Вчені розкрили механізм формування спогадів

Дослідники відкрили завісу таємниці про те, як відбувається адаптація нервової системи.

Вчені з проекту Human Brain вдосконалили свою модель головного мозку людини і змогли розкрити механізм формування спогадів і зрозуміти, як відбувається адаптація нервової системи, повідомляє Naked science.

Обробка інформації в мозку відбувається в нейронах, які з'єднуються між собою синапсами. Модифікації синапсів впливають на те, як людина запам'ятовує інформацію або реагує на певні стимули. Один з способів модифікації нейронних ланцюгів — процес синаптичної пластичності, коли певні синапси або посилюються або послаблюються з плином часу у відповідь на нервову активність.

Тепер же дослідникам вдалося отримати нові дані про механізми пластичності. В нейронах зовнішня і внутрішня обробка інформації відбувається через передачу сигналів по синаптичним мережам. Саме вони визначають синаптичну пластичність. Іноді навіть окремі молекули — ферменти або білки — здатні запускати обчислювальні здібності в цих мережах. Одними з таких молекул є сімейство ферментів аденілатциклази ссавців (AC), які можуть переводити позаклітинні сигнали у внутрішньоклітинну молекулу циклічного аденозинмонофосфату (цАМФ) — одну з основних клітинних сигнальних молекул.

Виявилося, що мозок продукує дев'ять варіантів білків АС. Один з них, АС5, є домінуючою формою у смугастому тілі – структурі, яка бере участь у пам'яті, поведінці та винагороді під час навчання новим навичкам. В ході процесу навчання продукція цАМФ відіграє ключову роль у посиленні синапсів, які з'єднують нейрони кори головного мозку зі смугастим тілом. Крім того, виявилося, що формування цих зв'язків залежить від декількох систем, таких як дофамінова та ацетилхолінова.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Читайте також: Вчені розповіли про нову шкоду паління

Раніше вчені встановили, що імунні клітини мозку людей, хворих на шизофренію, які є більш активними, ніж у людей без захворювання, і ця активність з'являється ще до того, як розлад починає розвиватися.

Новини по темі

Samsung показав вуличний 4K-телевізор (фото)

Samsung анонсував Terrace, нову лінійку телевізорів, в яку входять моделі Serif, Frame і Sero.

1

Geely представила електрокар з дальністю ходу понад 500 км (фото).

Бренд Geometry, який належить компанії Geely, розсекретив свій новий електричний хетчбек.

2

У Китаї розробили біонічне око, яке може бачити в темряві.

Дослідники з Гонконзького університету науки і технологій створили бионический очей, який може перевершити чутливість людського ока.

2

Інститут вірусології у Вухані підтвердив, що має три живих штами коронавірусу.

Керівництво інституту стверджує, що вірус не міг поширитися з їх лабораторії, оскільки самі вчені не знали про його існування

1

GM розробляє свою систему автопілота, щоб конкурувати з Tesla.

General Motors працює над напівавтономною системою водіння, яку всередині компанії називають Ultra Cruise.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie