«Ні обіцянок, ні пробачень» : з благодійного фонду при ОПУ безслідно зникли мільйони гривень – розслідування.

Через благодійний фонд, який збирав кошти від великого бізнесу на боротьбу коронавірусом, афільований з Офісом президента та особисто главою держави Володимиром Зеленським, зникли мільйони гривень. Про це йдеться в програмі Watchdogs.Розслідування на телеканалі "Прямий".

"Так, через фонд "Корпорація монстрів" пройшло 362 мільйони гривень. Скільки грошей зайшло на "Прайм", який змінів "Корпорацію монстрів" - просто невідомо. Ані "Прайм", ані Офіс президента не звітували про витрачені кошти. Все що є - невеличка презентація. Її опублікував на Фейсбуці. Так, заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко опублікував лише пост від 5 травня, коли збір коштів вже ніби було закінчено. За даними Кирила Тимошенка усього через два благодійні фонди зібрали і витратили 374 мільйони гривень", – йдеться в розслідуванні.

Зазначається, що в результаті, з цифрами виявився повний безлад.

"Через рахунки "Корпорації монстрів" по президентському проекту пройшло 362 мільйони гривень. Офіс президента стверджує, що всього через обидва благодійні фонди вони закупили допомоги на 374 мільйони гривень. Тобто за заявами Кирила Тимошенка виходить, що "Прайм" доклався десь округлено 12 мільйонами гривень", – пишуть журналісти.

"Відомо, що лише у компанії "Водафон" "Прайму" перерахували 26 мільйонів у квітні. То якщо навіть взяти попередні наші розрахунки та презентацію Кирила Тимошенко, то відкритим лишається питання щонайменше ще про 14 мільйонів. Але він не єдиний перераховував "Прайму" гроші", – йдеться в розслідуванні.

Зазначається, що адреса фонду "Прайм" виявилась фейковою, а один із зазначених телефонів взгалі "поза зоною".

"Додзвонитися вдалося за другим номером. Відповів сам голова фонду - російський бізнесмент Борис Баум. "Напишите мне смску, я вам напишу, когда у меня будет свободное время. Хорошо?" – відповів він", – розповіли розслідувачі.

"Тобто, 28 мільйонів точно заходили на рахунки "Прайму". Але згадаймо, що казали представники ОПУ... Кирило Тимошенко згадував лише про 12 мільйонів. І тут два варіанти - хтось зі сторін або говорить неправду або приховує реальну інформацію. Так скільки грошей і від кого зашли у фонд і як їх витратили? Такі прості питання ми прописали і в офіційному запиті до керівника "Прайму" на його прохання. І ось - зустрічаємо пана Баума на виході з Офісу президента", – додають у розслідуванні.

Журналістам два тижні не відповідали на запит ані Офіс президента, ані Баум.

"Ні обіцянок, ні пробачень - прекрасне гасло Зеленої команди для ось таких історій. Але, відсутність відповіді - це теж відповідь. Але головне, що було з’ясовано цим розслідуванням. Порятунок країни іменем президента та збір грошей з бізнесу - це велика фікція, загорнута у яскраву піар-обкладинку", – додають розслідувачі.

Новини по темі

Глава ВООЗ: Ситуація з коронавірусом стає гірше, багато країн пішли в неправильному напрямку.

Глава Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Адханом Гебрейесус заявив, що ситуація, пов’язана з пандемією коронавірусу, ставатиме все «гірше і гірше».

Для реалізації проєкту «Велике будівництво» потрібен «чіткий план» .

Президент України Володимир Зеленський наголосив на необхідності підготовки чіткого плану реалізації об'єктів "Великого будівництва" на наступний рік.

1

На пост главы Нацбанка Украины будет назначен человек, которого выберет МВФ - экономист.

На пост главы Нацбанка Украины будет назначен человек, которого выберет МВФ.

1

Трамп про коронавірус в Росії: Вони б здивувалися, якби тестували так само інтенсивно, як в США.

Президент США Дональд Трамп заявив, що у низці країн, зокрема, в Росії отримали б менш оптимістичну картину поширення COVID-19, якби тестували так само інтенсивно, як в США.

2

Кулеба назвав наступний крок у відносинах України з НАТО.

Він розповів, що дає одержання статусу партнера розширених можливостей

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie