Finance.UA

«Finance.UA» - фінансові новини в Україні на проекті Finance.ua. Новинарний агрегатор фінансів в Києві, Донецьку, Дніпропетровську, Одесі та інших містах

https://news.finance.ua/ua/

Які є типи робочих договорів в Чехії, та як платити податки.

Правила та норми оформлення працівниківв Чехії

Правила та норми оформлення працівниківв Чехії

В Чехії діють свої правила та норми оформлення працівників та оподаткування, пише radioukrajina.cz.

Найпоширенішими типами договорів у Чехії є:

  • Робочий договір (Pracovní smlouva).
  • Договір о проведені праці (DPP — Dohoda o provedení práce).
  • Договір о робочій діяльності (DPČ — Dohoda o pracovní činnosti).

Робочий договір — самий класичний тип договору. У ньому вказується кількість робочих годин (повний робочий день — 40 годин на тиждень чи неповний робочий день — за домовленістю, також прописується певна кількість годин на тиждень), ПІБ працівника, дані про роботодавця, місце виконання праці і тд. Що важливо, за цим договором у вас є право на оплачувану відпустку, лікарняний.

Також, у договорі має бути вказано випробувальний термін, під час якого роботодавець має право вас звільнити без сплати відшкодування, але робітник також може закінчити договір без вказання причини.

Ті, хто працевлаштований за цим договором та у кого є діти, мають право на відпустку з приводу хвороби дитини чи екстреною ситуацією (закритий садок чи школа, карантинні обмеження). Також, надається допомога на випадок вагітності чи пологів, догляду за дитиною віком до 9 місяців.

Договір о проведені праці — найбільш розповсюджений серед студентів. Головна особливість договору — ви можете працювати в одного працедавця за цим договором лише 300 годин на рік. Проте, якщо ви працюєте у декількох місцях, ви можете мати одночасно декілька договорів і при цьому працювати менше 300 годин у рік на одного роботодавця.

За цим договором, якщо ви отримуєте більше 10 000 крон у місяць, роботодавець починає платити за вас податки. Якщо ви заробили менше, податки ви не сплачуєте.

Договір о робочій діяльності — особливістю цього договору є те, що ви можете працювати на одного роботодавця необмежену кількість годин на рік. Проте, ви можете працювати лише половину від повного робочого тижня. Тобто, повний робочий тиждень складає 40 годин, за цим договором ви можете працювати максимально 20 годин. Роботодавець починає платити за вас податки, якщо ви заробили більше 3 000 крон у місяць.

Що об’єднує ці договори, так те, що кожний працедавець має сплачувати податки та внески до медичної та соціальної страхової за кожного працівника, незважаючи на тип договору. За кожним з цих договорів ви маєте право на подання податкової декларації із метою отримання переплачених податків. Зазвичай, податкову декларацію можна подати на початку року (лютий — березень), але точно до першого квітня. Декларація у Чехії подається лише раз на рік.

Відкриття рахунку та грошові перекази за кордоном 👛

Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть , щоб повідомити про це.
Here are 10 practical recommendations and tips from Goldweb Solutions that we use in our practice.
Останні новини
В Україні планують скоротити перелік спеціальностей та професій жінок, які підлягатимуть військовому обліку.

В Україні планують скоротити перелік спеціальностей та професій жінок, які підлягатимуть військовому обліку.

В Україні пропонують скоротити перелік військово-облікових спеціальностей або споріднених професій та видів діяльності жінок, які підлягатимуть військовому обліку. Про це повідомили на офіційному вебпорталі Верховної Ради. Такі скорочення ініціюют...

Патріот Донбасу

Валютні інтервенції Нацбанку: з початку вересня чистий продаж перевищив показники серпня.

Чистий продаж іноземної валюти Нацбанком з початку вересня вже перевищив показники липня та серпня, проте залишається удвічі меншим від пікових значень у травні та червні 2022 року.

UA.NEWS

Історія 11-річного хлопця з Харкова, який потрапив під обстріл.

Історія 11-річного хлопця з Харкова, який потрапив під обстріл.

11-річний Артем з Харкова потрапив під касетний обстріл у рідному місті, коли грав у футбол. Він отримав важкі травми та впав у кому, повідомили в Першому медичному об'єднанні Львова. "Обстріл почався раптово, без сповіщень про тривогу. Артем ...

Патріот Донбасу

Будь-якої миті може прилетіти російський снаряд: як живе понівечений війною Бахмут.

Будь-якої миті може прилетіти російський снаряд: як живе понівечений війною Бахмут.

Місто, на яке щодня наступають росіяни - Бахмут. Там, попри постійну артилерійську канонаду, залишається багато людей. Цілі сім'ї з дітьми. У частині міста немає світла та води. Мостом, який з'єднує дві частини Бахмуту, можна дістатися лише пішки ...

Если кадыров ПОЛЕЗЕТ в Дагестан, будет ВСПЫШКА и ЖЕСТКАЧ! - ГУДКОВ @Геннадий Гудков.

Если кадыров ПОЛЕЗЕТ в Дагестан, будет ВСПЫШКА и ЖЕСТКАЧ! - ГУДКОВ @Геннадий Гудков.

Российский оппозиционний политик Геннадий Гудков в эфире 24 канала о возможном влиянии кадырова на ситуацию в Дагестане. Читайте на сайте:

Звернення ЗЕЛЕНСЬКОГО за 28 вересня

Звернення ЗЕЛЕНСЬКОГО за 28 вересня

Володимир Зеленський звернувся до українців ввечері 28 вересня. Президент записав чергове відеозвернення. Читайте до теми на сайті:

Обзор карты боевых действий от АРЕСТОВИЧА за 28 сентября @Alexey Arestovych.

Обзор карты боевых действий от АРЕСТОВИЧА за 28 сентября @Alexey Arestovych.

Алексей Арестович подробно проанализировал ситуацию на фронте по состоянию на 28 сентября. Стоит прочтения на сайте:

«Це російська помста» : все, що відомо про вибухи на  «Північних потоках» , і чого домагається кремль.

«Це російська помста» : все, що відомо про вибухи на «Північних потоках» , і чого домагається кремль.

Російська підводна диверсія. Дедалі більше європейських країн переконані: це кремль підірвав газові труби у Балтійському морі. Мовиться про два "Північних потоки". І цей теракт росії вигідний. москва чимраз менше качає палива до ЄС, відповідно кон...

Меркель відзначилась цікавою заявою

Меркель відзначилась цікавою заявою

Колишня канцлерка Німеччини Ангела Меркель закликала міжнародну спільноту серйозно поставитися до недавніх заяв президента рф владіміра путіна і не сприймати їх як "блеф". Зверніть увагу на сайті: