Зеленський підписав закон про зменшення штрафів за порушення трудового законодавства.

Українська правда

Українська правда - новини про Україну

https://www.pravda.com.ua/

Президент Володимир Зеленський підписав закон, який пом'якшує покарання для роботодавців, які допускають порушення норм Кодексу законів про працю.

Джерело: сайт Верховної Ради

Деталі: На сайті вказано, що проєкт Закону про внесення змін до Кодексу законів про працю України(щодо усунення норм, які порушують права та законні інтереси роботодавців України)(№1233)підписано президентом 31 січня.

У пояснювальній записці до проєкту сказано, що законом пропонується зменшити тиск на осіб, які використовують працю найманих осіб шляхом зменшення штрафів за порушення норм трудового законодавства України, щоб зупинити процес ліквідації малого та середнього бізнесу.

Закон вносить зміни до статті 265 Кодексу законів про працю України.

Так, замість накладення штрафу на роботодавців, які взяли працівника без оформлення трудового договору, оформили працівника на неповний робочий час, коли фактично він працює повний робочий день, або виплатили заробітну плату без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків, пропонується застосовувати письмове попередження.

Якщо ж таке порушення буде вчинено повторно протягом року, то до такого роботодавця застосовуватиметься штраф у чотирикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

Також зменшуються штрафи за відмову виплачувати мінімальну зарплату працівникам, призваним на військову службу. Штраф складатиме двократний розмір мінімальної заробітної плати.

За недопуск до перевірки виконання роботодавецем вимог законів про працю, пропонується встановити штраф у восьмикратному розмірі мінімальної заробітної плати.

За усі інші порушення вимог трудового законодавства до роботодавців застосовуватиметься письмове попередження. Якщо протягом року з дати виявлення правопорушення таке порушення буде вчинено повторно, то до роботодавця застосовуватиметься штраф у розмірі мінімальної заробітної плати.

Новини по темі

Із ексрадника Трампа, засудженого через зв’язки із РФ, хочуть зняти обвинувачення.

Міністерство юстиції США звернулось до федерального суду з проханням закрити справу проти ексрадника президента Дональда Трампа Майкла Флінна, який брехав про свої зв’язки із Росією.

1 2

Корнієнко прокоментував чутки про відставку Степанова: не на часі.

Голова партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко заявив, що відставка міністра охорони здоров’я Максима Степанова наразі не розглядається, тому що треба займатись боротьбою із коронавірусом, та додав, що тримати його не будуть, якщо захоче піти. 

1 2

Україна вже 4-та в Європі за добовою захворюваністю на COVID-19.

Станом на 30 листопада Україна опинилась на 4 місці серед країн Європи за кількістю нових випадків захворювання на коронавірус.

1 3

Львів проти локдауну через «особливу атмосферу» на Різдво – Садовий.

Міський голова Львова Андрій Садовий вважає, що жодні заборони не будуть діяти в місті на період зимових свят, тому що у цей час у Львові "особлива атмосфера".

1

Понад півсотні країн закликали РФ розслідувати отруєння Навального.

Під час конференції Організації із заборони хімічної зброї 56 країн-учасниць засудили отруєння "Новічком" російського опозиціонера Олексія Навального та закликають до його розслідування.

1

ВООЗ вперше з вересня зафіксувала зменшення випадків коронавірусу за тиждень.

Всесвітня організація охорони здоров’я зафіксувала зменшення кількості нових випадків захворювання на коронавірус за минулий тиждень, причиною чого стало посилення в Європі карантинних заходів. 

1

Обшуки СБУ на Закарпатті: Угорщина викликає посла та планує скаржитись до НАТО.

В Угорщині відреагували на обшуки Служби безпеки України в благодійному фонді на Закарпатті, який начебто має стосунок до закарпатських угорців: викликають посла України та планують скаржитись до НАТО. 

1

Арахамія розповів, що передбачає «інтелектуальний локдаун».

Глава парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що "інтелектуальний локдаун" передбачатиме вихід із нього регіонів у різний час.

1 2

Разумков прогнозує, що Рада уникне «новорічної бюджетної ночі» .

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков прогнозує, що парламент встигне ухвалити бюджет у відповідні терміни, уникнувши так званої "новорічної бюджетної ночі". 

1

Жителям двох районів Києва радять зачинити вікна

У Дніпровському та Дарницькому районах столиці у повітрі зафіксовано продукти горіння, фахівці радять зачинити вікна.

1