З початку року в Україні лише 6 справ щодо захисту прав журналістів дійшли до суду.

Розпочато розслідування 48 кримінальних правопорушень / Ілюстрація REUTERS

Розпочато розслідування 48 кримінальних правопорушень / Ілюстрація REUTERS

Поліція з початку року передала до суду 6 справ, пов'язаних з перешкоджанням журналістській діяльності.

Про це директор Департаменту комунікації МВС України Артем Шевченко заявив під час онлайн-дискусії Інституту масової інформації "Свобода преси. Український контекст".

Читайте також У справі про побиття журналістів суд оголосив перерву - клопотав прокурор

Захід відбувся напередодні Всесвітнього дня свободи ЗМІ, який відзначають сьогодні, 3 травня.

Учасники обговорили основні виклики, які стоять перед українською медіаспільнотою, в тому числі розслідування порушень прав журналістів.

Протягом першого кварталу 2021 року органами досудового розслідування Національної поліції розпочато розслідування 48 кримінальних правопорушень. Найбільше проваджень відкрили за ст.171 (перешкоджання журналістській діяльності) - 37, ще 11 - за ст. 345-1 (погроза або насильство щодо журналіста) КК.

"Нагадаю, що стаття 171 КК віднесена до категорії кримінальних проступків, тобто неважких злочинів, відповідно передбачений полегшений механізм їх розслідування. Як тільки конфлікт закінчується тяжкими наслідками, псуванням майна журналістів, погрозами, заподіянням шкоди здоров'ю, кримінальний злочин перекваліфікують на більш важкий", - пояснив Шевченко.

Зокрема, у Харківській області за фактом перешкоджання розпочали сім проваджень, у Запорізькій та Києві - по п'ять, у Закарпатській та Одеській - по чотири, у Донецькій, Львівській та Херсонській - по три, у Полтавській, Хмельницькій та Чернігівській - по два, у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Київській, Кіровоградській, Черкаській областях та ГУ Нацполіції в АР Крим - по одному.

До суду в першому кварталі передано шість справ (три справи за цей рік, три за минулий рік), з них за ст.171 КК - п'ять (три в Києві та два в Одеській області), одна - за ст. 345-1 (у Житомирській області). Водночас поліція закрила 12 кримінальних проваджень з 48.

Захист прав журналістів в Україні

У листопаді 2019 року президент України Володимир Зеленський створив Раду з питань свободи слова та захисту журналістів.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Автор: Вікторія Токарєва

УНІАН

«УНІАН» - читайте ТОП-новини політики в Україні та світі, найостанніші політичні новини від інформаційного агентства УНІАН.

https://unian.ua/

Новини по темі
«Кров була всюди» : поліцейська бійка у Дніпрі. Що спричинило конфлікт і чим все закінчилося

«Кров була всюди» : поліцейська бійка у Дніпрі. Що спричинило конфлікт і чим все закінчилося

Бійка копів у приміщенні управління поліції. Патрульний із Дніпра звинувачує свого керівника і ще двох колег у побитті. Мовляв, ті напали, коли він намагався зняти на відео незаконно виписане дисциплінарне покарання. Чоловік запевняє: на нього тис...

«Зайшов міністром, а вийшов безробітним» : Рада звільнила Степанова з посади глави МОЗ.

«Зайшов міністром, а вийшов безробітним» : Рада звільнила Степанова з посади глави МОЗ.

Верховна Рада відправила у відставку міністра охорони Максима Степанова. Не допомогли ані виправдання, ані обіцянки. Якщо раніше Степанова критикувала лише опозиція, то нині - жоден "Слуга народу" не проголосував проти. Наскільки емоційним було об...

1 2

І в Ізраїля, і в України однакова війна, ProНовини, 18 травня 2021 року.

І в Ізраїля, і в України однакова війна, ProНовини, 18 травня 2021 року.

У випуску "Pro новини" за 18 травня – загострення ізраїльсько-палестинського конфлікту; відставка Степанова, Криклія і Петрашка; Читати на сайті:

Здобутки та провали Степанова, Криклія і Петрашка, яким вказали на двері, Підгорає.

Здобутки та провали Степанова, Криклія і Петрашка, яким вказали на двері, Підгорає.

Наприкінці минулого тижня стало відомо, що у відставку подали ті, хто туди аж ніяк не збирався. Мовиться про міністра економіки Ігоря Петрашка та міністра інфраструктури Владислава Криклія. Однак звільнення з посади чекало ще й на очільника МОЗ Ма...

У Індії загинули 27 людей через циклон  «Тауктае»

У Індії загинули 27 людей через циклон «Тауктае»

У західній частині Індії через циклон "Тауктае" загинули 27 людей. Зі штату Гуджарат евакуювали приблизно 200 тисяч мешканців. 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Канал у Telegram –

1 1

Окупанти влаштували провокації біля Новотошківського.

Окупанти влаштували провокації біля Новотошківського.

Біля Новотошківського знову стріляли. Окупати відкрили вогонь удень, коли до захисників завітала знімальна група "5 каналу". Яку зброю застосували бойовики та чи відповіли українські бійці? Репортаж Вікторії Ковальової. Підпишіться і натисніть , щ...

1 26