Врятувати Катю: ексмедик «Айдару» потребує допомоги, їй загрожує параліч.

Вже не раз читачі OBOZREVATEL допомагали ексмедику батальйона "Айдар" Катерині Коршик оплатити життєво важливі ліки від страшної недуги – розсіяного склерозу. Зараз дівчина, яку в підрозділі з любов’ю звали "Сонечком", знову потребує допомоги.

Врятувати Катю: ексмедик "Айдару" потребує допомоги, їй загрожує параліч

Катя Коршик народилася на Луганщині. Тож коли на її рідну землю прийшла війна – вирішила не втікати від неї, а допомагати звільняти окуповані території: у 2015-му році ще зовсім юна дівчина долучилася до добровольчого батальйону "Айдар". Там спершу спробувала себе як зв’язківець, однак згодом пройшла курси і влилася в команду фронтових медиків.

Втім війна на Донбасі досить швидко трансформувалася для Каті у війну з власним тілом.

Ще у 2016-му, там, на Донбасі, дівчина почала помічати дивний тремор в руках. З кожним разом він частішав і ставав все сильнішим. А потім їй стало зовсім зле.

"Мене перестали слухатися руки і ноги. Дуже сильно впав зір. Я не ходила зовсім. Бувало таке, що повзала по хаті. На вулицю не виходила, бо самостійно пересуватися не могла навіть із паличкою… Півтора року їздила по клініках – і мені не могли поставити ніякого діагнозу", - розповідала дівчина OBOZREVATEL деякий час тому.

Врятувати Катю: ексмедик "Айдару" потребує допомоги, їй загрожує параліч

Коли ж діагноз встановили – він став для Каті громом серед ясного неба. У неї діагностували розсіяний склероз – загадкове захворювання з невідомою етіологією і непередбачуваними наслідками. Ця хвороба, яка часто "обирає" молодих, може вдарити по будь-якому органу чуття , позбавити людину можливості чути, бачити, ходити, контролювати власне тіло. Вилікувати її неможливо. Єдине, чого навчилася сучасна медицина – це пригальмовувати руйнівний вплив недуги і зупиняти подальше погіршення. Щоправда, препарати, які здатні підтримувати людей з розсіяним склерозом – дуже коштовні і не по кишені навіть українцям з зарплатами вище середніх. Що вже й казати про самих людей з РС, які через недугу часто не можуть не те що на роботу ходити, а подекуди - й себе обслуговувати.

Врятувати Катю: ексмедик "Айдару" потребує допомоги, їй загрожує параліч

На щастя, Катя здатна виконувати нескладну домашню роботу. Щоправда, про бодай якісь заробітки мова не йде взагалі. Коли дівчина жила у Вінниці, де її прихистили добрі люди, вона заробляла по пару тисяч гривень на додачу до призначеної за інвалідністю пенсії. Однак з початком карантину "Сонечко" переїхала в село на Луганщині до мами, аби хоч хтось був поруч на випадок погіршення стану її здоров’я. Адже час від часу підступна хвороба та сильні болі позбавляють її можливості навіть ходити. Роботи в невеличкому населеному пункті, особливо, такої, яку могла би виконувати Катя в її ситуації – просто немає.

Врятувати Катю: ексмедик "Айдару" потребує допомоги, їй загрожує параліч

Тим часом щомісяця вона змушена майже всю пенсію віддавати за ліки, без яких просто не може жити. А раз на півроку їй конче необхідно пройти курс лікування дорогим препаратом "Окревус" - це близько 210 тисяч гривень.

Втім, у Каті наразі – ще одна проблема. Через аномальну спеку вона відчуває погіршення – знову почали німіти руки і ноги. Лікарі наполегливо рекомендують зробити МРТ з контрастом одразу чотирьох відділів. Це дозволить встановити, що відбувається наразі з Катею і чи не починається загострення хвороби. Від цього залежатиме, чи потрібно їй терміново проходити додатковий курс лікування. Якщо пропустити цей момент, на молоду і красиву дівчину може чекати повний параліч.

Врятувати Катю: ексмедик "Айдару" потребує допомоги, їй загрожує параліч

Тільки на МРТ-дослідження Каті потрібно близько 10 тисяч гривень. Ще щонайменше в таку ж суму обійдеться додаткове лікування – у разі, якщо воно виявиться необхідним. Взяти навіть такі гроші, не кажучи вже про сотні тисяч, які потрібні на жовтень для придбання "Окревуса", при мізерній пенсії дівчині просто немає звідки.

Катя чудово знає, що панацеї від її хвороби – не існує. Але сподівається, що люди, які вже не перший рік допомагали їй у виснажливій боротьбі за життя, не залишать її наодинці з бідою й цього разу.

Реквізити для допомоги: 4731 2191 1912 7722 Коршик Катерина Юріївна

Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Новини по темі
Україна здобула перше  «срібло» , точно буде медаль у боксі.

Україна здобула перше «срібло» , точно буде медаль у боксі.

Спека не завадила українському плавцю Михайлу Романчуку вибороти срібну медаль. Це перше срібло України на Олімпіаді-2020. Спортсмен проплив 1500 метрів вільним стилем і поступився американцю лише на 66 мілісекунд. Також в українців є успіхи в бок...

Українські переможці міжнародних олімпіад можуть залишитися без премії від президента.

Українські переможці міжнародних олімпіад можуть залишитися без премії від президента.

6 місце серед 107 команд світу. Українські старшокласники гідно показали себе на міжнародних олімпіадах із математики, фізики та інформатики. За юних хіміків ще тримаємо кулаки - конкурс закінчиться в перших числах серпня. Попри це ми вже маємо 6 ...

Канадские зарисовки и козлы на крыше 010821

Канадские зарисовки и козлы на крыше 010821

Все ролики о стройке

У Львові під час буревію загинули хлопець та дівчина, які сиділи на лавці у Стрийському парку.

У Львові під час буревію загинули хлопець та дівчина, які сиділи на лавці у Стрийському парку.

У Львові під час буревію загинули хлопець та дівчина, які сиділи на лавці у Стрийському парку. Також внаслідок зливи потрощило авто, дерева попадали на дорогу, проте станом на зараз ускладнень у русі немає. Відео із соцмереж.

1

Боротьба з амброзією. У Дніпрі тестують новітню речовину

Боротьба з амброзією. У Дніпрі тестують новітню речовину

Період алергій - уже за кілька тижнів. Алергенний бур’ян - амброзія от-от має розквітнути. У Дніпрі місцева влада оголосила війну диким кущам. І замість традиційно вирізати їх - спробували рослину труїти спеціальними хімікатами. Скільки це коштує ...

Шевченко йде з посади тренера збірної України

Шевченко йде з посади тренера збірної України

Андрій Шевченко йде з посади тренера збірної України з футболу – закінчився контракт. Він був наставником команди впродовж 5 років. Читати на сайті: 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Канал у Tel...

1 1