Що це було? Китайські вчені показали знімок дивної речовини на Місяці.

2 2

Китайська програма дослідження Місяця опублікувала зображення, які дають нам уявлення про таємничий матеріал, виявлений на протилежному боці супутника.

Yutu-2, місячний ровер китайської місії Chang’e-4, привернув до себе увагу минулого місяця після того, як його команда помітила щось незвичайне поруч з невеликим кратером.

Місячний марсохід Yutu-2 в Китаї зробив це зображення з краю невеликого кратера, де виявив загадковий гелеподібний матеріал. В інформаційно-пропагандистській публікації, в якій 17 серпня було оголошено про результати, використовувався термін «jiao zhuang wu», який можна перекласти як «гелеподібний». Ця фраза викликала великий інтерес.

Тільки через місяць вчені змогли поглянути на цей цікавий матеріал завдяки публікації китайською мовою в соціальній мережі WeChat. Поруч із новими зображеннями матеріалу на Місяці в повідомленні докладно розповідається про те, як команда Yutu-2 наблизилася до кратера, щоб проаналізувати зразок.

Стиснутий чорно-білий знімок зроблений з камери, що дозволяє уникнути перешкод на ровері. На думку деяких вчених, зелена, прямокутна область і червоне коло всередині, як вважають, пов’язані з полем зору приладу видимого та ближнього інфрачервоного спектрометра (VNIS), а не з самим об'єктом. Оскільки VNIS має невелике поле зору, команді водіїв необхідно було ретельно орієнтуватися в Yutu-2, щоб виявити матеріал, не потрапляючи в кратер.

Після отримання першого набору даних, які VIRS зібрала в кратері в липні, команда Yutu-2 визнала його незадовільним через тіні, тому члени команди зробили другий підхід і вимір протягом наступного місячного дня в серпні. Згідно Our Space, виявлення було зроблено — але результати не були опубліковані.

Клайв Ніл, місячний вчений з Університету Нотр-Дам, сказав, що, хоча зображення не надто велике, воно все ж може дати підказки про природу матеріалу. Ніл сказав, що матеріал, виділений в центрі кратера, нагадує зразок ударного скла, виявленого під час місії Аполлон-17 в 1972 році. Зразок 70 019 був зібраний астронавтом Харрісоном Шміттом, вченим-геологом, зі свіжого кратера 10 футів (3 метри). в діаметрі, подібний до того, до якого наближався Юту-2.

Ден Моріарті, науковий співробітник NASA в Центрі космічних польотів ім. Годдарда в Грінбелті, штат Меріленд, згоден з тим, що складно дати точну оцінку хімічному складу речовини, з огляду на низьку якість зображення і кольорову частина на зображенні Yutu-2. Моріарті сказав, що виділений матеріал виглядає дещо яскравіше, ніж навколишні матеріали, хоча фактичну яскравість важко підтвердити з фотографій. Якщо це так, контраст може бути через різне походження відповідних матеріалів.

«Буде дуже цікаво подивитися, що бачить спектрометр, і чи з’являться зображення з більш високою роздільною здатністю», — зазначає Моріарті.

Зонд Chang’e-4 був запущений 8 грудня минулого року і 3 січня цього року здійснив м’яку посадку в кратері Карман басейну Південний полюс — Ейткен на зворотному боці Місяця.

У наукові завдання зонда входять низькочастотні радіоастрономічні спостереження, зйомки рельєфу, визначення мінерального складу і структури місячної поверхні, вимірювання нейтронного випромінювання і нейтральних атомів. Зонд оснащений чотирма корисними навантаженнями, розробленими Нідерландами, Німеччиною, Швецією і Саудівською Аравією.

Новини по темі

Морози та сніг: в Україну йде антициклон

1

За попередніми прогнозами синоптиків з 28-го жовтня в Україні очікується відчутне похолодання, а 30-31 жовтня можливий мокрий сніг. Про це написала у Фейсбуці синоптик Наталія Діденко. Вона зазначила, що в найближчі дні в Україні буде тепло і тума...

WhatsApp отримав нову функцію, на яку всі чекали більше 10 років.

1

Месенджер WhatsApp отримав нову функцію, яку всі чекали більш ніж 10 років, і це реальний факт. Відтепер у користувачів є розширений контроль над безпекою своїх особистих даних. Чому розробники вирішили додати таку корисну і важливу для багатьох л...

Google випустила велике оновлення браузера Chrome з примусовим темним режимом для всіх платформ.

1

Компанія Google випустила стабільну версію браузера Chrome 78 для Mac, Windows, Linux, Android і iOS. Серед усього іншого, оновлення приносить нове меню настройки для «Нової вкладки», примусовий темний режим і підтримку функції перевірки паролів. ...

Представлений смартфон з найекономічнішим екраном. Обіцяно 10 днів автономної роботи

1

Hisense A5 отримав дисплей з електронного паперу. Китайська компанія Hisense представила смартфон Hisense A5. Для нього заявлені рекордні 10 днів автономної роботи не стільки завдяки ємному акумулятору, скільки через використання технології вигото...