЕЛЕГРАФ Джойс «закрыл» глаз Дюбуа и вызвал на бой Усика(видео). ТЕЛЕГРАФ Джо Джойс нокаутировал Даниеля Дюбуа.
Главком 29 ноября: какой сегодня праздник, приметы и запреты. Главком Если кто-то дал вам совет в этот день, можно смело ему следовать
ТЕЛЕГРАФ Улыбка на все сто с самого утра: веселые анекдоты ТЕЛЕГРАФ Свежая порция юмора специально для наших читателей, в которых про двух воробьев, фото в паспорте и первую встречу.
InternetUA Ripple продаст треть своей доли в MoneyGram InternetUA Компания Ripple продает примерно третью часть своей доли в платежном сервисе MoneyGram. Это первая подобного рода сделка с начала тесного сотрудничества двух игроков.
Finance.UA ХТЗ рассказал о нововведениях в своих тракторах(видео). Finance.UA Харьковский тракторный завод подготовил видеоролик, в котором отображены нововведения, реализованные конструкторами и инженерами завода в 2020 году.
Новини по темі

Renault закриває завод у Франції

Як повідомляє "SpecMachinery.com.ua":http://specmachinery.com.ua/, французька компанія Renault прийняла рішення про припинення виробництва автомобілів на одному з підприємств в Європі, незважаючи на опір влади країни.

2

Відвідувач залишив ресторану $3 тис. чайових за келих пива

На платформі Kickstarter запущена кампанія зі збору коштів, необхідних для випуску портативного ультрафіолетового дезинфектора для мобільних гаджетів.

2

У нових Toyota Supra і BMW Z4 виявили небезпечний дефект.

Національне управління безпеки дорожнього руху США(NHTSA)оголосило про відкликання 49 моделей BMW Z4 і Toyota Supra 2020 року випуску. Як повідомили у відомстві, дані моделі можуть загорятися через дефектні бензобаки.

3

Ілон Маск пообіцяв для серійного тягача Tesla Semi запас ходу 1000 км.

Компанія Tesla днями в черговий раз трохи збільшила запас ходу старшого седана Model S.

2

Bugatti представила «авіаційний» Chiron Sport.

Компанія Bugatti представила спеціальне видання Chiron Sport, присвячене знаменитим гонщикам початку минулого століття і їх тісному зв'язку з авіацією.

3

Скільки грошей люди витратили на мобільні застосунки.

У третьому кварталі 2020 року споживачі витратили 28 мільярдів доларів на мобільні застосунки. За даними дослідників, це рекордна сума.

2

Біля берегів Японії знайдено новий вид безхребетних.

Вперше представники цієї групи безхребетних були описані в 1983 році.

1

Археологи виявили в Туреччині кам'яні маски віком 2200 років.

Маски оточували сцену античного театру.

3

ЗСУ отримали партію модернізованих БТР-80

Бронетранспортери оснащені новітніми тепловізорами, мають якісну обзорність, а нові прилади цифрового зв’язку БТР-80 відповідають стандартам НАТО та мають вищий рівень захищеності від радіоперехоплення. Запис ЗСУ отримали партію модернізованих БТР...

5 18

Volkswagen почав заправляти судна-автовози паливом з відходів.

В рамках переходу до так званої стійкої логістики група Volkswagen почне заправляти морські автовози паливом, отриманим шляхом переробки відходів харчової промисловості.

2