Резонансне розслідування НВ про корупцію в оборонному секторі: матеріали передано до НАБУ

Новое Время 2
Резонансне розслідування НВ про корупцію в оборонному секторі: матеріали передано до НАБУ

До Національного антикорупційного бюро України передали матеріали розслідування журналу Новое Время про корупційні схеми навколо закупівлі в Польщі бойових машин піхоти (БМП).

Про це повідомив головний редактор НВ Віталій Сич.

"Ми не хочемо, щоб доступ фігурантів статті до документів якимось чином пролив світло на те, хто є джерелами цього матеріалу. Тому вчора ми передали ці документи тому, кому довіряємо, а саме НАБУ", - написав Сич в Facebook.

Згідно із заявою автора розслідування Івана Верстюка, до НАБУ були передані примірник журналу з резонансною статтею і документи, на підставі яких було підготовано матеріал.

Фото: Віталій Сич via Facebook

Нагадаємо, в матеріалі НВ під назвою Служили два товариші була описана схема із закупівлі Житомирським бронетанковим заводом у польській компанії Wtorplast списаних з озброєння радянських БМП-1 1980-х років випуску.

За даними джерел НВ, український завод завозив БМП у розібраному вигляді, кожна башта оцінювалася в $66 тисяч, а кожне шасі - в $99 тисяч. Далі завод "ремонтував" БМП - просто з'єднував раніше розібрані частини. Вартість робіт становила ще $40 тисяч за одиницю. У результаті БМП вартістю 20 тисяч євро обходилася українському оборонному бюджету в $205 тисяч.

Дивіться також

Джерела НВ повідомили, що кінцевим бенефіціаром цієї схеми є нардеп і екс-голова наглядової ради Укроборонпрому Сергій Пашинський.

Після публікації розслідування редакція НВ отримала вимоги спростування і загрози судових позовів від фігурантів статті - Сергія Пашинського і ДК Укроборонпром.