Єдиний театр згорів від бутафорскої гармати

Під час прем'єри п'єси Вільяма Шекспіра "Генріх VIII" 29 червня 1613 року згорів єдиний тоді в Лондоні театр "Глобус". Не загинув жодний глядач.

Театр "Глобус" побудований в Лондоні 1599-го на кошти акторської трупи "Слуги лорда-камергера", до якої належав і поет Вільям Шекспір. У день пожежі під стріхою будівлі театру зібралися близько трьох тисяч глядачів. Їм розносили глеки з елем - міцним пивом. Перед виставою був традиційний "розігрів" публіки - виступи блазнів. Про початок першого акту оголосили пострілом із бутафорської гармати. Куля з ганчірок впала на солом'яний дах театру, за мить вогонь почав стрімко поширюватися.

Попри тисняву й бійки евакуюватися встигли всі. Обпікся лише п'яниця, який спав біля виходу. Та й він вчасно додумався вилити пляшку елю на охоплені вогнем штани. Автор твору пожежі не бачив - за місяць до того він повернувся до рідного міста Стратфорда.

Театр відбудували за рік. Шекспір доклав власні заощадження. Театр відновили і в такому вигляді він проіснував до 1642 року. Сучасний "Глобус" був побудований в 1997 році недалеко від того місця, де спочатку розташовувався театр.

7 травня 1663 року в центрі Лондона на "Друрі-Лейн" відкрили Королівський театр. За 6 років він згорів, але його знову відбудували. Нині це - найстаріший театр Англії.

Новини по темі

На обороні правди: аудіоспектакль з останнього судового засідання Василя Стуса.

«Я не визнавав і не визнаю себе винним. До самої смерті я буду стояти на обороні правди від брехні, чистих людей від убивць, Ісуса Христа від диявола»

1

Археологи показали знахідки, які зробили у похованнях кочівників.

Археологи почали розкопки на Мамай-горі поблизу Каховського водосховища у Запорізькій обл.Експедиція дослідила 9 комплексів, йдеться у повідомленні на Facebook.Розкопали 7 культових скіфських ям IV ст. до н. е. У них знайшли горщик з рідкісним дек...

1

Розкопали людину, яку жорстоко вбили 2 тис. років тому

Археологи виявили рештки людини зі зв'язаними руками на фермі Уелвік у Бекінгемширі, Велика Британія. Припускають, що була жертвою давнього убивства.Тіло знаходилося неподалік ритуального кола дерев'яних стовпів шириною 65 м. Його використовували ...

1

Сто років тому загинув сотник Легіону УСС Роман Дубинський.

14 липня 1920 року загинув Роман Дубинський, сотник Легіону Українських Січових Стрільців, отаман Української Галицької Армії.

1

Знайшли газети, що вціліли після авіакатастрофи

На горі Монблан в Альпах знайшли газети, що збереглися після авіакатастрофи 24 січня 1966 року. Тоді літак компанії Air India, що прямував рейсом Бомбей-Лондон врізався у гору. Катастрофа забрала життя 117 людей.Індійські газети виявив Тімоті Мотт...

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie