Mind.ua

«Mind.ua» - читайте актуальні новини економіки на сайті Mind.ua. Головні новини фінансів за сьогодні. Останні новини бізнесу. Свіжі новини валютного ринку. Новини стартапів та бізнес ідеї

https://mind.ua/

Конфлікт «ЄC – Орбан» змістився до Італії: як європейці розділяються через Угорщину.

Днями влада Євросоюзу спробувала приструнити проросійського лідера Угорщини, звинувативши його в «авторитаризмі» і пригрозивши йому заморожуванням фінансування на $7,5 млрд. Цей конфлікт набрав обертів, і на захист відступника Орбана стала Джорджа Мелоні, яка після прогнозованої перемоги на виборах 25 вересня може очолити Італію.

Напередодні італійських виборів Джорджа Мелоні дала кілька інтерв'ю, де розхвалила Угорщину як зразкову демократію, що вільно переобирала своїм лідером Віктора Орбана, і засудила Євросоюз як «ідеологічний клуб, який б'є незгодних».

«Істинними антиєвропейцями є ті, хто – у часи, коли нас атакують і Євросоюз має бути максимально згуртованим та сильним – доводять, що в Європі є А-команда та Б-команда, і роблять усе, щоб штовхнути Угорщину до рук путіна. Ми маємо працювати в протилежному напрямку – зближувати європейські нації одна з одною, а не віддаляти та розділяти їх», – розповіла Джорджа Мелоні в інтерв'ю італійському виданню Il Giornale.

«Орбанізація» Італії

Ультраправа партія «Брати Італії», очолювана 45-річною Джорджею Мелоні, домінує в коаліції, до якої також входять антиіммігрантська «Ліга» Маттео Сальвіні та консервативна «Вперед, Італіє» Сільвіо Берлусконі. Ці три політсили, ймовірно, створять найнаціоналістичніший уряд Італії з часів фашистського режиму Беніто Муссоліні (1922–1945).

Маттео Сальвіні також публічно підтримав Віктора Орбана й розкритикував ЄС. «Угорський прем'єр-міністр був вільно переобраний народом Угорщини. Це називається демократією... і в Брюсселі мають любити та поважати волевиявлення народу», – зазначив Сальвіні.

Відкрите захоплення Орбаном ультраправими лідерами, за словами їхніх опонентів, несе загрозу «орбанізації» Італії після приходу коаліції Джорджі Мелоні до влади. Країна за прикладом Угорщини черпатиме гроші з $1,1-трильйонного загального бюджету Євросоюзу та при цьому розхитуватиме загальноєвропейські засади.

«Коаліція Джорджі Мелоні взяла за модель неліберальну демократію Орбана. Нам слід турбуватися у зв'язку із цим, оскільки вони не пропонуватимуть вирішення конкретних проблем найбідніших верств населення Італії. Вони тільки вказуватимуть пальцем на цапа-відбувайла щодня. Це дуже стара стратегія, яка приносила лише біди європейському континенту», – цитує британська Guardian главу італійської лівої партії «Мужність» Еллі Шлейн.

Віктор Орбан – «троянський кінь» усередині ЄС

Після другого приходу до влади як прем'єр-міністр 2010 року, Віктор Орбан отримав контроль над двома третинами угорського парламенту й став керувати країною в стилі владіміра путіна. За прикладом російського президента він заручився підтримкою олігархів – багатих промисловців, які входять до влади, – і з їхньою допомогою цензурував ЗМІ, підкорив суди й почав переслідувати меншини.

«Хоч би що робила москва, угорський прем'єр-міністр постійно ллє воду на млин кремля», – пише американський політичний журнал Foreign Policy, називаючи Віктора Орбана «троянським конем» путіна.

Через відверто проросійську позицію угорського лідера й раніше називали провідником інтересів кремля в Європі, а з початку війни підстав для цього стало ще більше. Хоча Віктор Орбан формально засудив вторгнення в Україну, він категорично відмовляє Києву у військовій допомозі та критикує реакцію європейської влади на розв'язану росією війну.

«Конфлікт в Україні був би локальний, але втрутився Захід і зробив його глобальним», – стверджує Віктор Орбан.

При цьому угорський прем'єр засуджує Євросоюз за санкції проти росії, порівнюючи їх із «пострілом собі в легені». За його словами, європейські країни «задихаються» через свої санкції та змушені закривати виробництва.

Коли 27 членів ЄС погодилися зменшити цієї зими споживання газу на 15%, щоб посилити тиск на москву, угорський прем'єр відмовився приєднуватися до цієї ініціативи, назвавши її кроком до військової економіки. Орбан стверджує, що Європа у війні «виявиться на боці тих, хто програв через економічні проблеми», і закликає ЄС відмовитися від спроб виграти в протистоянні й натомість зосередитися на «формулюванні хорошої пропозиції про мир» для кремля.

Своїми виступами Віктор Орбан демонструє розкол і відсутність єдності в ЄС. Він завдає іншим лідерам Євросоюзу серйозних незручностей, оскільки сповільнює процес ухвалення рішень у Євросоюзі та породжує сумніви щодо твердості позиції ЄС щодо росії.

Тиск ЄС на Орбана

Влада Євросоюзу 15 вересня офіційно звинуватила уряд Віктора Орбана в «навмисному та систематичному» підриві основних цінностей ЄС. Депутати Європейського парламенту переважною більшістю (433 голосами проти 123) ухвалили резолюцію, у якій позбавили Угорщину звання демократії та надали їй статус «електоральної автократії», за якої вибори в країні проводяться регулярно, але демократичних стандартів у них не дотримуються.

Після цього Брюссель ініціював процедуру припинення фінансування Будапешта – 18 вересня Єврокомісія порекомендувала Раді ЄС заморозити до 65% виплат Угорщини на суму 7,5 млрд євро за трьома основними програмами з фонду збалансованого розвитку Євросоюзу.

Механізм грошового покарання проти країни – члена Євросоюз випробуватиме вперше. Голосування про зупинення фінансування Угорщини має відбутися в грудні. Карний захід зможе затвердити кваліфікована більшість (55% країн-членів, які становлять не менше 65% всього населення ЄС).

Перспектива отримати штраф у розмірі $7,5 млрд на додачу до двозначної інфляції, енергокризи, що посилюється, і курсу форинту, що падає, змусила Будапешт тимчасово приглушити критику Євросоюзу та почати задобрювати Брюссель обіцянками демократичних реформ.

«Ми рухаємося в правильному напрямку. Ми працюємо над тим, щоб угорці могли отримати гроші, на які вони заслуговують», – написала у фейсбуці міністр юстиції Угорщини Юдіт Варга.

Такі заяви, за словами європейських дипломатів, довели здатність Брюсселя утихомирювати потенційних бунтарів Євросоюзу, до яких також належать Польща й Болгарія.

«Ми звернули увагу на нещодавню зміну риторики угорської сторони та сподіваємося, що за цим будуть конкретні дії з врегулювання всіх нерозв'язаних проблем», – прокоментував міністр закордонних справ Люксембургу Жан Ассельборн.

Експерти зазначають, що пріоритет Брюсселя перед війною – зберігати європейську єдність, а не вирішувати внутрішні проблеми країн. Тому навіть без проведення демократичних реформ Угорщина уникне покарання, якщо перестане виступати проти політики ЄС. Однак Орбан, якого підбадьорює Італія, навряд чи зможе довго стримувати свої пориви.

Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця , ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.

Ми запрошуємо вас стати частиною Mind Club. Для цього потрібно оформити підписку за $7 на місяць.

Нам дуже важлива ваша підтримка!

Чому ми впроваджуємо платну підписку?

Справжня якісна та незалежна журналістика потребує багато часу, зусиль та витрат, це дійсно недешево. Але ми віримо в перспективи ділової журналістики в Україні, тому що віримо в перспективу України.

Саме тому ми створюємо можливість платної щомісячної підписки – Mind Club.

Якщо ви читаєте нас, якщо вам подобається та ви цінуєте те, що ми робимо, – пропонуємо вам вступити до спільноти Mind.

Ми плануємо розвивати Mind Club: обсяг матеріалів і доступних сервісів і проектів. Уже сьогодні всі члени клубу:

  • Допомагають створювати та розвивати якісну незалежну ділову журналістику. Ми зможемо і надалі розвиватись та підвищувати якість наших матеріалів.
  • Отримують вільний від банерної реклами сайт.
  • Отримують доступ до «закритих» матеріалів Mind (до щомісячного випуску, в якому ми досліджуємо та аналізуємо, як працюють цілі галузі; до щотижневих аналітичних підсумків).
  • Вільний доступ до івентів Mind для підписників та спеціальні умови на інші події Mind.
  • Smart Power. Власники бізнесу, що стануть підписниками Mind, отримають доступ до агрегатора системних порушень від аналітиків Mind та партнерів «Cкажи.uа». Якщо у вашого бізнесу виникли проблеми з непорядними чиновниками чи конкурентами – ми проаналізуємо, чи є їхня поведінка системною, і разом зможемо вирішити цю проблему.
  • Ми і надалі розвиватимемо Mind та додаватимемо корисні журналістські рубрики і сервіси для вашого бізнесу.

Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності. Підтримайте нас за 196 грн на місяць.

Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected] .

Давайте встановимо спільну позицію про те, як дизайн для вебу розвивався і як ми могли б подолати розрив між кодом і дизайном.
Останні новини
Іспанські правоохоронці назвали місто, звідки надсилали листи з вибухівкою.

Іспанські правоохоронці назвали місто, звідки надсилали листи з вибухівкою.

Поліція Іспанії заявила, що шість листів із вибухівкою було відправлено з північного міста Вальядолід. Про це повідомляє El Mundo . Зазначається, що більшість з них знешкодили. Агенти ще не встановили особу відправника, що, за словами джерел газет...

Патріот Донбасу

Освітянам однієї з областей України не виплачують заробітної плати.

Освітянам однієї з областей України не виплачують заробітної плати.

Частина педагогів із Запорізької області працює без зарплати. Вони виїхали з тимчасово окупованого росіянами селища Мирне вісім місяців тому. Про це повідомляє Освіта 24. Зараз ці педагоги працюють дистанційно. Однак їхнє терпіння – на межі....

Патріот Донбасу

Макрон перед дзвінком путіну планує зателефонувати Зеленському.

Макрон перед дзвінком путіну планує зателефонувати Зеленському.

Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що поговорить з українським лідером Володимиром Зеленським перед телефонною розмовою з главою Кремля Володимиром Путіним. Про це повідомляє Parisien. За його словами, у неділю заплановано дзвінок з гендир...

Патріот Донбасу

ФЕЙГИН & АРЕСТОВИЧ - Шойгу в Беларуси / Большие потери РФ / Скандал с  «Дождем».

ФЕЙГИН & АРЕСТОВИЧ - Шойгу в Беларуси / Большие потери РФ / Скандал с «Дождем».

#новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #фейгинлайф #фейгин​ #арестович​ Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – Во время стрима @FeyginLive и @arestovych прокомментировали оперативную обстановку на фронте, пр...

2

Китай планирует убедить Москву! ФЕЙГИН о том, что будет с Путиным @FeyginLive.

Китай планирует убедить Москву! ФЕЙГИН о том, что будет с Путиным @FeyginLive.

#новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #фейгин​ #маркфейгин​ Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – Правозащитник Марк Фейгин во время стрима на ютубе 24 канала оценил влияние Китая на Россию ...

Боится смерти! ФЕЙГИН о бункерах Путина / Пропагандисты истерят @FeyginLive.

Боится смерти! ФЕЙГИН о бункерах Путина / Пропагандисты истерят @FeyginLive.

#новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #фейгин​ #маркфейгин ​ Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – Российские либеральные журналисты обнародовали расследование о подземной жизни Путина и его...

Неожиданное заявление МАКРОНА / Реакция Арестовича @arestovych.

Неожиданное заявление МАКРОНА / Реакция Арестовича @arestovych.

#новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #фейгинлайф #фейгин​ #арестович​ Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – Эммануэль Макрон заявил о необходимости гарантий безопасности России. Однако это возможно только...

1

️РАСПАЛАТА БУДЕТ! Арестович ответил на угрозы Москвы @arestovych.

️РАСПАЛАТА БУДЕТ! Арестович ответил на угрозы Москвы @arestovych.

#новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #фейгинлайф #фейгин​ #арестович​ Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – Украинские дипломаты продолжают получать угрозы. Алексей Арестович на стриме @FeyginLive отреаги...

ЦІНА НА НАФТУ: у січні вартість обіцяють переглянути, Україна буде наполягати на зниженні - дипломат.

ЦІНА НА НАФТУ: у січні вартість обіцяють переглянути, Україна буде наполягати на зниженні - дипломат.

Останні новини України. Оперативні актуальні ПЕРЕВІРЕНІ новини війни і фронту // Друзі! Наші журналісти ризикують на фронті, щоб ви, наші глядачі, підписники і весь світ дізналися правду про звірства російської "армії" в Україні. Відкрито збір для...