Гроші і час. Що може завадити оновленню 6 тис. км доріг в Україні в 2020 році

Програма-максимум Укравтодору та Кабміну щодо оновлення доріг в 2020 році - близько 6 тис. км. Однак її виконанню може перешкодити невизначеність з фінансуванням, яку потрібно вирішити до квітня.

Виконання програми-максимум Укравтодору та уряду України в 2020 році може перешкодити невизначеність з фінансуванням ремонтів доріг і пізні терміни виділення коштів на ці цілі. Про це йдеться в статті НВ Бізнес Бюджет з твердим покриттям. Які дороги побудують в Україні у 2020 році і хто освоїть рекордні 107 млрд гривень.

У Державному агентстві автомобільних доріг України (Укравтодор) анонсували три можливих сценарії по ремонту та будівництву автомобільних доріг державного і місцевого значення в 2020 році. Загалом в цьому році планують спрямувати на оновлення дорожньої інфраструктури 107 млрд грн.

Якщо ремонти доріг місцевого значення в кожному із сценаріїв становлять близько 2,5 тис. км, то обсяг робіт по дорогам державного значення залежить від доступності фінансування.

В Укравтодорі очікують, що для цих цілей будуть доступні три джерела коштів:

  • 31,5 млрд грн. з Державного дорожнього фонду;
  • 19,3 млрд грн. за рахунок коштів, залучених Укравтодором під державні гарантії;
  • 35 млрд грн. за рахунок додаткового фінансування з коштів, які Нафтогаз України отримав в кінці 2019 роки від Газпрому.

Незважаючи на те, що президент України Володимир Зеленський вже підписав нормативні документи, що дозволяють Укравтодору додатково позичати кошти, ця процедура може зайняти кілька місяців. А в Нафтогазі України на даний момент не коментують ініціативи президента України і уряду щодо перенаправлення грошей Газпрому на ремонт доріг.

Олександр Кава, заступник міністра інфраструктури в 2014−20 15 рр. упевнений, що обсяг робіт під уже затверджені суми Дорожнього фонду буде виконано. Це близько 1,3 тис. км державного значення. Але складності можуть виникнути з відновленням додаткових кілометрів, якщо питання додаткового фінансування на буде вирішене до квітня. «Заявляти можна що завгодно, але є будівельний сезон з квітня по жовтень (в деяких областях трохи довше)», — говорить Олександр Кава, уточнюючи, що негативно може вплинути і погане наповнення державного бюджету. Міністерство фінансів просто не зможе оплачувати заплановані роботи.

Новини по темі

Китай вилучить і знищить банкноти в районах з великою кількістю хворих на коронавірус.

Комерційні банки Китаю вилучатимуть купюри, а центробанк проведе дезінфекцію банкнот ультрафіолетом, а після двотижневого карантину - поверне назад в обіг.

Скільки українців знайшли роботу за допомогою кар'єрних радників.

За рік послугами кар'єрних радників скористалися 1,024 млн безробітних. Такі спеціалісти почали працювати у центрах зайнятості з січня 2019-го, повідомили Gazeta.ua у Державному центрі зайнятості.Інститут кар'єрного радника в Україні запровадили у...

1

Уряд повідомив перші результати програми кредитування малого бізнесу.

За перші 2 тижні дії програми «Доступні кредити 5-7-9%» було видано кредитів на суму 27,1 млн гривень, ще 2500 заявок знаходяться на розгляді у банках. Про це повідомив прем’єр-міністр Олексій Гончарук у телеграмі. Він прогнозує, що дія прог...

1

Газ улітку може подешевшати в півтора раза – "Нафтогаз".

НАК очікує збільшення попиту на послугу зберігання газу.

1 94

Частка тіньових операцій в Україні в 2018 році склала 24% ВВП — НБУ.

За результатами дослідження української економіки 846 млрд грн знаходиться в тіні.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie