Дзеркало Тижня

«Дзеркало Тижня» - Останні новини України й світу. Лише достовірні новини політики, економіки, світу, культури й науки.

https://zn.ua/ukr/

FT: Росію назавжди виженуть зі світового енергетичного ринку, коли Європа відмовиться від її газу і нафти.

В компаніях Chevron і Woodside очікують, що вигнання Москви піде на користь американським і австралійським виробникам.

Цілком можливо, що Росія назавжди втратить доступ до глобального енергетичного ринку, якщо Європа зможе відмовитися від імпорту російського газу і нафти. Європейські країни шукають нові джерела енергоносіїв після того, як армія Владіміра Путіна вторглася в Україну 24 лютого.

ЄС пообіцяв скоротити імпорт російського газу на дві третини до кінця року, а також запропонував заборонити всі закупки нафту з РФ. Про це пише Financial Times, нагадуючи, що в 2021 році ЄС купив третину необхідного газу саме в російських компаній.

Виконавчий директор австралійської нафтогазової компанії Woodside Мег О’Нілл вважає, що європейцям знадобиться час, щоб позбутися залежності від російських енергоносіїв. Але коли вони це зроблять, шляху назад вже не буде.

« Європейці після Другої світової війни думали, що війни на європейській землі вже не буде ніколи. Гадаю, те, що відбувається зараз, на стільки шокує їх, що їх вже не можна буде заспокоїти й переконати купувати енергоносії в Росії у майбутньому », - сказала О’Нілл.

Вона нагадала про численні суперечки щодо темпів відмови Європи від російських газу і нафти. Але при цьому рішучість ЄС досить тверда. Виробники зрідженого газу в Австралії очікують на посилення попиту з країн Східної Азії на тлі того, як глобальні ланцюги постачання будуть намагатися пристосуватися до вигнання Росії. Скерувати потік нафти й вугілля на інші ринки через геополітичну напругу легше, ніж зріджений газ. О’Нілл пояснила це труднощами транспортування на великі дистанції. Це означає, що австралійський зріджений газ не зможе замінити російський газ в Європі.

Читайте також: Погані новини для Путіна: як Євросоюз позбавляється російського газу

Натомість, виробники на зразок США і Катару, які географічно розташовані ближче, скерують свій зріджений газ з Азії в європейські країни. А постачальники з Австралії спробують задовольнити потреби азіатських покупців.

Директор австралійської гілки американської групи Chevron Корі Джудд сказав, що Росії дозволять повернутися в глобальну енергетичну систему, якщо Путін «швидко передумає».

« Має відбутися певний моральний перехід. Цей крок був не енергетичним, а соціальним, тому що народи визнали деструктивну природу війни. Тому, я підозрюю, якщо буде швидка зміна позиції й більш відповідальна поведінка, тоді реінтеграція можлива », - сказав Джудд, додавши, що такий сценарій, на жаль, малоймовірний.

Директор з питань оборони, стратегії й національної безпеки Австралійського інституту стратегічної політики Майкл Шубрідж вважає, що у світі сформуються два незалежні один від одного енергетичні блоки. В один з них увійнують Китай і Росія, а в інший - Європа, Північна Америка і демократії Індійсько-Тихоокеанського регіону.

Читайте також: Австрія загрожує відібрати у "Газпрому" підземне сховище газу

« Розділення реальне і воно зростає. Розходження Китаю і США тепер доповнюється розходженням ЄС і Китаю. І ми маємо справу також зі спільним стратегічним викликом, представлений Росією і Китаєм, який об’єднав європейців з країнами Індійсько-тихоокеанського регіону. Весь процес розділення почався зі сфери високих технологій, але тепер він розширюється. І я переконаний, що він тепер охопить і енергетику », - сказав експерт.

За словами Шубріджа, це все означає, що країнам потрібно якомога швидше будувати нові ланцюги постачання, які виключають закупки у ворожих країн.

Підготував/ла : Лесь Димань
Останні новини
У Миколаєві лунають потужні вибухи – мер

У Миколаєві лунають потужні вибухи – мер

Міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич повідомив про вибухи в місті. Джерело: Сєнкевич у Telegram Пряма мова: "У місті лунають потужні вибухи! Залишайтесь в укриттях!" Деталі: Перед повідомленням мера про вибухи в місті та в усій Миколаївські...

Українська правда

Авиация орков ударила по своим в Херсонкой области

Авиация орков ударила по своим в Херсонкой области

Арестович рассказал, что русские ударили по своим Читайте также на сайте: #24Канал

2 52

Лукашенко крутит гениальную спецоперацию по дезинформации, – АРЕСТОВИЧ.

Лукашенко крутит гениальную спецоперацию по дезинформации, – АРЕСТОВИЧ.

Алексей Арестович высказал свое мнение о поведении Лукашенко Читайте также на сайте: #24Канал

Ніяк не заспокояться! Рашистська авіація вдарила по Зміїному.

Ніяк не заспокояться! Рашистська авіація вдарила по Зміїному.

Ввечері 1 липня російські літаки скинули на острів Зміїний фосфорні бомби. Су-30 вилетіли з аеродрому Бельбек. Читати на сайті: #24Канал

1

Тому, що отримали п**ди!

Тому, що отримали п**ди!

«Захищаємо своє» : Залужний показав влучну роботу польських САУ  «Краб».

«Захищаємо своє» : Залужний показав влучну роботу польських САУ «Краб».

Захищати мир в Україні та всій Європі нам допомагає озброєння, боєприпаси і техніка, надані країнами-партнерами. а відео - робота польских САУ "Краб". Джерело: #24Канал

Генерал Кривонос впевнений, що Росія не оголосить НАТО війну.

Генерал Кривонос впевнений, що Росія не оголосить НАТО війну.

“Вони провокують, інформаційно тиснуть, мають своє достатньо сильне політичне лобі у багатьох країнах Європи. Поки що це йде на рівні залякування”, - сказав Генерал Сергій Кривонос.