Главком

«Главком» - всі новини України і світу. Свіжі новини політики, економіки, спорту та шоу-бізнесу.

https://glavcom.ua/

Кандидатський статус для України: деякі проміжні підсумки.

Це лише початок шляху до членства в ЄС

23 червня Україна отримала офіційний статус кандидата на вступ до ЄС. Це без перебільшення історична подія, яка має як сакральний сенс і геополітичне значення, так і конкретні прагматичні наслідки. (Залишимо поза кадром деякі скептичні думки, пов’язані з невдачею перемовин ЄС-Західні Балкани, що передували засіданню Європейської Ради).

Насправді, для України кандидатський статус є важливим з ряду причин. По-перше , це, з одного боку, є актом стратегічної солідарності ЄС з Україною, що має вагоме значення в умовах російської інтервенції. А з іншого – це чіткий сигнал країні-агресору, тобто геополітичний вирок планам імперської реінтеграції «пострадянського простору».

Водночас, статус кандидата знаменує завершення тривалої невизначеності у відносинах Києва і Брюсселю

Отже, Україна переступила з політики сусідства, з «резервації» Східного партнерства у політику розширення. Варто додати, що на тривалому євроінтеграційному шляху країна пройшла драматичні випробування, досягнувши високого рівня інтегрованості з Євросоюзом у різних сферах – від енергетики до зовнішньої політики.

По-друге, отримання статусу кандидата є додатковим «двигуном» внутрішніх соціально-економічних трансформацій і «зеленим світлом» для залучення спеціальних фінансових інструментів ЄС з підготовки до вступу. Паралельно, це складова фундаменту післявоєнного відродження країни і позитивний сигнал для європейських і світових інвесторів.

По-третє, набуття Україною статусу кандидата – потужний морально-психологічний стимул для громадян країни, які воюють за свій європейський вибір. Це важливий момент з огляду на те, що майже 90% українців підтримують вступ до ЄС, ототожнюючи своє майбутнє і майбутнє країни з приєднанням до європейської спільноти.

По-четверте, питання кандидатства України стало потужним об’єднуючим чинником для ЄС. Спільними зусиллями вдалося подолати суперечності, сумніви і скепсис старої Європи, забезпечити чітку консолідовану позицію всіх країн-членів. Складовими цього успіху є: проукраїнські зміни у громадській свідомості, серед політичних еліт, бізнесу, експертних кіл країн ЄС; солідарність європейських інституцій, насамперед Європарламенту; активна підтримка країн Східної Європи; ефективні дії української дипломатії тощо.

Образно кажучи, українське кандидатство має колір хакі, бо рішення Європейської Ради значною мірою має політико-безпековий характер

Україна захищає східний фланг ЄС від континентальної імперської експансії Кремля, і фактично саме від української армії нині залежить подальше існування Євросоюзу, принаймні у нинішньому вигляді. І це розуміють лідери ЄС.

У цьому головна значимість української євроінтеграції і головна відмінність від інших претендентів на вступ до ЄС – Молдови, Грузії, балканських країн. Тому політика розширення ЄС має бути чітко диференційованою і не здійснюватися у пакетний спосіб або у форматі «одного кошика».

Зрозуміло, що статус кандидата важливий, але проміжний етап на шляху до членства в ЄС. Тому необхідно не збавляти темпів, зокрема у виконанні семи рекомендацій, які висунула Єврокомісія, підтримавши надання кандидатського статусу Україні, і які переважним чином сфокусовані на найбільш чутливій сфері – верховенстві права і боротьбі з корупцією.

Напередодні важливого для України рішення про кандидатський статус віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції О.Стефанішина зазначила, що Україна розраховує виконати ці рекомендації до кінця 2022 року. Це цілком реалістично і наближатиме час, коли буде відкрита перша глава переговорного процесу щодо вступу України до ЄС.

Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома». Відповідальність за матеріали в розділі «Думки вголос» несуть автори текстів.

Останні новини

Компанія-розробник поверне користувачам найпопулярнішої криптогри $620 мільйонів, вкрадених раніше хакерами.

Компанія Sky Mavis Inc., що є розробником найпопулярнішої криптовалютної гри Axie Infinity (AXS) оголосила, що поверне усім користувачам кошти, втрачені після хакерської атаки на сайдчейн Ronin.

Finance.UA

Американський бойовий медик провів тренінг для українських прикордонників.

Американський бойовий медик провів тренінг для українських прикордонників.

З прикордонниками Львівського загону, які виконують завдання у складі сил оборони країни, колишній військовий із США Brennan Phillips провів тренінг. Захід відбувся в рамках проєкту Operation Golden Hour, який започаткували міжнародні волонтери. Б...

Патріот Донбасу

Это был последний шанс Путина, – ПИОНТКОВСКИЙ о давлении Запада.

Это был последний шанс Путина, – ПИОНТКОВСКИЙ о давлении Запада.

Российский публицист Андрей Пионтковский рассказал 24 каналу, что именно преследовали цели лидеры Франции, Италии и Германии, когда приезжали в Киев. По его словам, именно этот визит стал одним из переломных моментов – когда Россия упустила послед...

️Запад не отступит! ГУДКОВ о победе Украины

️Запад не отступит! ГУДКОВ о победе Украины

#24Канал

Клинические алкоголики! ФЕЙГИН о депутатах Госдумы РФ.

Клинические алкоголики! ФЕЙГИН о депутатах Госдумы РФ.

В Госдуме РФ предупредили, что Лондон будут бомбить первым в случае мировой войны. Российский правозащитник Марк Фейгин на стриме 24 канала это прокомментировал. Следует прочесть на сайте: #24Канал

Путін зустрівся з Лукашенком у Петербурзі: про що говорили.

Путін зустрівся з Лукашенком у Петербурзі: про що говорили.

#24Канал

Новая тактика Суровикина! Что означают массовые удары по Украине?.

Новая тактика Суровикина! Что означают массовые удары по Украине?.

#24Канал

Лукашенко интересует собственное выживание

Лукашенко интересует собственное выживание

Российский правозащитник Марк Фейгин на стриме 24 канала предположил, решится ли Александр Лукашенко на введение своих войск в Украину. К теме на сайте: #24Канал