У Солсбері проводять хімочищення на місці отруєння Скрипаля

Сегодня
У Солсбері проводять хімочищення на місці отруєння Скрипаля

Група фахівців у вівторок, 17 квітня, почала хімічну очистку місць в Солсбері, які фігурують у справі про отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його дочки Юлії. Про це повідомляє Deutche Welle.

Хімічне очищення 9 місць, які пов'язані з отруєнням, займе кілька місяців. Хімочищенню підданий ресторан Zizzi і паб The Mill, куди Скрипалі заходили незадовго до того, як їх знайшли в несвідомому стані в сквері.

У роботах з очищення візьмуть участь приблизно 190 фахівців, процес контролюється британським міністерством навколишнього середовища.

Нагадаємо, 5 березня поліція міста Солсбері оголосила про те, що поруч з одним з міських торгових центрів через взаємодію з невідомою небезпечною речовиною серйозно постраждали дві людини. Пізніше з'ясувалося, що це був екс-полковник ГРУ Сергій Скрипаль, що працював на британську розвідку, і його дочка Юлія.

Як пізніше стало відомо, екс-грушник був отруєний нервово-паралітичною речовиною "Новачок", яку розроблено в РФ.

Також в записнику одного з творців отруйної речовини "Новачок" хіміка Леоніда Рінка виявили три телефонні номери російсько-сирійського бізнесмена Мудалала Хурі, який потрапив під санкції за допомогу режиму Башара Асада.