Патріот Донбасу

«Патріот Донбасу» - новини Донбасу та всієї України. Неполітичне друковане видання

https://donpatriot.news

Стало відомо, коли Україна перейде на зимовий час

В Україні переведення годинників традиційно відбувається двічі на рік, хоча Рада раніше намагалася скасувати сезонні "маніпуляції" із годинниковими стрілками, щоб лишитися на зимовому часі. Ініціативу тоді було заморожено, а повернутися до розгляду законопроекту завадило повномасштабне вторгнення РФ.

Таким чином, українцям потрібно буде перевести стрілки годинника, знову переходячи з літнього часу на зимовий. Як і коли це зробити - читайте у матеріалі нижче.

Годинник переводять в останню неділю березня (на літній час) та в останню неділю жовтня (на зимову). Така практика триває в Україні чотири десятки років. 2022-го восени останній вихідний день у жовтні випадає на 30 число.

Коли саме переводять годинник

Зміна сезонного часу в нашій країні регламентована постановою Кабміну №509 від 13 травня 1996 р. "Про порядок обчислення часу на території України". Як зазначається у документі, перехід на зимовий час здійснюється о четвертій ранку, а на літній - о третій ночі.

Куди зрушити стрілки

Для входження в зимовий час переводять стрілки на годину назад. У випадку з літнім - навпаки, на одну годину вперед.

Відповідно, Україна перейде на зимовий час у ніч із суботи на неділю, 30 жовтня, о 04:0 0, коли стрілки слід зрушити на 1 годину назад .

Таким чином ця ніч "стане довшою", і людям вдасться поспати на одну годину довше.

Чому переводять на зимовий/літній час

Головною причиною, через яку почали переводити годинник із настанням осені, була економія електроенергії. Так, при переході на зимовий час світловий день збільшується. Практикувати сезонний час почали у Великій Британії ще на початку ХХ століття, і приклад англійців незабаром наслідували деякі інші країни.

Тепер у сучасному світі ситуація змінилася. Тривалість світлового дня не істотно впливає на споживання електроенергії (від 1 до 3%). Річ у тому, що енергоресурси використовуються цілодобово, і в деяких державах вирішили, що пояснювати перехід на зимовий час економією не виправдано. Так вони відмовилися від переведення годинника.

Постійно живуть у Бразилії, Китаї, Японії, Ісландії, РФ, Білорусі, Вірмені, Азербайджані, Казахстані, більшості країн Африки, а також у деяких штатах США.

Перехід на зимовий час здійснюється майже у 100 державах світу, зокрема й в Україні.

Вплив переведення годинників на здоров'я

Як зазначають медики, сезонне переведення часу провокує стрес для організму і до нового режиму людина може звикати від кількох тижнів до півтора місяця.

Також у людей знижується працездатність, порушується сон, проявляється дратівливість.

Як стверджують науковці, переведення годинника може спровокувати погіршення роботи серцево-судинної системи, депресію та викликати медичні помилки.

Як адаптуватися до "нового" часу

Щоб мінімізувати негативний вплив на організм і самопочуття, у такий період важливо дотримуватись певних правил.

Медики рекомендують за 7 днів до переходу на зимовий час почати лягати спати на 15 хвилин пізніше. Це допоможе поступово зрушити фізіологічні ритми сну.

Також варто трохи змістити час останнього прийому їжі. Потрібно обмежити вживання алкоголю та кофеїну, а також жирної їжі.

Фахівці радять перед сном приймати розслаблюючу ванну. Важливо регулювати освітлення в кімнаті: увечері воно має бути м'яким та приглушеним, а відразу після пробудження потрібно відкривати штори.

На що слід звертати увагу при створенні іконок?
Останні новини

У Запоріжжі прогриміли вибухи

Сьогодні вночі у Запоріжжі пролунали вибухи, у місті та області оголошена повітряна тривога. Джерела: "Суспільне" у Telegram, читачі "УП" Деталі: Кореспондент "Суспільного" повідомив про вибухи у Запоріжжі.

Українська правда

«Ядерну кнопку»  рф задіє знову, коли стане питання звільнення Криму -  Аркадій Бабченко, Час Online.

«Ядерну кнопку» рф задіє знову, коли стане питання звільнення Криму - Аркадій Бабченко, Час Online.

Деталі - тут: Друзі! Наші журналісти ризикують на фронті, щоб ви і весь світ дізналися правду про звірства російської "армії" в Україні. Відкрито збір для журналістів, які працюють на передовій. На фронт їдемо також з гостинцями для ЗСУ - усе завд...

Буде трибунал, буде прапор НАТО над кремлем -  Аркадій Бабченко, Час Online.

Буде трибунал, буде прапор НАТО над кремлем - Аркадій Бабченко, Час Online.

Трибунал буде. Але за умови повної поразки росії. Деталі - тут: Друзі! Наші журналісти ризикують на фронті, щоб ви і весь світ дізналися правду про звірства російської "армії" в Україні. Відкрито збір для журналістів, які працюють на передовій. На...

АРЕСТОВИЧ о падении ракеты в Молдове / Где голос Санду? @arestovych.

АРЕСТОВИЧ о падении ракеты в Молдове / Где голос Санду? @arestovych.

#новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #фейгинлайф #фейгин​ #арестович​ Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – Во время массированной атаки по Украине одна из ракет упала в Молдавии. Алексей Арестович на стр...

Будет большой котел! - ПИОНТКОВСКИЙ об уязвимой цели РФ @Andrei_Piontkovsky.

Будет большой котел! - ПИОНТКОВСКИЙ об уязвимой цели РФ @Andrei_Piontkovsky.

#новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #пионтковский​ #андрейпионтковский​ Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – Публицист Андрей Пионтковский во время стрима с Романом Цимбалюком на ютубе 24...

Україна має право БИТИ по Росії? – Відповідь ДАВИДЮКА @davydiuk.

Україна має право БИТИ по Росії? – Відповідь ДАВИДЮКА @davydiuk.

#новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #новости​ #свежиеновости​ Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – Вигравайте новорічний підгон від Moneyveo: Політолог Микола Давидюк під час стріму на ют...

росіянам байдуже до Херсона чи Маріуполя. путін уже будує плани іншої кампанії -  Аркадій Бабченко

росіянам байдуже до Херсона чи Маріуполя. путін уже будує плани іншої кампанії - Аркадій Бабченко

Деталі - тут: Друзі! Наші журналісти ризикують на фронті, щоб ви і весь світ дізналися правду про звірства російської "армії" в Україні. Відкрито збір для журналістів, які працюють на передовій. На фронт їдемо також з гостинцями для ЗСУ - усе завд...