48% громадян України згодні, що Друга світова війна була розв'язана внаслідок змови Гітлера і Сталіна. «Демініціатив».

48% громадян України згодні, що Друга світова війна була розв'язана внаслідок змови Гітлера і Сталіна, - опитування "Демініціатив". ІНФОГРАФІКА

48% українців згодні з думкою, що Друга світова війна була розв'язана в результаті змови Адольфа Гітлера та Йосипа Сталіна про розподіл сфер впливу в Європі та укладення пакту "Молотова-Ріббентропа".

Про це свідчать результати загальнонаціонального опитування, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з Центром політичної соціології, передає Цензор.НЕТ.

Водночас не згодні з цією тезою 29% респондентів та ще 23% не визначилися з відповіддю.

Серед молодшої вікової категорії (18-29 років) погоджується з цим твердженням 50% опитаних і не погоджуються 22%. Ця ж позиція переважає серед електорату всіх партій, крім "Опозиційної платформи - За життя" (ОПЗЖ).

Дивіться також на "Цензор.НЕТ": Дітей у Росії змусили зображати надгробки солдатів, які загинули під час Другої світової війни. ФОТО

Згідно з опитуванням, 46% громадян України погоджуються з тим, що Радянський Союз не зміг би перемогти у війні проти нацистської Німеччини без допомоги західних союзників з антигітлерівської коаліції. Не згодні з цим твердженням 35% респондентів, а ще 19% не визначилися з відповіддю.

Крім того, 25% українців вважають, що День перемоги – це насамперед святкування перемоги антигітлерівської коаліції в Другій світовій війні, 37% називають цей день святкуванням перемоги радянського народу у Великій Вітчизняній війні. Разом з тим 25% опитаних не поділяють жодного з наведених формулювань. Дослідники зазначають, що радянська інтерпретація досі поширена в центральному, південному та східному регіонах. Також майже половина жителів півдня і сходу (41% і 46% відповідно) не обрали жодного з цих варіантів.

Також 41% громадян України вважає, що наша країна має відзначати обидві дати - і День пам'яті та примирення 8 травня, і День перемоги над нацизмом 9 травня.

Водночас ще 31% опитаних вважають, що Україна має відзначати лише День перемоги над нацизмом 9 травня. Майже 9%, навпаки, підтримують ідею відзначати тільки День пам'яті та примирення 8 травня, а ще 10% респондентів - байдуже.

Згідно з опитуванням, святкування лише 8 травня найбільше підтримують у Західному регіоні (22%), тоді як на Сході і Півдні більше тих, хто вважає, що відзначати потрібно лише 9 травня (42% і 48% відповідно).

Також читайте: У Держдумі РФ пропонують заборонити заперечення вирішальної ролі СРСР у перемозі над нацизмом

Дослідники також зазначають, що ідея відзначати обидві дати переважає серед усіх вікових груп, крім респондентів старше 60 років, а також серед електорату всіх партій, крім ОПЗЖ. Ідея святкування обох дат є також більш популярною серед прихильників вступу України до Європейського Союзу, а серед противників європейської інтеграції - більшість вважає доречним відзначати лише 9 травня.

Загальноукраїнське опитування "День перемоги і його місце в історичній пам'яті українців: який сенс громадяни вкладають у цю дату?" було проведено Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 22 по 29 квітня 2021 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей.

Опитано 2021 респондента віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки – 2,3%.

Цензор.НЕТ

«Цензор.НЕТ» - останні новини дня в Україні та світі. Найсвіжіші новини зібрані на сайті censor.net

https://censor.net/ua

Новини по темі
Проєкт  «Без цензури» : Як друзі Єрмака хочуть забрати у нас безвіз, а Зеленський обманює Байдена.

Проєкт «Без цензури» : Як друзі Єрмака хочуть забрати у нас безвіз, а Зеленський обманює Байдена.

Сьогодні в "Без цензури" не буде голих дуп і бидла із паспортом України. Зате буде тема, від якої залежить, чи буде в нас безвіз і підтримка Сполучених Штатів на всіх фронтах.

Цензор.НЕТ

Повний курс вакцинації проти COVID-19 російською вакциною Sputnik V не є підставою для в'їзду в Україну.

Повний курс вакцинації проти COVID-19 російською вакциною Sputnik V не є підставою для в'їзду в Україну.

Повний курс вакцинації проти COVID-19 вакциною Sputnik V, розробленою російським Національним дослідницьким центром епідеміології та мікробіології ім. Гамалії, не є підставою для в'їзду в Україну.

Цензор.НЕТ

Брифінг 14.06.2021 Юлія Тимошенко

Брифінг 14.06.2021 Юлія Тимошенко

Брифінг голови депутатської фракції Політичної партії Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" Юлії Тимошенко

Брифінг 14.06.2021 Юрій Бойко

Брифінг 14.06.2021 Юрій Бойко

Брифінг співголови депутатської фракції Політичної партії "ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ" Юрія Бойка

Брифінг 14.06.2021 Олександр Корнієнко

Брифінг 14.06.2021 Олександр Корнієнко

Брифінг першого заступника Голови депутатської фракції Політичної Партії "СЛУГА НАРОДУ" Олександра Корнієнка

ЄВРО-2020: репортаж зі стадіону та прогнози українських вболівальників.

ЄВРО-2020: репортаж зі стадіону та прогнози українських вболівальників.

Збірна України втретє бере участь в чемпіонаті Європи з футболу. Попередні рази нам не вдавалося вийти з групи. Зараз вболівальники переконані, що Україна покаже найкращий результат і таки потрапить як мінімум до 1/8 фіналу. Чим вони пояснюють так...

Брифінг 14.06.2021 Ярослав Железняк

Брифінг 14.06.2021 Ярослав Железняк

Брифінг голови депутатської фракції Політичної Партії "ГОЛОС" Ярослава Железняка

Наступ на мову, присяга Вірастюка, звіт міністрів: Про плани депутатів на пленарний тиждень.

Наступ на мову, присяга Вірастюка, звіт міністрів: Про плани депутатів на пленарний тиждень.

Парламент готується до пленарного тижня. Лідери фракцій та груп зібралися на погоджувальну раду. Серед питань порядку денного - законопроєкт про амністію капіталів, судова реформа, зокрема перезапуск Вищої кваліфікаційної комісії. Прогнозують і по...