УЗ зриває плани перевезень вантажів і одночасно підвищує їх вартість, це дуже дивний підхід, – Гусак.

"Укрзалізниця" використовує своє монопольне становище, щоб підвищувати тарифи на перевезення, хоча сервіс постійно погіршується.

Про це заявив гендиректор Федерації роботодавців і транспорту України Володимир Гусак.

"Ситуація дуже сумна. Вперше за майже півтора року УЗ в серпні не змогла виконати власні заявлені плани перевезень. Внаслідок цього вантажовласники та відправники вантажів зіткнулися зі збільшенням термінів доставки, подекуди зривом контрактів та всюди зростанням витрат. І найбільш чітким доказом цього служить збільшення обороту напіввагону в серпні місяці на більш ніж на 15%", – розповів Гусак.

За його словами, на початку поточного року і до липня оборот вагону складав шість діб, проте в серпні він перевищив сім, що є дуже суттєвим зростанням. Він наголосив: зростання показника обороту вагонів – це зростання термінів доставки вантажів, що негативно впливає на роботу бізнесу.

"Це означає також кинуті поїзди, які тижнями не можуть доїхати до своїх споживачів. І це збільшення на 15% свідчить про різке погіршення операційної ситуації на УЗ", – зазначив Гусак.

Він також зазначив, що в першій половині вересня ситуація на УЗ з оборотом вагонів лише погіршувалась. Проте УЗ все одно ухвалила рішення про збільшення тарифу на перевезення, що бізнес сприйняв як знущання.

"Коли одночасно і підвищують ціни, а з 1 вересня, я хотів би нагадати, що в нас в Україні були підвищені тарифи від 8 до 50%, і водночас з цим погіршилася якість сервісу. Внаслідок чого вантажовідправники змушені нести додаткові витрати. Не тільки вантажовідправники, а всі, хто користується залізницею", – пояснив Гусак.

На його думку, УЗ дозволяє собі такі кроки виключно через те, що є монополістом на ринку залізничних перевезень, і бізнес змушений платити необгрунтовано високу ціну за послуги низької якості.

"Це взагалі якийсь дуже дивний підхід до бізнесу, який може дозволити собі лише монополіст", – констатував Гусак.

Раніше економіст Борис Кушнірук зазначав, що з черговим підвищенням тарифів на вантажні перевезення залізницею має розібратись Антимонопольний комітет, адже воно необгрунтоване.

Водночас ексміністр інфраструктури Володимир Омелян заявив: влада має вирішити проблему відсутності професійного менеджменту в "Укрзалізниці" та подолати там корупцію, а не знову запроваджувати підвищення тарифів на вантажні перевезення.

Нагадаємо, раніше Тимчасова слідча комісія ВР з питань перевірки УЗ визнала, що "Укрзалізниця" перебуває в критичному стані через корупцію та непрофесійність керівництва.

Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Новини по темі
До Дня захисників та захисниць. Історії бійця ООС, ветеранки АТО та доньки Героя України Журавля

До Дня захисників та захисниць. Історії бійця ООС, ветеранки АТО та доньки Героя України Журавля

У четвер, на Покрову відзначили державне свято - День захисників і захисниць України. Ми вшановували усіх тих, хто стояв і стоїть на сторожі наших кордонів. І Євгенія Китаєва зібрала три історії про тих, хто досі боронить нашу державу і про тих, х...

Ефект від  «енергетичного безвізу»  може скласти 1,5 мільярда доларів щороку, – Шмигаль.

Ефект від «енергетичного безвізу» може скласти 1,5 мільярда доларів щороку, – Шмигаль.

За підрахунками Світового банку, економічний ефект від "енергетичного безвізу" може складати 1,5 мільярдів доларів щороку. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль пояснив, що мовиться про відокремлення від енергосистеми з Білоруссю та Росією і приєднання до...

400-річчя Хотинської битви. На острові Хортиця відбувся Фестиваль шабельного бою. Як це було

400-річчя Хотинської битви. На острові Хортиця відбувся Фестиваль шабельного бою. Як це було

Зупинили османське військо та позмагалися на шаблях. У Запоріжжі на Хортиці відбулася реконструкція Хотинської битви. Це була одна з найбільших перемог війська запорозького проти яничарів, які прагнули завоювати Європу. Бій запорожців проти османі...

Осторожно, взрывоопасные существа 161021

Осторожно, взрывоопасные существа 161021

Зруйновано тисячі будинків і випалено сотні гектарів землі.

Зруйновано тисячі будинків і випалено сотні гектарів землі.

Вулкан на Канарах - не припинить виверження найближчим часом. Жодних ознак цього - немає. Про це заявила місцева влада. Вулкан вивергається уже місяць. За цей час лава зруйнувала тисячі будівель і випалила сотні гектарів землі. А вулканічний попіл...

Спалах поліомієліту на Рівненщині. Чому українці бояться щеплень і кому це вигідно

Спалах поліомієліту на Рівненщині. Чому українці бояться щеплень і кому це вигідно

Ризик смерті від COVID-19 у нещеплених виявився в 11 разів вище, ніж у вакцинованих. Це висновки вчених федерального Центру з контролю і профілактики захворювань. Тобто невакциновані, вмирають в одинадцятеро частіше, ніж ті, хто щепився двічі. Чи ...