У Раді створили робочу групу «Бабин Яр – пам'ять для майбутнього» до 80-х роковин трагедії.

У Верховній Раді створили робочу групу "Бабин Яр – пам’ять для майбутнього". Відповідну декларацію до 80-х роковин трагедії Бабиного Яру підписали 19 парламентарів. Мета групи – підтримати гідне вшанування пам’яті жертв і звести меморіал цієї трагедії в Бабиному Яру.

У такий спосіб депутати приєдналися до ініціативи парламентарів європейських країн із захисту пам’яті жертв Голокосту, передає пресслужба Меморіального центру.

14 вересня відбулося спільне онлайн-засідання українських нардепів та депутатів польського Сейму, де минулого року була створена "Парламентська група з питань вшанування пам’яті про злочин Голокосту в Бабиному Яру – для Європи Вільної від Геноциду та Ненависті".

Парламентарі двох країн засудили нацизм і наголосили на важливості пам’ятати про жертв трагедій Голокосту та Бабиного Яру, зокрема. А також висловили підтримку Меморіальному центру Голокосту "Бабин Яр".

Із польського боку, окрім парламентарів-представників групи та ще 20 депутатів Сейму, участь у засіданні взяли президент республіки Польща 1995-2005 років Александр Квасьнєвський, повірений у справах Посольства Ізраїлю Ірит Яхнес, аташе з питань культури посольства Німеччини Валеріо Трабант, головний рабин Польщі Михайло Щудріх та інші.

Україну представляли депутати-учасники групи "Бабин Яр – пам’ять для майбутнього", представники партії "Слуга народу": Микита Потураєв, Марія Мезенцева, Олексій Устенко, Єгор Чернєв, Олександр Мережко, Данило Гетманцев та інші.

Як ідеться в декларації депутатів групи "Бабин Яр – пам’ять для майбутнього", Україна тяжко постраждала від двох руйнівних і смертоносних світових воєн.

"Європейський Союз зобов’язався боротися з нетерпимістю й ненавистю та проводить політику захисту пам’яті жертв Голокосту. Ми вважаємо нашу країну частиною європейської спільноти, тому в нас спільна мета – зберегти пам’ять про ті жахливі події та гідно вшанувати загиблих", – оголошуючи про створення групи, сказав очільник партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко.

Українські парламентарі закликали своїх колег, членів Верховної Ради, відзначити 80-ті роковини трагедії Бабиного Яру. У цьому місці нацисти вбили понад 100 тисяч людей – це найбільший разовий розстріл цивільних осіб під час Другої світової війни. Тому Бабин Яр став міжнародним символом Голокосту, а Україна виступає точкою об’єднання всіх країн, що постраждали від цієї трагедії.

"Злочини нацизму ніколи не мають повторитися. Проєкт Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр" зберігає та вшановує пам’ять про жертв Голокосту. Він є прикладом політичної підтримки важливих для суспільства ініціатив", – зазначив голова комітету з питань гуманітарної й інформаційної політики Микита Потураєв.

"Уже незабаром країна відзначатиме 80-ті роковини трагедії Бабиного Яру. Трагедії, яка стала страшним символом Голокосту в Східній Європі. Перетворення Бабиного Яру з місця забуття на місце пам’яті є нагальним завданням для України та світу. Ми вдячні, що маємо таку потужну міжнародну підтримку, яка допомагає зберегти історичну пам’ять. Та вкрай важливо, що до цього процесу долучаються українські парламентарі, – наголосив генеральний директор Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр" Макс Яковер. – Підтримка з боку народних депутатів допоможе донести до суспільства необхідність увічнення пам’яті жертв трагедії, дозволить рухатися до нашої мети – гідного вшанування загиблих у Бабиному Яру".

Нагадаємо: минулого року польський Сейм оголосив про створення парламентської робочої групи до 80-х роковин трагедії Бабиного Яру. "Парламентська група з питань вшанування пам’яті про злочин Голокосту в Бабиному Яру – для Європи Вільної від Геноциду та Ненависті" має на меті вшанувати й донести пам’ять про трагедію Бабиного Яру майбутнім поколінням. Також про створення групи робочої групи "Бабин Яр – пам’ять заради майбутнього" та про підтримку Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр" заявили депутати Європейського парламенту.

Декларація до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту та повний склад робочої парламентської групи "Бабин Яр – пам’ять для майбутнього" тут .

Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Новини по темі
Російські MERE в Україні. Хто дозволив – Як реагують українці і ветарани АТО – Заява секретаря РНБО

Російські MERE в Україні. Хто дозволив – Як реагують українці і ветарани АТО – Заява секретаря РНБО

Закону ще не ухвалили, а систему моніторингу олігархів вже придумали. Секретар РНБО Олексій Данілов повідомив про це після засідання. Як вона працюватиме - секретар не вдавався у подробиці. Але базуватиметься на трьох паперових китах. Фахівці з ол...

1 1

Підсумки тижня: Знахабнілі судді / Путінський Бункер / Страхи Лукашенка -Pro новини, 17 вересня 2021.

Підсумки тижня: Знахабнілі судді / Путінський Бункер / Страхи Лукашенка -Pro новини, 17 вересня 2021.

Сьогодні у випуску “PRO новин” упереджені підсумки попередніх 5-ти робочих днів: - Зашквар тижня від служителів вітчизняної феміди - Виправданий суддя-хабарник - Шанси на перемогу Зеленського в корумпованих суддів - Путін в бункері й вибори без ви...

1

Небезпечна школа. Вибори на росії. Зимові тарифи. Вакцинація в селі - ПІДСУМКИ ТИЖНЯ - 19.09.2021

Небезпечна школа. Вибори на росії. Зимові тарифи. Вакцинація в селі - ПІДСУМКИ ТИЖНЯ - 19.09.2021

Небезпечна школа. Чому учні гинуть на уроках фізкультури? Вибір без вибору. Навіщо Кремль кличе окупований cхід на виборчі дільниці? Неминуче підвищення. Які тарифи пропонують нам в опалювальному сезоні і як сильно вони вдарять по гаманцях? Укол в...

1

«Російські фейки, нікчемні дії влади»... Що заважає українцям вакцинуватися? - Олександр Лінчевський

«Російські фейки, нікчемні дії влади»... Що заважає українцям вакцинуватися? - Олександр Лінчевський

Українці бояться, хворіють, але не поспішають колотися. Чому в країні загальмувалася вакцинація та як їх заохотити - про це розмова з експертом Олександром Лінчевським. Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові від...

2

Без фальсифікацій - ніяк. На росії стартували вибори до держдуми. Реакція України, ЄС та США

Без фальсифікацій - ніяк. На росії стартували вибори до держдуми. Реакція України, ЄС та США

Усі причетні до організації та проведення виборів до Держдуми Росії потраплять під українські санкції. Мова не лише про російських чиновників із Москви, а й колаборантів та чиновників на окупованих територіях. Частину списку підсанкційних осіб уже...

1 1

13 правок з 1271. Комітет ВР підтримав законопроєкт про олігархів / Як це було і думки депутатів

13 правок з 1271. Комітет ВР підтримав законопроєкт про олігархів / Як це було і думки депутатів

Закон про олігархів, який готують до повторного розгляду, у парламенті обріс не лише силою-силенною правок. У профільному комітеті вирішили боротися із законодавчим спамом і затвердили до розгляду 13 із тисячі двохсот сімдесяти однієї, поданої деп...

1 32