Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Путін заявив про швидкий запуск «Північного потоку-2» : в Німеччині готуються до важливого кроку.

Сертифікація "Північного потоку-2" може затягнутися до 6 місяців. Президент Росії Володимир Путін заявив, що поставки газу почнуться по трубопроводу відразу ж після того, як ФРН видасть дозвіл. Заява викликала гостру реакцію фахівців, останні називають це шантажем. До речі, ціни на газ в Європі залишаються високими.

Німецький регулятор (Федеральне мережеве агентство) заявив, що контактує з компанією Nord Stream 2 AG (оператор "Північного потоку-2") і очікує, що той незабаром надасть гарантії того, що проєкт відповідає всім вимогам. Про це йдеться в матеріалі "Голос Америки".

Крім цього, регулятор наразі розглядає заявки, подані компаніями з України – "Нафтогазом" і "ОГТСУ" (Оператор ГТС України), для участі в процесі сертифікації. "ОГТСУ" подав заявку 21 жовтня.

Федеральне мережеве агентство має ухвалити рішення щодо сертифікації "Північного потоку-2" до початку січня. Після цього питання передається в ЄК (Європейська Комісія), у неї буде ще два місяці для ухвалення рішення.

Аналітики і експерти реагують на заяви російського уряду і називають ситуацію шантажем на газовому ринку. Наприклад, так вважає дослідник аналітичного центру CEPA Бенджамін Шмітт.

"Так, Кремль використовує газ для просування "Північного потоку-2", як і прогнозувалося. Так, пора втілити в життя заяву США та Німеччини, що означає спільні трансатлантичні санкції з метою зупинити газопровід", – написав Шмітт у Twitter.

Чого від "СП-2" вимагають закони ЄС?
  • Оператор "Північного потоку-2" має бути повністю відділений і незалежний від компанії "Газпром";

  • Щоб правила доступу третьої сторони, недискримінаційні, прозорі тарифи, застосовувалися до всього трубопроводу від його кінцевої точки в Лубміні (ФРН) до вихідної точки в Усть-Лузі (РФ);

  • ГТС України повинна бути відкритою для використання третіми сторонами на кордоні з РФ;

  • 50% потужностей повинні резервуватися для альтернативних постачальників.

Що відбувається в Європі?

Криза в Європі продовжується, ціна газу залишається високою – $1050 за тисячу куб. м (дані ICE). Тарифи та рахунки в державах зростають, компанії і заводи закриваються.

В Єврокомісії стверджують, що винуватцем ситуації є саме "Газпром". Більше 40 євродепутатів звинуватили російську компанію в маніпуляціях і шантажі на газовому ринку.

Як "СП-2" вплине на Україну?

Як заявив гендиректор "ОГТСУ" Сергій Макогон, сертифікація загрожує національній безпеці України. Сам проєкт не спрямований на диверсифікацію маршрутів транспортування газу і загрожує безпеці поставок газу в Європу.

"Північний потік-2" не диверсифікує транзитні маршрути, а навпаки – витіснить українську газотранспортну систему як один з наявних маршрутів і зосередить основну частину транспортування газу з Росії до Європи у вузькому коридорі Балтійського моря, де газопроводи "Північний потік" і "Північний поток- 2" будуть функціонувати паралельно", – зазначив Макогон.

OBOZREVATEL раніше повідомляв про те, що Польща представила позицію в рамках процедури сертифікації оператора "Північного потоку-2" – Nord Stream-2 AG. У заяві нафтогазової держкомпанії PGNiG SA і її дочірньої компанії PGNiG Supply&Trading йдеться про ризики і загрози, які становить російський проєкт для України, Польщі та країн ЄС.

Новини по темі
Час новин: підсумки - 20.01.2022

Час новин: підсумки - 20.01.2022

Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео. Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ Ефір наживо Багато цікавого на сайті ️

Операція  «Я ваш вирок» : що далі «. Відосікотерапія. Наскільки контрольований хаос в Києві - » Час Ч

Операція «Я ваш вирок» : що далі «. Відосікотерапія. Наскільки контрольований хаос в Києві - » Час Ч"

Відосікотерапія чи уринотерапія?! Операція "Я ваш вирок": що далі? Наскільки контрольований хаос у столиці? Про це і не тільки Роман Чайка говоритиме із депутаткою Київради від "Батьківщини" Аллою Шлапак. Дивіться у програмі "Час Ч". Підпишіться і...

Які причини сьогодні можуть змусити українців виходити на протести? - Опитування.

Які причини сьогодні можуть змусити українців виходити на протести? - Опитування.

Які причини сьогодні можуть змусити українців виходити на протести? Ми запитали #опитування #прямаМоваЛьвова Підписатися на наш канал З питань реклами: ntareklama@gmail.com

Домашні роботи – тренд 2022 року. Які бувають і чи варті своїх грошей?

Домашні роботи – тренд 2022 року. Які бувають і чи варті своїх грошей?

Наступ домашніх роботів загального призначення називають одним із технологічних трендів найближчих років. #Liga_Tech розбиралася, яких типів вони бувають, що вміють і чи такі гаджети по-справжньому корисні. * * * Отримуйте ексклюзивний контент пер...

Брифінг депутатів  «Європейської Солідарності»  в Київраді.

Брифінг депутатів «Європейської Солідарності» в Київраді.

Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео. Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ Ефір наживо Багато цікавого на сайті ️

2

Позачергове засідання Київради - 20.01.2022

Позачергове засідання Київради - 20.01.2022

Пленарне засідання II сесії IХ скликання Київської міської ради Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео. Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ Ефір наживо Багато цікавого на сайті ️

10