Шанс для нових партій. Разумков підтримав зниження прохідного бар'єру до Верховної Ради

1

Пресслужба Верховної Ради

Глава Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що прохідний бар'єр для партій до парламенту потрібно знизити.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Я вважаю, що прохідний бар'єр повинен бути менше, ніж 5%. Це моя особиста позиція. Кожна з фракцій парламенту матиме свою позицію», — сказав він.

За словами Разумкова, Виборчий кодекс, який ветував президент, вимагає змін, і народні депутати доопрацюють цей документ.

«Мені здається, краще, коли все-таки прохідний бар'єр буде менше — 3% або 2%. Щоб нові політичні сили могли потрапити в Раду. Яким буде цей показник, мені складно говорити, оскільки я не беру участь безпосередньо в роботі групи (по підготовці виборчого кодексу до розгляду — ред)», — сказав він.

11 липня 2019 року Верховна Рада 8 скликання прийняла новий Виборчий кодекс, який вводить систему відкритих списків і скасовує мажоритарну систему.

Новий Виборчий кодекс підписав 27 серпня тоді ще спікер Ради Андрій Парубій.

Президент України Володимир Зеленський ветував новий Виборчий кодекс. У своїх пропозиціях він пояснив вето цього документа.

Новини по темі

У Путіна заявили про призупинення підготовки зустрічі «нормандського формату» .

Прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що підготовка до саміту в "нормандському форматі" наразі не ведеться "через зміни позиції однієї зі сторін переговорів".

Зеленський обговорив із президентом Бразилії товарообіг між країнами і запропонував перезапустити спільний космічний проєкт.

1

Президент України Володимир Зеленський під час робочого візиту до Японії обговорив низку економічних питань та ініціатив із бразильським колегою Жаїром Болсонару.

Зеленський обговорив низку економічних питань з президентом Бразилії.

2

Як повідомили у прес-службі Президента України, Президент України Володимир Зеленський під час робочого візиту до Японії обговорив низку економічних питань та ініціатив з бразильським колегою Жаїром Болсонару.