Дзеркало Тижня

«Дзеркало Тижня» - Останні новини України й світу. Лише достовірні новини політики, економіки, світу, культури й науки.

https://zn.ua/ukr/

Ринок нерухомості Києва - 2021: будівництво житла зросло на третину.

Саме завдяки житловій нерухомості будівництво у Києві у році, що минув, показало приріст. Адже лише цей сегмент будівництва будівель демонстрував зростання.

Будівництво житлової нерухомості в Києві у 2021 році перевищило попередній рік щонайменше на третину. Таку статистику, яка є у розпорядженні редакції, оприлюднило Головне управління статистики м. Києві станом на початок листопада.

Саме завдяки житловій нерухомості будівництво у Києві у році, що минув, показало приріст на 13 відсотків. Адже лише цей сегмент будівництва будівель продемонстрував зростання, причому одразу на 31%.

При цьому, будівництво нежитлових будівель впало на 1,2%, інженерних споруд – на 7%.

За 10 місяців 2021 року будівельні компанії вклали в столичну нерухомість 23,753 млрд грн. І на житлову нерухомість з цієї суми пішло 32% - 12,404 млрд грн.

Водночас на будівництво інженерних споруд було витрачено 38,7% від загального обсягу - 14,968 млрд грн. А на будівництво нежитлових приміщень було витрачено 29,3% - 11,348 млрд грн від загального обсягу.

Читайте також: В Україні зріс податок з продажу нерухомості

Як писало ZN.UA , п оточний рівень цін на квадратні метри у найбільших мегаполісах України практично не залишає сумнівів якщо не в обвалі ринку, то принаймні у різкій корекції практично всіх його сегментів, пише Вадим Башта у своїй статті "Прогноз-2022: "Стоп-кран" на ринку житла: що буде із цінами. Три варіанти" .

"Швидше за все, впаде все – від преміумкласу в "топових" локаціях центру до типового житла – квартир у спальних районах, варварськи забудованих огидними дешевими "свічками", і маргінальної старої "вторички", – пише Башта.

На ринку житлового будівництва відбувається ажіотаж, який не підкріплений збільшенням доходів населення. Більше того, який як вичерпав попит навіть майбутніх періодів. Внаслідок цього на ринку "революційна" ситуація — "продавці не хочуть, а покупці не можуть".

Попри це, Україна все ще тримається в рейтингу цін на нерухомість. Хоча за темпами зростання цін Україна й опустилася на 22 місце серед 55 країн.

Вартість житлової нерухомості в Україні за рік зросла на 8,3% . За перше півріччя житло в Україні подорожчало на 4%, йдеться в рейтингу агентства Knight Frank.

Підготував/ла : Лія Ільченко
Новини по темі
Загроза вторгнення Росії посилюється через такі дії, як суд над Порошенком – адвокат МАРК ФЕЙГІН.

Загроза вторгнення Росії посилюється через такі дії, як суд над Порошенком – адвокат МАРК ФЕЙГІН.

Ще восени українська зовнішня розвідка повідомляла, що Росія розробляє сценарії дестабілізації України. 25 грудня торік секретар РНБО Олексій Данілов сказав, що Росія щосили хитатиме Україну, американські дипломати, та ж Вікторія Нуланд, також ска...

1 7

Суд переніс обрання запобіжного заходу Порошенку. Наживо

Суд переніс обрання запобіжного заходу Порошенку. Наживо

Підписатися на наш канал З питань реклами: ntareklama@gmail.com

STREAM! Суд над Порошенком: проголошення ухвали про запобіжний захід / Акція під судом.

STREAM! Суд над Порошенком: проголошення ухвали про запобіжний захід / Акція під судом.

Суд над Порошенком. Засідання Печерського районного суду міста Києва у справі про обрання запобіжного заходу п'ятому президенту України Петру Порошенку. Проголошення ухвали суду. Петро Порошенко повернувся в Україну з закордонного відрядження 17 с...

Порошенко повернувся в Україну. Печерський суд. Обрання запобіжного заходу / Хронологія

Порошенко повернувся в Україну. Печерський суд. Обрання запобіжного заходу / Хронологія

Більше семи годин Печерський райсуд Києва обирає запобіжний захід Петру Порошенку. Суддя досі перебуває у нарадчій кімнаті. Прокуратура просить арештувати п’ятого Президента на два місяці та визначити заставу - один мільярд гривень. Весь день у за...

Охорона Порошенка розштовхувала людей під судом

Охорона Порошенка розштовхувала людей під судом

Петрові Порошенку 17 січня не обрали запобіжний захід. Його охорона під судом жорстоко розгтовхувала натовп. ~ Підписатись на Вєсті ~ ~ Підписатись на Знаєм24 ~ 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24...

1 1

ТУРЧИНОВ про суд над ПОРОШЕНКОМ:  «Для зеленої влади почався зворотній відлік».

ТУРЧИНОВ про суд над ПОРОШЕНКОМ: «Для зеленої влади почався зворотній відлік».

Саме масова підтримка депутатів і виборців та членів партії, які прийшли та приїхали в аеропорт і під стіни Печерського суду зірвали плани з показового доправлення Порошенка до суду. Варто також зазначити, що тролейбуси до аеропорту "Жуляни" вранц...