Менеджмент «Харківобленерго» намагається зберегти корупційні схеми на підприємстві – заява Smart Holding.

Чинний менеджмент АТ "Харківобленерго" намагається зберегти корупційні схеми на підприємстві. Про це йдеться в заяві інвестиційної групи Smart Holding.

Так в компанії відреагували на рішення Антимонопольного комітету України про скасування дозволу на придбання 29,79% акцій АТ "Харківобленерго". Заяву було поширено пресслужбою компанії.

Сьогодні, 22 липня, АМКУ відкликав дане на початку цього року Smart Holding (Cyprus) LTD на придбання пакета акцій АТ "Харківобленерго" в розмірі, що забезпечує перевищення 25% голосів у вищому органі управління товариства. Рішення мотивоване тим, що представлена в заяві Smart Holding (Cyprus) інформація щодо АТ "Харківобленерго", не може вважатися достовірною, оскільки вона подавалася не самою енергокомпанією або її уповноваженим представником.

Згідно із заявою Smart Holding, перегляд рішення АМКУ ініційований нинішнім менеджментом "Харківобленерго" і є відповіддю на активну позицію міноритарного акціонера в питанні підвищення прозорості в управлінні державним підприємством.

"Насправді, ситуація з переглядом АМКУ свого ж рішення ініційована діючим менеджментом АТ "Харківобленерго" та пов'язаними з ними особами з метою, як ми вважаємо, збереження свого корупційного статус-кво в енергокомпанії. І очевидно, Smart Holding (Cyprus) LTD стала дуже незручним акціонером для окремих ділків, які наживаються на державній власності", – йдеться в повідомленні.

У компанії відзначають, що протягом останніх років "Харківобленерго" стало одним з найбільш неприбуткових підприємств галузі. Так, якщо в 2015 році прибуток "Харківобленерго" становив 30-35 млн грн, то в наступні роки цей показник не перевищував 3-5 млн грн. Водночас в 2020 році прибуток таких порівнянних компаній як ДТЕК "Одеські енергомережі" і ДТЕК "Дніпровські електромережі" склала 529,5 млн грн і 346,4 млн грн, відповідно.

Причиною такого незадовільного фінансового стану АТ "Харківобленерго", на думку Smart Holding, "є існування численних корупційних схем і відверте розкрадання коштів", що підтверджується десятками кримінальних проваджень, пов'язаних з підприємством.

У компанії наполягають, що не подавали в АМКУ недостовірної інформації, а всі дані щодо енергокомпанії, передані регулятору і випромінює ним протягом 5 місяців, були отримані з публічних офіційних джерел.

За словами директора по ризиках і безпеки Smart Holding Івана Герасимовича, перегляд рішення АМКУ жодним чином не впливає на законність придбання Smart Holding (Cyprus) LTD акцій АТ "Харківобленерго", а також на реалізацію компанією прав і обов'язків акціонера. При цьому він нагадав, що міноритарний акціонер ініціював проведення зборів акціонерів АТ "Харківобленерго" на якому планується обрати правомочний наглядових рада за участю незалежних директорів.

"Це стане запорукою ефективної діяльності товариства і забезпечить належний контроль за діяльністю менеджменту", – резюмував представник Smart Holding.

Як повідомлялося, в січні Smart Holding (Cyprus) LTD стала власником 29,795% акцій АТ "Харківобленерго" та ПрАТ "Харківенергозбут", що раніше належали Inter Growth Investments LTD. Операція була схвалена Антимонопольним комітетом України 28 числа того ж місяця.

Довідка

АТ "Харківобленерго" є оператором системи розподілу (ВСР), володіє і обслуговування розподільні електричні мережі, розташовані на території області.

Протяжність електромереж "Харківобленерго" складає 39,6 тисяч км, кабельних ліній – 7,3 тисячі км. Компанія експлуатує 11,16 тисяч підстанцій напругою 0,4-150 кВт.

ПрАТ "Харківенергозбут" надає послуги з постачання електроенергії споживачам Харкова і області.

Основними акціонерами компаній є держава в особі Фонду державного майна, що володіє 65% акцій компанії, а також Smart Holding (Cyprus) Вадима Новинського – 29,79%.

Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Новини по темі
Медаль в плаванні, розчарування в тенісі, традиції між спортсменками.

Медаль в плаванні, розчарування в тенісі, традиції між спортсменками.

Четверта бронзова нагорода у скарбничці українських олімпійців на іграх у Токіо. Її виборов плавець Михайло Романчук. Натомість перша ракетка України Еліна Світоліна не змагатиметься за олімпійське золото. У півфіналі вона поступилася спортсменці ...

Які країни спростили умови подорожей для українських туристів.

Які країни спростили умови подорожей для українських туристів.

Пандемія коронавірусу змінила плани багатьох українців на відпочинок. Втім для туристів є шанс побувати за кордоном у 2021 році. Читати на сайті:

Подія геополітичного масштабу: У зоні відчуження відкрили колії для транспортування ядерного палива.

Подія геополітичного масштабу: У зоні відчуження відкрили колії для транспортування ядерного палива.

Оновлена залізниця у Зоні відчуження. По ній курсуватиме спецпотяг, який транспортуватиме відпрацьоване паливо до сховища. Відремонтували колії у рекордний термін. Нині організували урочисте відкриття. Мирослав Солонар повернувся із Зони відчуженн...

Підготовка до  «Ігор Воїнів». Як ветерани АТО з інвалідністю стрибали з парашутами

Підготовка до «Ігор Воїнів». Як ветерани АТО з інвалідністю стрибали з парашутами

Підкорюють небо. Ветерани бойових дій на сході України стрибали з парашутами з чотирикілометрової висоти. 16 вояків, які зазнали поранень на фронті тепер готуються представити Україну на міжнародних змаганнях ветеранів "Ігри воїнів", які відбудуть...

Секрети Мамай-гори. Археологи вперше знайшли артефакти Трипільської культури на півдні України

Секрети Мамай-гори. Археологи вперше знайшли артефакти Трипільської культури на півдні України

Археологічне відкриття. На Запоріжжі, археологи вперше за весь час досліджень, знайшли артефакти трипільської культури. Раніше вважали, що трипільців на півдні України не було. Що значить знахідка для сучасних істориків? Як працюють археологи та ч...

Пожежі в Туреччині: горять курорти Бодрум та Мармарис.

Пожежі в Туреччині: горять курорти Бодрум та Мармарис.

У Туреччині горять популярні серед українських туристів курортні міста середземноморського узбережжя. Вогонь вже за кілька кілометрів від готелів курортного містечка Мармарис. Місцева влада розпочала евакуацію людей. Напередодні пожежа розпочалася...