Німецькі перевізники хочуть наймати українських водіїв, щоб уникнути таких проблем, як в Британії.

Німецька Федеральна асоціація вантажного транспорту, логістики та управління відходами (BGL) хоче використовувати всі доступні можливості, які дозволять заповнити швидше зростаючий список вакансій водіїв вантажівок. Організація прагне уникнути повторення в Німеччині ситуації, що склалася в Великобританії. Про це пише Логіст.Todayз посиланням на німецький галузевий портал eurotransport.de.

Згідно з прогнозом BGL, в найближчі роки нестача водіїв вантажівок різко зросте. Якщо не вжити жодних заходів, то ситуація, що склалася зараз у Великобританії, коли полиці магазинів порожні, а фермерам доводиться виливати молоко, бо його не забирають вчасно, набуває цілком реальних обрисів. Про це заявив офіційний представник правління BGL Дірк Енгельгардт на загальних зборах асоціації у Франкфурті.

«Те, що відбувається в Англії, – це лише передчуття того, що очікує Німеччину. Наші компанії змушені відмовлятися від замовлень, вантажівки стоять на місці через відсутність водіїв», – прокоментував Дірк Енгельгардт.

За заявою чиновника, в деяких автопарках через нестачу водіїв вже простоюють до 30 машин. Щоб усунути слабке місце, BGL також покладається на політичну підтримку – асоціація пропонує нову програму фінансування.

«Справа не тільки в тому, що нам потрібно покращувати імідж професії, також необхідно, щоб отримання водійських прав ставало дешевшим. Ніхто не буде викладати 10 000 євро, якщо є ймовірність, що стажист потім піде до конкурента», – пояснив він.

Представник BGL також торкнувся вельми делікатної теми – найму професійних водіїв з третіх країн. За словами Енгельгардта, багато транспортних компаній з Центральної та Східної Європи наймають далекобійників з-поза меж Євросоюзу. Литовські перевізники в цьому питанні лідирують, більша частина їх водіїв прибули з Білорусі та України. Виходячи з ситуації, що склалася, BGL пропонує надати німецьким компаніям можливість наймати професіоналів з третіх країн.

Після цієї заяви відбувся обмін думками серед присутніх експертів, в ході якого з'ясувалося, що існують чіткі вимоги до розміщення водіїв з третіх країн в Німеччині. Німецькі закони серйозно перешкоджають найму водіїв з країн, що не входять в ЄС. Вимоги набагато жорсткіші, ніж в Польщі чи Литві.

Німецькі експерти не проти залучення водіїв з країн, що не входять в ЄС, але при цьому хочуть жорсткого контролю над ринком праці. Зокрема, пред'являти більш суворі вимоги – майбутні водії повинні будуть пройти навчання в Німеччині на основі німецьких правил.

«Не думаю, що було б добре, якби ми навчили водія в Україні і дозволили б їм їздити в Німеччині. Це не спрацювало і в інших професіях. Отже, ваша рекомендація: навчайте потенційних водіїв з країн, що не входять в ЄС, в Німеччині», – наголосив Кірстен Люман , експерт по дорожньому руху партії СДПН.

Нагадаємо, в Італії виник дефіцитводіїв вантажівок: мало охочих працювати за зарплату в 3000 євро.

Mind.ua

«Mind.ua» - читайте актуальні новини економіки на сайті Mind.ua. Головні новини фінансів за сьогодні. Останні новини бізнесу. Свіжі новини валютного ринку. Новини стартапів та бізнес ідеї

https://mind.ua/

«Марш Рівності» -2021 в Києві. Невелика провокація і багато поліції: як все відбувалося

«Марш Рівності» -2021 в Києві. Невелика провокація і багато поліції: як все відбувалося

Вимагали рівноправності і посилення відповідальності за утиски сексменшин. "Марш рівності" у Києві зібрав до 7 тисяч учасників. Цю кількість повідомили організатори. Паралельно свою акцію провели й противники Маршу. Їх розділяли більше двох тисяч ...

8

Реформа Зеленського тримає в страху суддівську мафію, Правосуддя по.

Реформа Зеленського тримає в страху суддівську мафію, Правосуддя по.

Рада суддів України спробувала заблокувати судову реформу. Вона не призначила своїх представників до Етичної ради та почала відверто шантажувати владу. Читати на сайті:

5 111

Кращі за Стенфорд і Кембридж: українські студенти-фізики вибороли бронзу на Міжнародній олімпіаді.

Кращі за Стенфорд і Кембридж: українські студенти-фізики вибороли бронзу на Міжнародній олімпіаді.

Обійшли за результатами американську Лігу Плюща, Стенфорд, Кембридж та чимало інших. П'ятеро українських студентів-фізиків вибороли бронзу на міжнародній олімпіаді з теоретичної фізики. За одну добу вони розв'язали шість надскладних задач. З юними...

6 16

Колекція з 60 000 вінтажних коробок. Історія жительки Бельгії про незвичайне хобі

Колекція з 60 000 вінтажних коробок. Історія жительки Бельгії про незвичайне хобі

60 тисяч бляшанок має у колекції жителька Бельгії. Це коробки з-під солодощів, кави, а також різних неїстівних продуктів. Жінці-колекціонерці - 80 років. І вона - рекордсменка книги Гіннеса. Де зберігається унікальна колекція і чи збільшуватиметьс...

4 32

Можуть позаздрити найкращі музеї світу. Виставка унікальних скіфських скарбів на Запоріжжі

Можуть позаздрити найкращі музеї світу. Виставка унікальних скіфських скарбів на Запоріжжі

Скіфський меч – акінак у золотому окладі, а ще прикраси та предмети побуту. У краєзнавчому музеї Кам’янки-Дніпровської на Запоріжжі відкрили унікальну експозицію. Усі речі представлені на виставці належали племенам, які заселяли південь України по...

8 88

Топ сексуальних політиків, янголятко Аваков, ТікТокер Поплавський - Антон Сененко – гість Легко-шоу.

Топ сексуальних політиків, янголятко Аваков, ТікТокер Поплавський - Антон Сененко – гість Легко-шоу.

Друзі та подруги, вітаємо вас на восьмому випуску “Легко-шоу”! Сьогодні легко й весело говоримо про те, як Арсен Аваков розважається в Інстаграмі, чи розрізняє Михайло Поплавський факультет і факультатив та навіщо йому ТікТок, а ще – про вкрай ори...

2 47