Рада підтримала зміни до Податкового кодексу щодо вдосконалення адміністрування податків.

За документ проголосували 283 депутати.

Верховна Рада прийняла у другому читанні законопроєкт про внесення змін до Податкового кодексущодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві. За законопроєкт № 1210 проголосували 283 депутати.

Проєкт закону враховує поправку про підвищення річних лімітів для фізичних осіб-підприємців (ФОП) 1-3 груп до 1 млн грн, 5 млн грн і 7 млн грн.

Документ вносить зміни в чинне законодавство в частині розгляду матеріалів перевірки, яке постійно здійснюватиметься колегіально постійно діючим органом контролюючого органу комісією з питань розгляду заперечень.

Також закон передбачає удосконалення процедури оскарження рішень контролюючих органів. Для цього пропонується створити постійний дорадчий орган при центральному органі виконавчої влади, який має забезпечити формування і реалізацію держфінансової політики.

Таким органом має стати Апеляційна рада з питань розгляду скарг платників податків. Рада буде розглядати апеляції на рішення центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику у передбачених Податковим кодексом випадках.

Згідно з документом, у Податковому кодексі врегулюють питання, пов'язані зі сплатою частини чистого доходу та/або дивідендів на державну частку. Йдеться про господарські товариства, корпоративними правами яких частково володіє держава; гостовариства, 50% та більше акцій яких належать господарським товариствам частка держави в яких складає 100 %.

Законом передбачено, що глава центрального органу виконавчої влади з податкової політики має право надавати посадовцям апарату такого органу та територіальних органів у податковій політиці повноваження на виконання певних функцій. Ці функції передбачені чинним Податковим кодексом, законодавством з питань сплати єдиного внеску. Також зазначені функції передбачені іншим законодавством, дотримання якого контролює центральний орган виконавчої влади з питань податкової політики та іншими законами.

Читайте також: У "Нафтогазі" розповіли про плани щодо податків з боргу "Газпрому"

Раніше Рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт № 1209-1 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві". За документ проголосували 256 народних депутатів.

Новини по темі

Зеленський звільнив з посади голів райдержадміністрацій в двох областях.

Чиновники звільнені згідно з поданими ними заявами

1

НАБУ завершило розслідування справи Омеляна

Омеляну надали матеріали для ознайомлення перед направленням обвинувального акта до суду

1

Вбивство Гандзюк: Херсонська облрада підтримала Мангера.

Проти постанови не проголосував жоден депутат

4

Недружній жест: Данілов дав оцінку видачу затриманих у Білорусі «вагнерівців» Росії.

Дії Лукашенка негативно позначаться на відносинах Білорусі й України.

1

МЗС України про заяви Лукашенка і видачу Білоруссю «вагнерівців» Росії: «Це обурює».

У МЗС наголосили, що "вагнерівці" з благословення білоруської влади, повертаються в РФ, щоб і далі скоювати злочини на території суверенних держав"

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie