«Спутник V» non grata: вакцинація якими препаратами дає право на в’їзд в Україну.

Результати тесту про COVID-19 і документ про вакцинацію, що надаються на кордоні з Україною, повинні містити достатню інформацію та входити до переліку вакцин, затверджених ВООЗ. Водночас, довідка про щеплення російською вакциною «Спутник V», не дає права на в’їзд в Україну.

Про це заявив речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко, повідомляє Українська правда.

Відомство отримало роз’яснення від Міністерства охорони здоров’я та просить громадян ознайомитися про те, якими вакцинами мають бути імунізовані громадяни.

Зазначається, що останнім часом у пунктах пропуску спостерігаються випадки, коли з-за кордону намагаються в’їхати іноземці з документами про імунізацію російською вакциною «Спутник V». На кордоні з Росією за ці два дні було зафіксовано 15 таких спроб з боку громадян РФ.

Демченко наголосив, що документ про щеплення «Спутником» не дає права на в’їзд в Україну, адже ця вакцина не включена до переліку Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).

Згідно з останньою постановою уряду, що спрощує перетин кордону під час карантину, іноземним громадянам та особам без громадянства, для в’їзду в Україну (зокрема, власникам посвідки на тимчасове проживання в Україні), окрім обов’язкового полісу страхування від COVID-19, необхідно мати негативний результат ПЛР чи експрес-тесту, який проведено не більш як за 72 години до перетину державного кордону. Або ж особа повинна мати документ, що підтверджує завершення повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання у надзвичайних ситуаціях, виданого англійською мовою або з перекладом англійською мовою.

Результат тестування на COVID-19 методом експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 може видаватися в цифровій або паперовій формі та містити додаткову інформацію, яка передбачена законодавством держав, у яких проведено тестування. Документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від коронавірусу, може видаватися у цифровій або паперовій формі та містити додаткову інформацію, яка передбачена законодавством держав у яких проведено вакцинацію від COVID-19.

Зазначається, що такі результати тестів і документ про вакцинацію, дозволяють українцям чи іноземцям, які постійно проживають в Україні, уникнути самоізоляції під час повернення з-за кордону.

Окремо слід враховувати, що вакцини, щодо яких може бути розглянутий документ про отримання повного курсу вакцинації від COVID-19, повинні бути включені ВООЗ до переліку дозволених для використання у надзвичайних ситуаціях.

На сьогоднішній день, до такого переліку належать наступні вакцини:

 • BNT162b2/COMIRNATY Tozinameran (INN) виробництва Pfizer/BioNTech (зареєстровано в Україні під назвою КОМІРНАТІ);
 • AZD1222 виробництва AstraZeneca/Oxford (зареєстровано в Україні під назвою АСТРАЗЕНЕКА);
 • Covishield (ChAdOx1_nCoV-19) виробництва Serum Institute of India Oxford (зареєстровано в Україні під назвою КОВІШЕЛД);
 • Ad26.COV2.S виробництва Janssen;
 • mRNA-1273 виробництва Moderna;
 • SARS-CoV-2 Vaccine (Vero Cell), Inactivated (lnCoV) виробництва Sinopharm/BIBP;
 • SARS-CoV-2 Vaccine (Vero Cell), Inactivated виробництва Sinovac (зареєстровано в Україні під назвою КОРОНАВАК).

Нагадаємо, раніше заступник міністра охорони здоров’я Ярослав Кучер зазначив, що громадяни України не зобов’язані проходити тест на коронавірус, аби повернутися додому.

В Одеській області прикордонники затримали двох осіб, які намагалися в’їхати в Україну з Румунії. У них виявили підроблені ПЛР-тести на коронавірус.

8 червня в Україну доставили нову партію вакцини компанії Pfizer у рамках глобального механізму COVAX. Вона нараховує 117 тисяч доз препарату.

Автор: Валерій Савицький

Фото: Щоденний Львів

UA.NEWS

«UA.NEWS» - усі події в Україні та світі за останній час, найголовніше, огляди, аналітика та прогнози, читати українською

https://ua.news/ua/

Новини по темі

У Дніпрі дитина впала у відкритий каналізаційний колодязь.

У Дніпрі вранці дитина впала в глибокий каналізаційний колодязь. Працівники ДСНС врятували хлопчика, його доставили до Дніпропетровської обласної дитячої клінічної лікарні. Про це повідомляє прес-служба ДСНС України. 20 червня близько 10 ранку в С...

UA.NEWS

Укол для скептиків: як світ мотивує прищепитися - Час за Гринвічем.

Укол для скептиків: як світ мотивує прищепитися - Час за Гринвічем.

Світ частково, але вже рушив на шлях життя допандемічних часів. Covid-сертифікати та відновлення сполучення саме припали на період літнього відпочинку. Утім, уже за кілька місяців ситуація може знову змінитися. І єдиний вихід – вакцинація. Як у рі...

50 років як знайшли скіфську пектораль: 7 фактів про копію та оригінал.

50 років як знайшли скіфську пектораль: 7 фактів про копію та оригінал.

21 червня 2021 року – 50 років з моменту перебування унікальної скіфської пекторалі в українській колекції коштовних знахідок. Самій прикрасі 2400 років, вона чоловіча і, скоріш за все, належала комусь із царського роду. В Музеї історичних коштовн...

Як медикам, які перехворіли на COVID-19, отримати виплати.

Як медикам, які перехворіли на COVID-19, отримати виплати.

Постраждалі й покинуті. Медики, які захворіли на COVID-19 на робочому місці, не знають як отримати соціальні виплати, гарантовані державою. А йдеться про чималі кошти. Приміром, якщо доведено, що лікар отримав інвалідність унаслідок профзахворюван...

Лицемірство і брехня: бойкот «1+1» соратниками Порошенка, Право на правду.

Лицемірство і брехня: бойкот «1+1» соратниками Порошенка, Право на правду.

Політсила Петра Порошенка "Європейська солідарність" оголосила бойкот каналу "1+1". Соратники Порошенка заявили, що більше не ходитимуть на ефіри та не даватимуть коментарів журналістам цього телеканалу. Читати на сайті:

Трійця-2021. Як віряни відзначають Зелені свята у Дніпрі / включення

Трійця-2021. Як віряни відзначають Зелені свята у Дніпрі / включення

Трійцю або Зелену неділю відзначають християни за юліанським календарем. Для вірян - це одне з найголовніших релігійних свят. У народі його називають Зеленою неділею. Ще одна назва - п'ятдесятниця, бо святкують на п’ятдесятий день після Великодня....

В тіні «слави» голови ОАСК: чим відзначився заступник Вовка Аблов, Честь і НЕчесть.

В тіні «слави» голови ОАСК: чим відзначився заступник Вовка Аблов, Честь і НЕчесть.

Найвідомішим лауреатом антипремії "НЕчесть тижня" є голова Окружного адмінсуду Києва. Павло Вовк здобув всеукраїнську впізнаваність через розслідування НАБУ та затримання його брата на передачі хабаря. Читати на сайті: