Одеський художній музей отримав статус «національний».

У зв’язку з новим статусом в будівлі проведуть ремонт.

Одеський художній музей 14 жовтня 2021 року отримав статус національного, свідчить указ президента України Володимира Зеленського.

«Враховуючи загальнодержавне та міжнародне визнання результатів діяльності музею як провідного культурно-освітнього та науково-дослідного закладу зі збереження, вивчення та популяризації музейних колекцій, постановляю надати йому статус національного та надалі іменувати "Комунальна установа "Одеський національний художній музей"», - йдеться в указі.

Разом із цим президент доручив уряду забезпечити ремонтно-реставраційні роботи на будівлі-пам'ятці національного значення, в якій розміщується музей.

Також в указі йдеться про необхідність присвоєння музею імені Олександра Ройтбурда - цим питанням мають зайнятися Одеська облдержадміністрація з Одеською облрадою.

Читайте також: В Індонезії відкрили музей, зроблений повністю із пластикового сміття — відео

Український художник Олександр Ройтбурд став директором Одеського художнього музею у 2017 році. Його активна громадянська позиція та сміливі творчі рішення подобалися не усім у владних колах. У 2019-му його звільнили, але це викликало хвилю протестів, і в 2020 році Приморський районний суд Одеси остаточно поновив Ройтбурда на посаді. У серпні 2021 року Ройтбурд помер .

Про світосприйняття Олександра Ройтбурда читайте в інтерв’ю, яке він дав авторці ZN.UA Марії Гудимі «Культура має формувати свідомість, а не обслуговувати» .

Підготував/ла : Анастасия Дэйна

Дзеркало Тижня

«Дзеркало Тижня» - Останні новини України й світу. Лише достовірні новини політики, економіки, світу, культури й науки.

https://zn.ua/ukr/

Новини по темі
«Слуги народу»  не планують звільняти міністрів цього тижня.

«Слуги народу» не планують звільняти міністрів цього тижня.

Останнім часом у Кабміні активно обговорюються кадрові перестановки. Проте у найближчі тижні зміна міністрів, зокрема у Міноборони, не планується. Читати на сайті:

Чому творчі офшори  «внєпалітіки» ? / Укріпляємо імунітет холодними батареями -  «Час Ч».

Чому творчі офшори «внєпалітіки» ? / Укріпляємо імунітет холодними батареями - «Час Ч».

Чому творчі офшори "внєпалітіки"? - пояснення юриста з Кривого Рогу. Офіс Президента України: Яка криза? Кризи немає! Укріпляємо імунітет холодними батареями та інші корисні поради. Про усе це й не тільки Роман Чайка говоритиме з політологом, кері...

Брифінг 18.10.2021 Юрій Бойко

Брифінг 18.10.2021 Юрій Бойко

Брифінг народного депутата України Юрія Бойка

Салат із качиним філе й полуницею від ресторану MARIO.

Салат із качиним філе й полуницею від ресторану MARIO.

Салат із качиним філе й полуницею Інгредієнти із розрахунку на 250 грамів готвового салату: Мікс салату – 20 г. Шпинат – 30 г. Полуниця свіжа – 30 г. Качине філе – 100 г. Сир DorBlu – 15 г. Помідори чері – 40 г. Авокадо очищене – 40 г. Горіх кедро...

Брифінг 18.10.2021 Ярослав Железняк

Брифінг 18.10.2021 Ярослав Железняк

Брифінг народного депутата України Ярослава Железняка

ВАКС виправдав ексміністра інфраструктури Омеляна, САП хоче оскаржити рішення / включення.

ВАКС виправдав ексміністра інфраструктури Омеляна, САП хоче оскаржити рішення / включення.

Визнали невинним. Вищий антикорупційний суд оголосив вирок у справі ексміністра інфраструктури Володимира Омеляна. Його звинувачували в незаконному зменшенні портових зборів, що призвело до збитків державі на понад 30,5 млн гривень. Дивіться онлай...