Встановлювати залізничні тарифи повинен незалежний орган, а не Мінінфраструктури чи УЗ, – Каленков.

Питаннями встановлення залізничних тарифів повинен займатися незалежний орган, а не Міністерство інфраструктури або "Укрзалізниця".

Про це заявив Олександр Каленков, президент об'єднання підприємств "Укрметалургпром", на пресконференції "Стоп-кран української економіки: до чого призведе підвищення залізничних тарифів на вантажні перевезення?".

"Тариф має бути прозорим і зрозумілим для всіх. Цим повинен займатися незалежний орган, не "Укрзалізниця", яка є просто легендарною компанією за своєю корупцією. Тому для нас був абсолютно зрозумілим процес, про який ми говоримо вже останні півтора року і який підтримували багато посадовців, народних депутатів, – створення незалежного органу регулювання тарифів на транспорті, а також проведення аудиту УЗ, підрахунок прозорий і економічно обгрунтований", – зазначив він.

За словами експерта, "Укрзалізниця" не вказує реальних розрахунків собівартості вантажних перевезень у цілому і перевезень різних видів вантажів зокрема. Будь-яке реформування тарифної політики залізничного монополіста має починатися з підрахунку собівартості перевезення кожного виду вантажу. Незважаючи на кризу, минулого року вантажні перевезення принесли УЗ понад 11 млрд гривень. Операційний прибуток з вантажних перевезень навіть минулого року склав 17%, до цього цифра перевищувала 25%.

"Ми знову бачимо, що замість того, щоб займатися реформуванням залізниці, "Укрзалізниця" ще раз обирає для себе дуже простий шлях – просто підвищити тарифи і витягнути гроші з реального сектора економіки", – зазначив він.

Нагадаємо, на сайті Міністерства інфраструктури (МІУ) оприлюднили проєкт наказу "Про внесення змін до коефіцієнтів, які застосовуються до тарифів Збірника тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом в межах України та пов'язані з ними послуги", згідно з яким пропонується підвищити тарифи на залізничні перевезення вантажів.

Федерація роботодавців транспорту України направила лист президенту, в якому закликала не допустити необґрунтованого підвищення вартості залізничних перевезень. На думку федерації, це призведе до негативних наслідків для "Великого будівництва" і всієї економіки України. Копія листа також направлена прем'єр-міністру, міністру інфраструктури, керівникам інших центральних органів виконавчої влади України.

Аналогічну думку висловила в листі до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля Федерація роботодавців паливно-енергетичного комплексу України. Відповідна ініціатива МІУ призведе до загальної кризи у вугільній та енергетичній галузях.

Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Новини по темі
Україна здобула перше  «срібло» , точно буде медаль у боксі.

Україна здобула перше «срібло» , точно буде медаль у боксі.

Спека не завадила українському плавцю Михайлу Романчуку вибороти срібну медаль. Це перше срібло України на Олімпіаді-2020. Спортсмен проплив 1500 метрів вільним стилем і поступився американцю лише на 66 мілісекунд. Також в українців є успіхи в бок...

Українські переможці міжнародних олімпіад можуть залишитися без премії від президента.

Українські переможці міжнародних олімпіад можуть залишитися без премії від президента.

6 місце серед 107 команд світу. Українські старшокласники гідно показали себе на міжнародних олімпіадах із математики, фізики та інформатики. За юних хіміків ще тримаємо кулаки - конкурс закінчиться в перших числах серпня. Попри це ми вже маємо 6 ...

Канадские зарисовки и козлы на крыше 010821

Канадские зарисовки и козлы на крыше 010821

Все ролики о стройке

У Львові під час буревію загинули хлопець та дівчина, які сиділи на лавці у Стрийському парку.

У Львові під час буревію загинули хлопець та дівчина, які сиділи на лавці у Стрийському парку.

У Львові під час буревію загинули хлопець та дівчина, які сиділи на лавці у Стрийському парку. Також внаслідок зливи потрощило авто, дерева попадали на дорогу, проте станом на зараз ускладнень у русі немає. Відео із соцмереж.

1

Боротьба з амброзією. У Дніпрі тестують новітню речовину

Боротьба з амброзією. У Дніпрі тестують новітню речовину

Період алергій - уже за кілька тижнів. Алергенний бур’ян - амброзія от-от має розквітнути. У Дніпрі місцева влада оголосила війну диким кущам. І замість традиційно вирізати їх - спробували рослину труїти спеціальними хімікатами. Скільки це коштує ...

Шевченко йде з посади тренера збірної України

Шевченко йде з посади тренера збірної України

Андрій Шевченко йде з посади тренера збірної України з футболу – закінчився контракт. Він був наставником команди впродовж 5 років. Читати на сайті: 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Канал у Tel...

1 1