350 наукових напрямів у 135 вишах претендуватимуть на 100 тисяч гривень.

Цього року 135 вишів претендують на те, щоб вперше отримати кошти на так зване базове фінансування науки

Саме стільки закладів подали в МОН документи для проходження незалежної атестації. За її результатами визначать кращих – між ними за спеціальною формулою будуть розподілені 100 млн гривень.

Про це повідомив перший заступник Міністра освіти і науки Юрій Полюхович сьогодні, 17 жовтня 2019 року, під час першого засідання Комісії з питань проведення державної атестації ЗВО в частині провадження ними наукової діяльності.

ʺНа цей рік держава вперше передбачила кошти на підтримку пріоритетних напрямів наукових досліджень і розробок в університетах – так зване базове фінансування. Це 100 мільйонів гривень. Так ми дамо можливість кращим не залежати тільки від конкурсних грошей, а мати певну основу для побудови тривалої дослідницької політики. Це буде один з перших кроків до того, щоб концентрувати ресурси там, де є успішна і передова наукаʺ, – зазначив Юрій Полюхович.

Важливо, що оцінюватиметься не університет у цілому, а окремі наукові напрями – їх визначено 7. Загалом виші подали 350 заявок за науковими напрямами:

  • 116 – суспільні науки;
  • 83 – технічні науки;
  • 54 – математичні та природничі науки;
  • 46 – гуманітарні науки та мистецтво;
  • 26 – біологія та охорона здоров’я;
  • 20 – аграрні науки та ветеринарія;
  • 5 – воєнні науки та національна безпека.

ʺТе, що найбільше заявок ми отримали за напрямом ʺСуспільні наукиʺ, є досить показовим. Це один з результатів того, що вже багато років у нашій країні всі хочуть бути юристами та економістами. Перекіс на ці спеціальності в сфері вищої освіти має відповідний ефект і для науки. І ми дуже сподіваємося, що незалежна атестація дасть можливість змінити ситуацію на кращеʺ, – наголосив перший заступник Міністра.

Під час засідання Комісія затвердила попередній склад експертних груп за кожним напрямом. Ці експерти до 10 листопада проведуть експертизу за поданими матеріалами ЗВО. Для цього було затверджено спеціальну методику, яка враховує широкий спектр показників наукової діяльності закладу за останні 5 років. Зокрема, оцінюватиметься новизна та практична цінність наукових результатів, інтегрованість у світовий освітньо-науковий простір, перспективи розвитку тощо.

Свої висновки експертні групи нададуть атестаційній комісії, яка має підготувати узагальнений висновок. Після цього МОН повинне затвердити результати атестації та оприлюднити на своєму сайті.

Кожен науковий напрям ЗВО відноситимуть до категорії А, Б, В або визнаватимуть не атестованим. Цього року отримати кошти зможуть ті університети, наукові напрями яких будуть віднесені до групи А. Якщо до цієї групи буде віднесено кілька напрямів одного вишу, то обсяг підтримки визначається окремо для кожного з них.

Ці ЗВО зможуть використати отримані кошти за 2 основними напрямами:

  • проведення досліджень і розробок в межах наукового напряму;
  • розвиток інфраструктури, оновлення та модернізація матеріально-технічної бази наукової і науково-технічної діяльності.
  • Важливо, що цього року атестацію проходять виші, підпорядковані МОН. Наступного року атестацію мають пройти всі ЗВО України, які перебувають в іншому підпорядкуванні чи віданні – МВС, Міноборони, Міністерства культури, молоді та спорту, НАН тощо.
Новини по темі

«Запрошуємо всіх!» Після бійки Геруса і Ляшка Насіров покликав політиків на дзюдо.

Він готовий організувати тренування в усіх регіонах України

1

Двоє українських бійців підірвалися на невідомому вибуховому предметі – штаб.

Впродовж доби бойовики застосовували гранатомети різних систем, великокаліберні кулемети і стрілецьку зброю

3

Всесвітній день доброти: кращі привітання зі святом.

Будьте добрішими до людей у це свято

4

Напад на ветерана АТО і його дружину: підозрюваних заґратували на 2 місяці.

Самі підозрювані свою вину і будь-яку причетність до цього злочину не визнають

3

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie