Кличко назвав умову, за якої дохідна частина бюджету Києва могла б збільшитися на 13,8 млрд грн.

Якби Києву залишали 60% ПДФО, як усім іншим містам України, дохідна частина бюджету столиці збільшилася б на 13,8 млрд грн. Наразі до міської скарбниці зараховується 40% ПДФО.

Про це мер Києва Віталій Кличко заявив на початку засідання Київської міської ради. Так він відповів на запитання щодо того, скільки недоотримує столиця через те, що більшу частину податку на доходи фізичних осіб у неї забирають до бюджету держави.

"Нагадаю, відповідно до статті 64 Бюджетного кодексу України, до бюджету столиці зараховується тільки 40 % ПДФО, що сплачується на території Києва. Решта ж – 60%, йде до Держбюджету. Разом з тим, усім іншим громадам залишають 60% ПДФО, – сказав Кличко. – У грошах, для розуміння, це виглядає так. Наприклад, у бюджеті міста на цей рік передбачені надходження від сплати податку на доходи фізичних осіб у розмірі понад 27,6 млрд грн. А якщо б Києву залишали 60 % податку, дохідна частина кошторису збільшилася б на 13,8 млрд грн!" – додав він.

Мер Києва наголосив, що тільки 2020 року у такий спосіб місто недоотримало 12,3 млрд грн, у 2019 – 11,5 млрд грн, у 2018 – 9,3 млрд грн.

Водночас розмір субвенцій із Державного бюджету до бюджету Києва зменшується із року в рік. – Із 15,4 млрд грн у 2018 році до 8,1 млрд грн у 2021 році. За три роки – майже вдвічі. Також повністю відсутнє фінансування субвенції на виконання столичних функцій.

"А нам потрібно ремонтувати дороги і мости, будувати розв’язки, об’єкти соціальної інфраструктури, модернізувати тепломережі і багато іншої занедбаної десятиліттями інфраструктури", – зауважив мер Києва.

Кличко наголосив, що Київрада неодноразово зверталась до Президента України, парламенту та уряду щодо справедливого розподілу податку на доходи фізичних осіб та усунення дискримінаційного підходу до територіальної громади столиці. Із 2015 по 2021 роки депутати ухвалили 7 таких звернень від Київради, два з них – цього року. Також у комунікації з народними депутатами, міська влада неодноразово ініціювала проєкти законів про внесення змін до статті Бюджетного кодексу щодо доходів бюджету столиці.

“Але Київ, на жаль, не отримує жодної реакції на свої справедливі вимоги. Це, підкреслю, в ситуації, коли ПДФО має найбільшу питому вагу в структурі доходів до бюджету міста. І розмір надходжень від цього податку впливає і на можливості здійснення Києвом своїх самоврядних повноважень, і на виконання функцій столиці України. Я вважаю це абсолютною дискримінацією громади Києва. І, переконаний, таку ситуацію потрібно змінювати. Якщо в депутатів Київради є конкретні пропозиції щодо наших можливих наступних кроків, – готовий обговорювати їх і виносити на обговорення Київради”, – сказав Віталій Кличко.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше Кличко розповів, коли у Києві збудують екологічно безпечний сміттєпереробний завод. Його концепцію мають презентувати вже найближчим часом. Мер уточнив, що нове підприємство стане альтернативою нинішнім сміттєвим полігонам.

Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Новини по темі
Українські вболівальники у Румунії скандують  «Хто не скаче – той москаль».

Українські вболівальники у Румунії скандують «Хто не скаче – той москаль».

У понеділок, 21 червня, Збірна України зіграє з австрійцями. У Румунії вболівальники вже у неділю, 20 червня, були налаштовані на матч та скандували на вулицях. 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24...

1

Восстание аравийцев, которое изменило мир, Большой мир.

Восстание аравийцев, которое изменило мир, Большой мир.

105 лет назад – в июне 1916 года – кучка вооруженных чем попало авантюристов из далекой пустыни на задворках цивилизации решила бросить вызов существовавшим в то время порядкам и умудрилась навсегда изменить мир. Читати на сайті:

1

Як‌ ‌Росія‌ знищує ‌українську‌ ‌в‌ ‌Криму?‌ -‌ ‌Крим.

Як‌ ‌Росія‌ знищує ‌українську‌ ‌в‌ ‌Криму?‌ -‌ ‌Крим.

Українці є, а мови – немає. 0,1% кримчан вивчають українську у Криму. 0,1 % – це 214 дітей із 218 974 учнів у 2020/2021 навчальному році в Криму. Трохи краща, але теж непроста ситуація – із кримськотатарською мовою: нею мають змогу навчатися 6,7 т...

Безысходность и отчаяние перерастающее в злость 190621.

Безысходность и отчаяние перерастающее в злость 190621.

Австрійські вболівальники у Румунії кричали  «Україна» : їх підтримали і українці.

Австрійські вболівальники у Румунії кричали «Україна» : їх підтримали і українці.

У Румунії 21 червня відбудеться матч Україна – Австрія. Вболівальники вже встигли познайомитись та налаштувались на гру. 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Канал у Telegram –

Вибух на Позняках: перша річниця. Колишні мешканці будинку зібралися на вечір пам'яті / включення

Вибух на Позняках: перша річниця. Колишні мешканці будинку зібралися на вечір пам'яті / включення

П’ятеро загиблих, троє постраждалих та більше сотні людей без даху над головою. Перша річниця трагедії на столичних Позняках, коли внаслідок вибуху газу був зруйнований цілий під’їзд. Колишні мешканці зібралися на вечір пам’яті та висадили біля за...