Коронавірус мутує: чи варто цього боятись та до чого призводять ці зміни.

Вчені стверджують, що SARS-CoV-2 поводиться саме так, як від нього і очікували.

Коронавірус, який викликає COVID-19, постійно змінюється. Віруси множать себе і створюють більше версій самих себе. І, як рослини, тварини та бактерії, коронавірус постійно робить помилки у своєму множенні, а ці помилки призводять до мутацій – змін генетичного матеріалу дочірніх організмів порівняно з вихідним, пише Popular Science.

Читайте також:

В Ухані знайшли першого у світі пацієнта з коронавірусом. З кого почалася пандемія

Факт мутації вірусу лякає, але його зміна не означає, що він обов’язково стає небезпечнішим. Фактично, експерти кажуть, що навряд чи SARS-CoV-2 зміниться так, що пандемія почне рухатись непередбачуваним чином.

Шанси на те, що вірус мутує до більш смертоносної чи заразної версії найближчими тижнями, місяцями або навіть роками, не дуже високі.

"Швидкість, з якою цей вірус мутує або розвивається, не є непередбачуваним, навпаки – вона саме така, яку ми очікували від вірусу такого типу. Всі віруси без кінця змінюються і в цьому процесі немає нічого незвичного", - каже вірусолог Єльської школи публічного здоров’я Натан Грубо.

Читайте також:

У Китаї від хантавірусу померла людина: звідки він взявся і як передається

Вірусолог каже, що фантастична література та кіно створили навколо мутації вірус дуже тривожний фон, але лякатись нема чого.

"Як тільки звучить слово "мутація" одразу вважається, що сталося щось неймовірно велике – або у позитивному ключі, або у негативному. Однак еволюція так не працює. Ми всі маємо мутації. Ми всі генетично відрізняємось від своїх пращурів", - запевняє вірусолог.

Віруси мутують дуже швидко, особливо такі як SARS-CoV-2, однак у цьому випадку його мутації або шкодять самому вірусу, через що він може втратити можливість виживати або копіюватись, або ж не змінює поведінки вірусу в цілому.

Мутує і швидко поширюється: загадковий коронавірус вражає все більшу кількість людей

Жертвами невідомої хвороби вже стали 9 людей і ще понад 400 - недуга вклала на лікарняні ліжка. Тим часом ознаки вірусу вперше зафіксували у Вашингтоні. Напередодні з підозрами на новий вірус шпиталізували пацієнтів і в Австралії, Філіппінах, Сингапурі та В’єтнамі. Про поширення небезпечного вірусу дивіться далі у сюжеті.

Мутує і швидко поширюється: загадковий коронавірус вражає все більшу кількість людей

Найбільш небезпечні характеристики вірусу – це його заразність та ураження, які він здатен нанести організму, в якому поселився. І ці здатності контролюються цілим набором генів, тому проблема більшої небезпеки цього вірусу для людей найближчими місяцями не стоїть, а може і роками.

Ще 3 березня китайські науковці заявили, що виявили два штами SARS-CoV-2, але вони мало чим відрізняються, немає ознак, що один з них більш загрозливий, ніж інший, і одна вакцина буде ефективною від них обох.

Читайте також:

В Ухані вакцину проти коронавірусу ввели трьом групам добровольців

Є дві ситуації, коли мутації можуть мати істотний вплив під час спалаху, говорить Грюбо. Можливо, може з’явитися мутація, яка не робить вірус більш небезпечним для людей, але зробить його більш складним для діагностування. Вченим важливо відстежувати нові мутації в SARS-CoV-2, щоб вони могли дізнатися, чи потрібно міняти тест-системи для виявлення вірусу.

Також можливо, що SARS-CoV-2 стане стійким до противірусних препаратів, як бактерії стають стійкими до антибіотиків. Тому, ймовірно, знадобиться не один універсальний лікарський засіб, аби боротись з коронавірусною інфекцією. Швидше за все, хворі отримуватимуть "коктейль" з кількох ліків, аби вигнати вірус з організму. Таку стратегію нині ефективно використовують у лікуванні ВІЛу.

Вчені передбачають, що вакцина від коронавірусу буде розроблена раніше, ніж його мутація стане суттєвою. Вірусам важко виробляти резистентність до вакцин. Наприклад, віруси кору та жовтої лихоманки настільки повільно змінюються, що проти них досі ефективні вакцини, винайдені десятки років тому.

Новини по темі

Фото: археологи відкопали величезний бивень мамонта у Німеччині.

Під час розкопок біля баварського міста Регенсбург (Німеччина) археологи виявили бивень мамонта довжиною 2,45 метра. Знахідка особлива тим, що неушкоджені довгі бивні мамонтів зустрічаються дослідникам украй рідко, пише DW. Біля бивня також було з...

3 3

Порятунок батьків. П’ять кращих ноутбуків для дітей

Вибір ноутбука для дитини є складнішим, ніж здається.

1

Собак навчать винюхувати хворих з коронавірусною інфекцією.

Собаки вже вміють виявляти рак, хворобу Паркінсона, малярію тощо.

2 15

Народження, позбавлення волі чи менопауза: зуби можуть розповісти про пережиті людиною події.

Зуби можуть стати щоденником основних життєвих етапів людини.

4 88

Найкращі фото тижня з космосу: селфі для науки

"Сьогодні" зібрали епічну галерею космічних селфі, які були надіслані з марсіанських і місячних роверів

2

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie