Ринок дизпального у 2020 оновив рекорд обсягів постачання.

Обсяг постачань дизпального на український ринок у 2020 році збільшився на 5,8% – до рекордних за весь період спостережень 7,39 млн тонн. Про це повідомила консалтингова група «А-95» у пресрелізі.

Частка українських НПЗ у балансі ринку виросла до 15,3%, імпорту – зменшився до 84,7%. Роком раніше це співвідношення складало 11,6% до 88,4%.

Внутрішнє виробництво дизпального у 2020 р. збільшилося на 39%, з 812 000 тонн до 1,129 млн тонн у 2020 р. Це максимальний показник з 2012 року, коли було зупинено Лисичанський НПЗ.

Завод «Укртатнафта» виробив 1,057 млн тонн (+ 45,8% до 2019 році), Шебелинський ГПЗ – 72 100 тонн (-17%).

Експерти «А-95» відзначили, що зростання виробництва в Кременчуці відбулося не тільки завдяки 20%-вому збільшенню перероблення, але й унаслідок зміни структури відбору нафтопродуктів через збільшення випуску бітуму й зниження виробництва авіагасу.

Імпортні постачання дизельного пального у 2020 р. виросли на 1,4% – до 6,265 млн тонн проти 6,178 млн тонн у 2019 р.
Найбільшим джерелом імпорту залишаться Російська Федерація з часткою ринку 35,4%. Постачання з РФ у 2020 р. зросли на 4,8% – до 2,616 млн тонн.

Білоруські НПЗ через перебої з постачаннями російської сировини за підсумком I кварталу 2020 р. зменшили відвантаження в Україну на 10,2% – до 2,22 млн тонн. Частка білоруського палива на українському ринку відповідно знизилася з 35,4% – до 30%.

На тлі обмежених відвантажень з Білорусі на початку року Литва встановила рекорд з постачань дизпального в Україну. Імпорт з цієї країни виріс на 24% – до 621 000 тонн, що склало 8,4% від загального обсягу українського ринку.

Через морські порти в Україну у 2020 р. надійшло 776 000 тонн, що на 11,3% більше, ніж роком раніше.

«Основним драйвером зростання споживання дизпального в 2020 році стало дорожнє будівництво, в якому задіяно велику кількість великотоннажного транспорту. Активними залишалися і приватні автовласники, особливо в умовах карантинних обмежень і триваючої дизелізації «приватного» автопарку», – заявив директор «А-95» Сергій Куюн.

За даними «А-95», за останні п'ять років український ринок дизельного пального зріс на 35%, з 5,45 млн тонн у 2015 році до 7,39 млн тонн у 2020 р.

Нагадаємо: через 3 роки електромобілі стануть дешевшими за машини на бензині та дизелі.

Mind.ua

«Mind.ua» - читайте актуальні новини економіки на сайті Mind.ua. Головні новини фінансів за сьогодні. Останні новини бізнесу. Свіжі новини валютного ринку. Новини стартапів та бізнес ідеї

https://mind.ua/

Новини по темі
Як вибратися з крижаної води та кому не можна пірнати в ополонку: ДСНС провела навчання з порятунку.

Як вибратися з крижаної води та кому не можна пірнати в ополонку: ДСНС провела навчання з порятунку.

Що робити, коли провалився під кригу. Рятувальники ДСНС провели навчання, під час яких продемонстрували, як вибратися з води. А медики розповіли, яку першу допомогу слід надати врятованому. Також дали поради тим, хто планує пірнати в ополонку на В...

1 1

Чому Україна досі не отримала вакцину, Між іншим

Чому Україна досі не отримала вакцину, Між іншим

В ефірі програми "Між іншим" на 24 каналі Днитро Гнап та Денис Казанський обговорили останні найважливіші події. Зокрема, чому Україна досі не отримала вакцину, що не так із тарифною реформою і чому на Дубінського наклали санкції. Читати на сайті:

Знову смертельна пожежа в Одесі: власники готелю не мали дозволів на роботу - деталі трагедії.

Знову смертельна пожежа в Одесі: власники готелю не мали дозволів на роботу - деталі трагедії.

Дві людини загинули, двоє в лікарні. В Одесі сталася чергова смертельна пожежа у готелі. У курортній "Аркадії" загорілася будівля, де розташовувався незаконний готель. Власники не реєстрували людей і не мали дозволів на діяльність. Підпишіться і н...

2 1

Як Україні сприймати затримання Навального, Pro новини, 18 січня 2021.

Як Україні сприймати затримання Навального, Pro новини, 18 січня 2021.

У випуску "Pro новини" за 18 січня – у Росії триває справжня істерія навколо повернення опозиціонера Олексія Навального. Проте навіть якщо він замінить Володимира Путіна – Україні краще не буде. Читати на сайті:

Просять знизити тарифи та підключити відключених абонентів: подробиці  «газового»  конфлікту у Лубнах.

Просять знизити тарифи та підключити відключених абонентів: подробиці «газового» конфлікту у Лубнах.

Проти підвищення тарифів на газ, відключення абонентів посеред зими та проведення аудиту газопостачальника. Місцеві активісти та юристи спільно зі владою та представниками "Лубнигаз" зібралися, аби дійти до спільного знаменника у цих ти низці інши...

1

Кремль готовий звільняти заручників заради рейтингу Медведчука - Віталій Портников.

Кремль готовий звільняти заручників заради рейтингу Медведчука - Віталій Портников.

Угруповання «ДНР» і «ЛНР» заявили, що в односторонньому порядку при посередництві Віктора Медведчука передадуть українській стороні деяких заручників. Дата звільнення і кількість людей не називається. Медведчук – кум президента Росії Володимира Пу...