Готель для депутатів причепурять більше як на мільйон гривень

Експрес
Готель для депутатів причепурять більше як на мільйон гривень

За гроші платників податків та з порушенням українського законодавства для депутатського готелю закупляють нові телевізори. А також італійські меблі та посуд для ресторану. Збагатитися державним коштом дозволили зокрема і колезі народних обранців - екс-регіоналу Олександру Герезі, пише Експрес-онлайн.

Державне підприємство "Готельний комплекс "Київ" Управління справами Апарату Верховної Ради України активно оновлює приміщення, в яких живуть нардепи. Для цього працівники готелю у квітні провели відразу кілька закупівель та тендерів, про які повідомили у системі ProZorro.

Зокрема, було оголошено конкурс на купівлю 13-ти нових телевізорів: 3 -- марки Samsung та 10 телевізорів - Sony. Очікувана вартість цієї обновки -- 199 тисяч 250 гривень. Проте тільки-но оголосили конкурс, як відразу у двох підприємців, які теж хотіли подати свої пропозиції на торги, виникли претензії до умов конкурсу.

"Адже згідно Закону України "Про публічні закупівлі" технічна специфікація не повинна містити посилання на конкретну торговельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження або виробника. У разі якщо таке посилання є необхідним, воно повинно бути обґрунтованим, а специфікація повинна містити вираз "або еквівалент". Тому ми просимо внести зміни в тендерну документацію відповідно до закону", -- вимагають підприємці.

Проте їх вимога pfлишилася незадоволеною. Свій вибір у готелі "Київ" пояснюють трохи дивно: "Дана марка товару займає пануюче становище серед телевізорів, представлених на нашому підприємстві", -- кажуть у готелі і відмовляються змінювати технічні вимоги до товару.

Хто таки зможе податися на конкурс і стане його пtреможцем дізнаємося уже за кілька днів. Аукціон призначено на 20 квітня.

Окрім того, на кухні та у ресторані готелю "Київ" з"явиться чимало нового посуду. Депутати питимуть із нових келихів для пива (про те, який алкоголь для них закупили, ми писали у попередніх наших новинах) та їстимуть із нових "бульйонниць". Також закуплять нові келихи для вина, ложки, виделки.... загалом 4 552 одиниці нового приладдя для рестрану та кухні. Усе це коштуватиме 197 тисяч гривень.

Обновки з'являться і у ванних кімнатах: нові оприскувачі, душові шторки та інше приладдя для душу закуплять на 24 тисячі 199 гривень (загалом 229 штук нового товару). Причому закуплять товар для ванних кімнат в супермаркеті, який належить екс-регіоналу Олександру Герезі. Для цього вирішили не проводити конкурс на пошуки дешевшої пропозиції, а оголосили про безтендерну закупівлю.

Та і це ще не все. У готельних номерах з'являться 24 нових крісла "Net Relax" кольору "тортора" (на 123 тисячі гривень) та шість журнальних столиків "Quadra" бежевого кольору виробництва Італії (на 92 тисячі гривень).

Крім цього, ще на 103 тисячі гривень відремонтують меблі, які уже стоять у готелі для депутатів, та на 76 тисяч гривень замінять 4 віконні блоки.

Потурбувалися і про технічні питання. На 160 тисяч гривень в готелі покращать інтернет-послуги. На стільки ж (160 тисяч) замовили послуги з протипожежного захисту.

Усього ми нарахували послуг уже більше, як на 1 мільйон 134 тисячі гривень.

Нагадаємо також, що у березні цього року для депутатського готелю закупили 40 нових броньованих сейфів на загальну суму 43 тисяч 920 гривень.

Оля ПІЛІЩУК

Головні новини за добу – в нашій щоденній розсилці y Telegram