НПСВ не відповідає реаліям та потребує перегляду, – Міненерго.

На сьогодні зобов’язання, які Україна взяла в рамках Національного плану щодо скорочення викидів від великих спалювальних установок (НПСВ) не відповідають реаліям та потребують перегляду.

Про це на форумі "Україна 30. Екологія" заявив заступник міністра енергетики України Максим Немчинов, коментуючи екологічні зобов’язання України, взяті під час підписання Угоди про Асоціацію з ЄС.

"Наше завдання – знайти спосіб і шлях, яким чином нам ці зобов’язання виконати, але, хочу сказати що, ті зобов'язання, які ми взяли на себе на той час, сьогодні трошки не відповідають дійсності. Тому що, проект плану готувався і фактично був наданий до розгляду energy community (енергетичної спільноти – РЕД.) у 2012 р. На той час у нас ще не було війни, не було окупованих територій, в нас економіка розвивалася трохи іншим шляхом, і, в принципі, ті норми, які потрапили в цей нацплан, на сьогодні ми абсолютно чітко розуміємо, їх потрібно переглядати. Переглядати саме з точки зору ситуації, яка у нас сьогодні склалася", - зазначив він.

За словами Немчинова, Міненерго наразі ретельно вивчає питання перегляду плану.

"Наскільки нам потрібно виконувати його в повному обсязі, шляхом екологічної модернізації? А чи не простіше було б замінити ті блоки, які у нас в плані підлягають екологічній модернізації, новою екологічною модернізацією? Можливо це буде набагато краще для економіки, набагато краще для екології", - уточнив урядовець.

Він також зазначив, що реалізація нацплану – це достатньо довготривалий і коштовний процес, навівши європейський досвід, де екологічну модернізацію було реалізовано до того, як почав працювати ринок електричної енергії, коли були можливі інвестиційні надбавки до тарифу, за рахунок чого такі модернізації проводилися.

"Після того, як запрацював в Європі ринок електичної енергії, багато європейських країн перейшли до процедури надання допомоги для здійснення таких екологічних модернізацій, тому що це достатньо коштовні модернізації. Наприклад, Німеччина витратила на екологічну модернізацію 19 млрд. євро, Польща – 11 млрд. євро, Чехія – 7 млрд. євро. Якщо співставляти з розміром генерації, то ми набагато більше, ніж Чехія і знаходимося на одному місці з Польщею" - заявив Немчинов, уточнивши, що Україна наразі знаходиться тільки на початковому етапі цього шляху.

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський пообіцяв реалізувати реформу, за якої промисловість зможе повністю модернізуватися та зменшити викиди через 10-12 років. Гарант зазначив, що наразі в Верховній Раді зареєстровані закони, які дозволять це зробити. Він також закликав не вірите тим, хто каже, що промисловість можна реформувати лише за 1 рік.

Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Новини по темі
Секрети Мамай-гори. Археологи вперше знайшли артефакти Трипільської культури на півдні України

Секрети Мамай-гори. Археологи вперше знайшли артефакти Трипільської культури на півдні України

Археологічне відкриття. На Запоріжжі, археологи вперше за весь час досліджень, знайшли артефакти трипільської культури. Раніше вважали, що трипільців на півдні України не було. Що значить знахідка для сучасних істориків? Як працюють археологи та ч...

Медаль в плаванні, розчарування в тенісі, традиції між спортсменками.

Медаль в плаванні, розчарування в тенісі, традиції між спортсменками.

Четверта бронзова нагорода у скарбничці українських олімпійців на іграх у Токіо. Її виборов плавець Михайло Романчук. Натомість перша ракетка України Еліна Світоліна не змагатиметься за олімпійське золото. У півфіналі вона поступилася спортсменці ...

Підготовка до  «Ігор Воїнів». Як ветерани АТО з інвалідністю стрибали з парашутами

Підготовка до «Ігор Воїнів». Як ветерани АТО з інвалідністю стрибали з парашутами

Підкорюють небо. Ветерани бойових дій на сході України стрибали з парашутами з чотирикілометрової висоти. 16 вояків, які зазнали поранень на фронті тепер готуються представити Україну на міжнародних змаганнях ветеранів "Ігри воїнів", які відбудуть...

Заява на туалетному папері.  «Голос»  тріщить по швах: що відбувалось на з’їзді партії

Заява на туалетному папері. «Голос» тріщить по швах: що відбувалось на з’їзді партії

Політичний "Голос" більше не співає в унісон. Половина фракції не довіряють керівниці політсили. Представники партії зібралися на з’їзд. Сімох народних депутатів виключили з політсили. Ті, зі свого боку заявили, про узурпацію влади. Дехто свій про...

1

Подія геополітичного масштабу: У зоні відчуження відкрили колії для транспортування ядерного палива.

Подія геополітичного масштабу: У зоні відчуження відкрили колії для транспортування ядерного палива.

Оновлена залізниця у Зоні відчуження. По ній курсуватиме спецпотяг, який транспортуватиме відпрацьоване паливо до сховища. Відремонтували колії у рекордний термін. Нині організували урочисте відкриття. Мирослав Солонар повернувся із Зони відчуженн...

Які країни спростили умови подорожей для українських туристів.

Які країни спростили умови подорожей для українських туристів.

Пандемія коронавірусу змінила плани багатьох українців на відпочинок. Втім для туристів є шанс побувати за кордоном у 2021 році. Читати на сайті: