Суд ЄС визнав Польщу винною в порушенні законів Євросоюзу під час вирубування Біловезької пущі

Гордон
Суд ЄС визнав Польщу винною в порушенні законів Євросоюзу під час вирубування Біловезької пущі

Суд Євросоюзу у вівторок, 17 квітня, визнав Польщу винною у справі про вирубування Біловезької пущі. Про це йдеться в рішенні суду.

Суд постановив, що Польща не виконала зобов'язань, які накладають директива Євросоюзу з охорони природних місць проживання, дикої флори і фауни, а також "пташина директива". Цими директивами встановлено визначення заповідника "Біловезька пуща" та обсяг території, яка підпадає під спеціальну охорону.

Вирок завершив спір із Єврокомісією, який почався у 2016 році. Його ухвалила Велика палата суду у складі 15 суддів.

Суд не став уводити проти Польщі фінансові санкції, оскільки уряд країни вивів важке обладнання для вирубування з Біловезької пущі.

Польський уряд пояснював вирубування дерев небезпекою масштабного поширення жуків-короїдів. У суді визнали цей аргумент недостатнім.

28 липня 2017 року суд ЄС зобов'язав Варшаву зупинити вирубування лісу в Біловезькій пущі, яке почали навесні 2016 року. 31 липня міністр навколишнього середовища Польщі Ян Шишко повідомив, що роботи триватимуть.

20 листопада 2017 року суд Європейського союзу вирішив, що Польща має щодня виплачувати €100 тис., поки не припинить вирубування Біловезької пущі. Як виняток суд дозволив Польщі лісокористування в пущі, що "гарантує громадську безпеку". Наступного дня Польща припинила вирубування дерев у заповіднику.

Через Біловезьку пущу проходить кордон між Білоруссю і Польщею. Біловезький національний парк площею 105,2 км², розташований на польській території, входить до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.