"ЗА ЧАЙ.COM": комбат "дудаєвців" Адам Осмаєв в ефірі "5 каналу" – відео (Відео)

5 канал 1

Він народився в столиці Ічкерії, в Грозному. Його батько займався нафтовим бізнесом, а дядько був головою парламенту Чечні (1996–1998 років). Навчався в Московському держінституті міжнародних відносин та певний час у Букінгемському університеті Великої Британії. Працював топ-менеджером однієї з торговельних компаній в Москві і...став "терористом".

Адам Осмаєв був заарештований у 2007-му у звинуваченні в замаху на Кадирова. Осмаєва відпустили за підпискою про невиїзда. Покинув Росію. Заочно оголошений у розшук. Наступний арешт вже в Одесі в 2011 році на вимогу Кремля – звинувачення у замаху на Путіна. 2014 року прокуратура відкликала звинувачення у тероризмі за відсутності доказів.

І тоді майор Збройних сил Чеченської Республіки Ічкерія Адам Осмаєв очолив добровольців на фронті – Міжнародний миротворчий батальйон імені Джохара Дудаєва після загибелі 2 лютого 2015 року попереднього комбата "дудаєвців" – Іси Мунаєва. Його дружина Аміна Окуєва була снайпером та прес-офіцером батальйону.

Лише за минулий рік у Києві відбулося два замахи на Адама Осмаєва. Двічі поранений, а от дружина - Герой України Аміна загинула під час другої засідки від кулі убивць.

Про братів по зброї та пісеньку "нетвоя війна"; про чеченців по обидва боки російсько-українського фронту; про контртерористичні операції Кремля супроти "сепаратистів" чи національно-визвольні змагання ічкерійців; про чеченську діаспору і що буде після путіна; про правду й брехню війни.

З Адамом Осмаєвим чаюємо о 22-ій.

Повну версію програми дивіться на "5 каналі" або наживо на нашому сайті 11 липня о 22:00.

Дивіться також фотогалерею за темою: