Рішення НКРЕКП про стягнення тарифу на передачу під час експорту протирічать вимогам ЄС, – ДТЕК.

Обозреватель

OBOZREVATEL. Найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Стягнення тарифу на передачу електроенергії під час експортц суперечить зобов’язанням України згідно з Угодою про асоціацію з ЄС. Про це написав гендиректор компанії "Д.Трейдінг" Віталій Бутенко в колонці для "Економічної правди".

"Справляння плати за передачу електроенергії під час експорту суперечить взятим Україною зобов’язанням щодо Угоди про Асоціацію із ЄС, Договору про заснування Енергетичного Співтовариства, позиції Секретаріату Енергетичного Співтовариства, директивам ЄС та позиції Європейського суду справедливості", – написав Бутенко.

Він зазначив, що компаніями групи ДТЕК сплачено 9 млрд грн за користування електричною мережею за період з 1 липня 2019 року.

Окрім того, за словами Бутенка, встановлення тарифу на передачу струму під час експорту є прямим методом перешкоджанню експорту електроенергії, адже створює додатковий фінансовий тягар для експортерів. Та наголосив: жодна з країн не запроваджує такої плати, оскільки це призведе до подвійної сплати тарифу – у країні експорту та в країні споживання електроенергії.

"Це є порушенням національного та міжнародного законодавства, що суттєво знижує конкурентоспроможність української електроенергії в Європі. В Україні профіцит електроенергії. Вітчизняна генерація та ГарПок захлинаються у боргах. Експорт електроенергії є одним із важелів, що може допомогти галузі вийти із кризи", – наголосив Бутенко.

На його думку, рішення НКРЕКП щодо стягнення тарифу на передачу електроенергії при експорті є згубним не тільки для енергетичної галузі, але і для економіки України в цілому та її іміджу на міжнародному рівні.

Раніше повідомлялося, що Секретаріат Європейського Енергетичного Співтовариства оприлюднював свою позицію щодо справляння тарифу на передачу електроенергії при експорті. Зокрема, у висновку Секретаріату ЄЕС зазначається, що справляння тарифу на передачу при експорті суперечить статті 41 Договору про Енергетичне Співтовариство та Угоді про Асоціацію з ЄС.

ТЕЛЕГРАФ «Что за стыд» : украинцы обсуждают «покращення» в метро Киева. ТЕЛЕГРАФ Ремонт на станции метро в Киеве вызвал жаркие споры в сети.
InternetUA В Одессе задержан преступник, воровавший технику из автомобилей. InternetUA Правоохранители задержали мужчину, который в центре Одессы обокрал несколько иномарок.
Зеркало Недели В Киеве показали работы трансавангардиста Романа Жука о любви: фоторепортаж. Зеркало Недели Выставка «Я все же тебя люблю…» включает произведения из разных периодов творчества автора.
УНИАН Зеленский внес в Раду законопроект о либерализации применения регистраторов расчетных операций. УНИАН Главным комитетом по этому законопроекту определен Комитет ВР по вопросам финансов, налоговой и таможенной политики.
Багнет Хомчак считает, что ВСУ свою миссию в этом году выполнили. Багнет
Новини по темі

Через тиждень ми скажемо яких результатів досягли після запровадження карантину вихідного дня.

Міністерство охорони здоров'я планує наступного тижня повідомити про ефект, якого вдалося досягти шляхом введення "карантину вихідного дня".

1

Марченко про незахищені статті бюджету: Якщо орган влади хоче під час пандемії купити стільці, можна почекати?.

Міністр фінансів Сергій Марченко стверджує, що держава здійснить виплати і за захищеними, і за незахищеними статтями бюджету.

1

Якщо тариф на передачу електроенергії підвищать, це негативно позначиться на курсі долара, – експерт.

Підвищення тарифу на передачу електроенергії вдарить по промисловості, яка змушена буде скорочувати працівників, призведе до зростання цін і курсу долара.

1

Вернивский: Год назад капитализация Tesla составляла всего 60 млрд, а сейчас – 544 млрд.

Учитывая, что у Илона Маска 18% акций компании, то его состояние только за счёт Теслы составляет 98 млрд дол! И сейчас Маск благодаря росту акций Теслы является 2-ым в списке самых богатых людей планеты.

1

Глава Мінфіну розкрив подробиці складних нічних переговорів з МВФ щодо бюджету.

Вони тривали цілодобово

1 1

Глава мінфіну Марченко: Переговори з МВФ тривали 3 тижні, починали о 16:00, закінчували о 4-5 ранку.

Міністр фінансів Сергій Марченко розповів про хід переговорів, під час яких бюджет на 2021 рік звіряли з представниками Міжнародного валютного фонду.

1

Економіст розповів, від чого залежить виконання бюджету у 2021 році.

Олег Пендзин впевнений, що Мінфін не зможе запозичити необхідні кошти на внутрішньому ринку через ОВДП

1

Зеркаль повідомила, чи готує Нафтогаз новий позов проти Газпрому.

Про це сказала радниця голови правління Нафтогазу Олена Зеркаль під час онлайн-брифінгу "П’ять років газової незалежності України".

1

Мінфін після перемовин з МВФ вимушено скоротив дефіцит бюджету – Марченко.

Збалансований проект Держбюджету відправлений на розгляд до Верховної Ради

1

У них с бюджетом все хорошо, но денег почему-то нет.

Запомните это лицо - это наш министр финансов Сергей Марченко. Вы еще не раз о нем услышите, это я вам гарантирую. BBC News Ukrainian сделали с ним шикарное интервью. Итак, журналисты задали два очень простых вопроса по сути: 1)Есть ли проблемы в...

1 3