Готуються до найгіршого: в Молдові оголосили режим «газової» тривоги.

Влада Молдови оголосила режим енергетичної тривоги в країні. Причина – гостра нестача природного газу. Це сталося не через рекордні ціни на блакитне паливо, а через те, що Кишинів не встиг підписати новий контракт з "Газпромом". Старий договір припинив діяти з 30 вересня.

Таке рішення прийняла Комісія з надзвичайних ситуацій Молдови, про що повідомив DW віцепрем'єр-міністр, міністр інфраструктури та регіонального розвитку Андрій Спину. Деякі енергетичні підприємства Молдови, в тому числі ТЕЦ, частково перейшли з дефіцитного газу на вугілля та мазут.

Спину зазначив, що режим тривоги допоможе енергетичним підприємствам підготуватися до найгіршого розвитку подій. Державні установи цим часом займуться "заходами щодо захисту громадян в холодну пору року".

Без контракту з Росією Молдова змушена купувати газ по $790 за тис. кубометрів. Це майже в чотири рази більше за прописані в минулому контракті з "Газпромом" $200.

Чиновник підкреслив, що нинішня ситуація стала "безпрецедентною енергетичною кризою". При цьому він розраховує, що Молдова домовиться з Росією про постачання по ціні, що влаштує обидві сторони. Тобто принципово відмовлятися від газу з РФ Молдова не збирається – питання полягає винятково в умовах контракту та цінах на паливо.

Угорщина вже підписала контракт

Угода на постачання газу з РФ в Угорщину перестала діяти також 30 вересня. Але ця країна зважилася на новий довгостроковий контракт з "Газпромом". Поставки газу по ньому почалися з 1 жовтня. Умови такі:

  • Термін дії угоди – до кінця 2036 року. Змінити норми контракту при цьому можна лише через 10 років після початку його дії, тобто в 2031 році.

  • Угорщина отримуватиме 4,5 млрд куб. м газу в рік. При цьому з них 3,5 млрд поставлять через Сербію, 1 млрд – через Австрію.

  • Газ транспортується замість прямого маршруту Росія-Україна-Угорщина через більш складний і довгий РФ-Туреччина-Болгарія-Сербія-Угорщина.

Такий крок Угорщини офіційний Київ розцінив як рішення, прийняте на догоду Кремлю. Більш того, в МЗС України впевнені: новий контракт Угорщини і РФ порушує україно-угорські домовленості. А глава "Оператора ГТС України" Сергій Макогон попередив: новий газовий контракт між РФ і Угорщиною потрібен Росії для тиску на Україну.

В цілому Угорщина знаходиться в залежності від поставок газу з РФ. У 2020 році держава купила у "Газпрому" 8,64 млрд куб. газу, а за перші півроку +2021-го – 3,9 млрд куб. А річна потреба Угорщини в газі оцінюється приблизно в 10 млрд куб.

Як повідомляв OBOZREVATEL, Європа вже почала витрачати дефіцитний газ зі сховищ. При цьому ціни на блакитне паливо досягали на біржах історичного рекорду в $ 1900 за тис. Кубометрів.

Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Новини по темі
Дипломатичні хроніки. Фань Сяньжун. Частина 2

Дипломатичні хроніки. Фань Сяньжун. Частина 2

Дипломатичні хроніки. Гість проекту - Надзвичайний і Повноважний Посол КНР в Україні Фань Сяньжун Частина 2 Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж: #Телекана...

Пожиратель времени и экономика –101 171021

Пожиратель времени и экономика –101 171021

Пленарне засідання Верховної Ради - 20.10

Пленарне засідання Верховної Ради - 20.10

Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео. Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ Ефір наживо Багато цікавого на сайті ️

В Україні важка ситуація з коронавірусом: лікарі попереджають про наслідки хвороби.

В Україні важка ситуація з коронавірусом: лікарі попереджають про наслідки хвороби.

24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Канал у Telegram –

Китай толкает мир к холодной войне, Теории заговора.

Китай толкает мир к холодной войне, Теории заговора.

Соперничество Китая и США выходит далеко за рамки обычной конкуренции и грозит переходу планеты в условия новой холодной войны. Ведь обе страны вступили в новую гонку – гонку современных гиперзвуковых ракет. 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook –...

Телеканал Рада. Прямий ефір

Телеканал Рада. Прямий ефір

Пленарне засідання Верховної Ради України Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж: #ТелеканалРада #РадаОнлайн #ПленарнеЗасідання