Якщо уряд підвищить податки, відновлення країни після кризи може і не розпочатися, – Кушнірук.

Запропоновані урядом податкові зміни (законопроект 5600) гальмуватимуть відновлення економічного зростання і погіршать інвестиційний клімат країни, їх не можна ухвалювати.

Про це написав економіст Борис Кушнірук в блозі на "Ліга".

"Українська економіка не оговталася від карантинних обмежень, збитків та спаду. І своїми податковими новаціями можновладці можуть зробити все, щоби стале відновлення економіки так і не розпочалося", - написав Кушнірук.

За його словами, запропоновані урядом зміни до Податкового кодексу "сирі", а їх наслідки - не прораховані. Немає балансу між підвищенням податкового навантаження і можливостями бізнесу розвиватися, адже акцент зміщений у фіскальному напрямку. Тому законопроект потребує грунтовного доопрацювання.

Економіст також зазначив, що локомотивом економічного зростання може стати великий бізнес, проте влада має намір посилити тиск на нього цим законопроектом.

"Запропоновані зміни до ПКУ не тільки створюватимуть проблеми для малого та середнього бізнесу, а й суттєво ускладнять становище великого бізнесу. Особливе заперечення викликають норми, які, по суті, мають ефект зворотної дії. Не можна спочатку давати тарифні пільги інвесторам "зеленої" енергетики, а потім, коли вони вже інвестували мільярди доларів, за допомогою додаткових податків фактично обкрадати їх. Також не можна спочатку передбачати право бізнесу зменшувати податкові зобов'язань з податку на прибуток, а потім впроваджувати норми, якими тільки 50% збитків минулих років можна віднести на результати господарської діяльності", - пояснив Кушнірук.

Він наголосив: обидві ці норми мають характер зворотної дії, і їх ухвалення завдасть серйозної шкоди інвестиційному клімату України, адже інвестори вкрай негативно реагують на нестабільність законодавства та правил гри.

"Інвестори, у тому числі ті, хто лише приглядається до можливості інвестування в українську економіку, навряд чи бажатимуть мати справу з державою, яка може заднім числом змінювати правила гри, і, по суті, відбирати у інвесторів їхні кошти", - написав Кушнірук.

Раніше член парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ніна Южаніна заявила, що Україна вже втратила мільярди інвестицій через безкінечні податкові ініціативи уряду, і зараз з країни йдуть останні інвестори.

Водночас лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко, коментуючи податкові ініціативи уряду, заявила, що влада має знижувати податки, щоб вивести з тіні 49% бізнесу, а не підвищувати їх.

Нагадаємо, 12 травня уряд на своєму засіданні затвердив законопроект, яким вносяться зміни до Податкового кодексу України, що передбачають підвищення податків для низки галузей.

Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Новини по темі
Розвиток замість деградації

Розвиток замість деградації

Перші три десятиліття української незалежності стали яскравою ілюстрацією руйнівних наслідків переходу від однієї крайнощі до іншої.

Український тиждень

Софія – військовослужбовець за контрактом. Відео з передової

Софія – військовослужбовець за контрактом. Відео з передової

Софія служить в ЗСУ вже шостим роком. Зараз вона знаходиться на передовій неподалік Мар'їнки. Родом вона з Донецька, який через війну була змушена покинути. Зараз сім'я живе в будинку прабабусі в Покровську. Дівчина виконує будь-яку потрібну робот...

Лукашенко угрожает Западу / Террористы подожгли Турцию? / Китай vs Гонконг - WTF от 30 июля 2021.

Лукашенко угрожает Западу / Террористы подожгли Турцию? / Китай vs Гонконг - WTF от 30 июля 2021.

Лукашенко заявил, что готов разместить в Беларуси хоть всю российскую армию для защиты от Запада. Причиной масштабных пожаров в Турции может быть террористический акт против туризма. Китай поглощает демократический Гонконг и насаждает в регионе ав...

Сепаратист у школі готував підлітків служби в  «ДНР».

Сепаратист у школі готував підлітків служби в «ДНР».

Сепаратиста, який готував підлітків до служби у терористичній організації оголосили у розшук. Він створив структуру військового типу на тимчасово окупованій території Донеччини. За даними СБУ, клуб працював на базі шкільного гуртка. 24 Канал онлай...

Євросоюз закликав Лукашенка припинити шантаж мігрантами.

Євросоюз закликав Лукашенка припинити шантаж мігрантами.

Глава європейської дипломатії Жозеп Боррель зробив заяву щодо Олексанра Лукашенка, який шантажує Литву мігрантами. В документі, оприлюдненому на сайті Ради ЄС, зауважують, що Брюссель готовий відповісти на такі дії санкціями Читати на сайті: 24 Ка...

«Напівголий та голодний». Чаус знайшовся: реакція місцевих мешканців на детективну історію про суддю

«Напівголий та голодний». Чаус знайшовся: реакція місцевих мешканців на детективну історію про суддю

Місцеві бачили Миколу Чауса у селі Мазурівка на Вінниччині, але не знали хто це. Знімальній групі "5 каналу" селяни розповіли, що не впізнали одіозного суддю. Тамтешні поліцейські ситуацію не коментують. У Мазурівці побував Сергій Барбу. Дивіться ...

Перша українка підкорила  «гору-вбивцю»  К2 – другу найвищу точку світу.

Перша українка підкорила «гору-вбивцю» К2 – другу найвищу точку світу.

27 липня о 08:42 за місцевим часом, відома в Україні екстремалка Ірина Галай підкорила гору К2 (Чогорі). Раніше вона стала першою українкою, яка "взяла" Еверест. Читати на сайті: 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Ка...