У Львівській області показово знищили 14 тонн «паленої» горілки (видео).

Алкоголь перелили в бочки і відправили на очисні споруди для подальшого знищення.

В місті Винники Львівської області здійснили наймасштабніше в історії України знищення незаконно виготовлених алкогольних напоїв: прилюдно було утилізовано понад 37 тисяч пляшок "паленої" горілки та інших спиртних напоїв, які були вилучені ще в 2014 році.

Про це повідомило міністерство юстиції, показавши процес утилізації на першому етапі: спиртні напої злили в пластикові ємності і далі повинні були відправити на очисні споруди.

На спеціалізованому підприємстві, відібраному міжрегіональним управлінням Мін'юсту відповідно до Закону України "Про публічні закупівлі", знищено майже 14 тонн або понад 37 тисяч пляшок алкоголю вартістю близько 4 млн. гривень.

Знищення відбувалося за участю спеціальної комісії з відеофіксацією процесу і з наданням у разі необхідності доступу до електронної форми відеозапису.

Про це повідомило міністерство юстиції на своєму сайті.

Напої були вилучені в рамках виконавчого провадження про конфіскацію незаконно виготовлених алкогольних напоїв, не відповідних вимогам ГОСТ і обклеєні марками акцизного податку, які не відповідають встановленим зразком. Мова йде про підробленої горілки марок "Чарка золота", "срібна Чарка", "Золота пшеничка", "Лісова пісня", "Велика княгиня Ольга", "Великий князь Мономах", "Синя кінь", "Будьмо", "Забава", "Рідна столиця", "Максимум", яку посадові особи одного з ТОВ зберігали в складському приміщенні з метою збуту.

Раніше Кабінет Міністрів України схвалив розроблене міністерством юстиції постанову про вдосконалення порядку розпорядження підакцизними товарами (алкогольні напої, тютюнові вироби), які перейшли у власність держави, у тому числі шляхом їх конфіскації. Адже у зв'язку з непрозорим порядком знищення конфіскованих підакцизних товарів останні потрапляли на ринок повторно, що наражало на небезпеку споживачів і призводило до недоотримання доходів у державний бюджет.

"Як ми і обіцяли, конфісковані підакцизні товари більше не потраплятимуть повторно на ринок. Завдяки удосконаленню законодавства порядок утилізація цих товарів став абсолютно прозорим і зрозумілим. Сьогодні ми знищуємо майже 14 тонн конфіскованих алкогольних напоїв, виготовлених незаконно. Це найбільша в історії України публічна утилізація алкоголю. Невідомо, які наслідки мало б потрапляння такого "самопалу" на прилавки магазинів. Ми забезпечимо знищення цієї продукції, всі дії будуть задокументовані і зафіксовані на відео, щоб ні у кого не виникло сумнівів щодо долі цього конфіскату", - заявив міністр юстиції Денис Малюська.

Новини по темі

У Prozorro розповіли, скільки Україна витратила на боротьбу з коронавірусом: майже мільярд.

Стало відомо, скільки товарів і послуг закупили через систему Prozorro

1

Британський суд відмовив Коломойському

Верховний суд Великобританії підтвердив юрисдикцію англійського суду розглядати позов ПриватБанку до ексвласників.Про це пише "Інтерфакс" з посиланням на інформацію банку.Британський Верховний суд відмовив у задоволенні клопотань, поданих колишнім...

1

«Незаперечна змова» : Лукашенко забив на сполох через нафтові ігри Росії.

Білоруський лідер прояснив ситуацію

2 1

ЕВА: кожен п'ятий малий бізнес може закритися через карантин.

Тільки чотири відсотки підприємців збільшили свій дохід.

1

«Антиколомойский» законопроект поставив новий рекорд за внесеними поправками депутатами.

Було подано понад 16 тисяч поправок.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie